Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Barátnőm SM betegen hol...

Barátnőm SM betegen hol találhat munkát Pesten?

Figyelt kérdés

Barátnőmről nemrég derült ki, hogy SM beteg. Erről a betegségről tudni kell, hogy nagyon változatos. A nagyon súlyos esetektől a nagyon enyhe tüneteket produkáló esetekig terjedhet. Nem akarok itt oldalakat írni a betegségről, mert lehetne, aki nem ismeri annak elég annyit tudnia róla, hogy "szezonális", változó periódusokban jelentkeznek tünettel teli időszakok (sub-ok). Ezek valakinél évente kétévente, valakinél havonta pár havonta jönnek.


A lényeg, hogy fáradékonyság, enyhétől az erős végtagremegésig, levertség és zsibbadásos tünetek jellemzik főként.


Barátnőm enyhébb SM beteg. Bár sokféle tünetet átélt, nem voltak annyira drasztikusak, és hosszan tartóak sem, legalábbis nem mindegyik tünet.

Az enyhe kézremegés (szinte alig van) és a gyengeség fáradékonyság még valamennyire megvan. Nehezebb tárgyakat nem nagyon tud emelni, és nyilván hosszú túrákat sem tesz gyalogosan, vagy csak pihenők beiktatásával menne neki.


Szakmáját tekintve tanítónő! Sajnos viszonylag friss diplomás, így még hosszú ideig nem volt a szakmájában munkaviszonya. Dolgozott pár helyen de ezek a munkák nem kimondottan a szakmájához köthetőek.

Legutóbb felvették volna egy helyre teljes munkaidős tanítónőnek, de mikor kiderült a betegsége már nem tartottak rá igényt, és nem jött össze. Eléggé megviseli a sok kudarc ami emiatt éri, és folyamatosan fél, hogy akárhová megy onnan eltanácsolják a betegsége miatt!


Szeretnék segíteni neki, de nagyon nehéz. Én magam nem tudok neki állást találni, és sajnos családi támogatásra sem számíthatunk.


Mit tehetne, hogy munkát találjon, legjobb lenne tanítónői állás, de mivel szeptember elmúlt, nagyon már nincs lehetőség a kezdésre, az állásokat betöltötték már. Nem vagyok otthon a témában, esetleg más ilyen jellegű munkák még adódhatnak, vagy már esélytelen? Ha pedig nem a szakmájában, akkor hol találhatna a betegségéhez idomuló munkát, mait el is tud végezni, nem is terheli túl, és viszonylag jó fizetést is kaphat mellé, értem ez alatt azt, hogy ne a legminimálisabb pénzt kapja.


Kérem, hogy aki bármilyen tanácsot, vagy segítséget tud nyújtani, vagy ötletet tud mondani azt egye meg!


Nagyon köszönöm mindenkinek előre is!



2012. szept. 13. 13:34
 1/5 anonim ***** válasza:

Milyen tantárgyakat tanít?

Merre laktok?


Én a helyetekben megpróbálkoznék korrepetálosok meghirdetésére, újságban, anyukás forumokon, helyi hirdetőtáblán, iskolai hirdetőtáblán, akárhol.

Házhoz is mehetne vagy hozzá mennének a gyerekek.

2012. szept. 15. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Tanítónő, tehát alsóban taníthat, és van egy külön plusz szakképesítése ami az angol nyelv tanításánál fontos, mert 5. osztályig taníthat angolt, és kimondott angol nyelvű képzésekben alkalmazható, speciális angol nyelvű felkészítős osztályokban taníthat.

Az otthoni korrepetálás nem rossz ötlet, csak nem tudom mennyire lehet ehhez könnyen elegendő diákot összeszedni, és meg lehet-e ebből úgymond élni. Persze akkor mindenképpen egyéni vállalkozói vagy valamilyen más "cégformát" kell öltenie, ez elkerülhetetlen. Mindenesetre meg kell próbálni ezt is.


Köszönöm a segítséget! :)

2012. szept. 15. 19:37
 3/5 anonim ***** válasza:

Oviangol szerintem nagyon menne, meg kisiskolásoknak is.

Lehetne magán vagy csoportos foglalkozást tartani.

Jó bussiness, én is jártam ilyen különfoglalkozásokra, anyumékhoz hasonló szülökből pedig egyre több van manapság akik azt akarják hogy a gyerek ilyen szuperkölyök legyen :D

2012. szept. 15. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Örülök, hogy van aki segít és hozzászól, mert elég lassan jön komment és nem sok, ezért is örülök és hálás vagyok!
2012. szept. 15. 21:19
 5/5 anonim ***** válasza:

bár a betegséget elég behatóan ismerem,arról foglamam sincs a barátnőd megváltozott munkaképességűnek számít e,tud e erről akármiylen igazolást szerezni,ha igen ,akkor budapesten (főleg) sokszor hridetnekj állást kifejezetten megváltozott munkaképességűeknek,főleg irodaai munkát.

De tekintve,hogy szakmája is van, szerintem -betegségtől függetlenül- érdemes ugyanazt csinálni ,mint a többbi álláskereső pedagógusnak: küldeni folyamatosan az önéletrajzokat,személyesen elvinni magánovikba,iskolába . Ennél többet sajnos nem nagyon lehet tenni,minthogy keresgél az ember.

2012. szept. 15. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!