Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mi az oka annak, hogy ennyire...

Mi az oka annak, hogy ennyire nincs munkalehetőség Magyarországon?

Figyelt kérdés

21 éves vagyok, és személyes tapasztalatom, hogy 1 éve próbálok munkát találni, de egyszerűen nonszensz.

Amelyik munkalehetőséghez csak email címet adnak, amire önéletrajzot kell küldeni, azok nem válaszolnak soha.

Amelyiknél telefonszám van, és felhívom, ott a telefonon keresztül adnak nekem email címet, akkor megint csak az van, mint az előzőnél...

Ha meg esetleg személyesen kell elmenni, akkor meg elveszik az önéletrajzot, mondják, hogy majd értesítenek,és akkor megint csak semmi...


Eléggé idegesítő a helyzet, mert ha nincs érettségi azért nem vesznek fel, ha van érettségi azért nem vesznek fel, ha nincs diploma azért, ha van diploma azért...


Gondolom ez az oka annak, hogy rengetegen kimennek külföldre...


2012. szept. 13. 23:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
83%
Az, hogy 1-1,5 millió munkanélkülire van kb. 5000 álláshely és nagyrészt arra is meg van az ismerős.
2012. szept. 14. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
91%

Mert teljesen döglött a gazdaság, a kormány megfojtott minden magyar vállalkozást.


És ha nincs termelés akkor bizony nincs munka sem. Ha nincs a termelőknek munkája, akkor nem tudnak vásárolni, mert nincs pénzük. Ha nem vásárolnak akkor megdöglik a kereskedelem is.

2012. szept. 14. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
75%
Nincsenek gyárak, üzemek, nem zajlik termelő munka, nincs szükség emberekre, az állásokat ismeretségi alapokon töltik be, a hirdetések zöme kamu (csak adatbázis építés), vagy céges előírás miatt meg kell hirdetni, de már megvan rá az ember vagy olyan állás, amit már rokonnak se ajánl jó szívvel az ember.
2012. szept. 14. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
62%

Ezért kell kimenni külföldre!


Én is megyek 2 év múlva, addig sajnos még tart a suli és elég sokba van szóval nem hagyom veszni!

2012. szept. 14. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
38%

Én ezt nem így látom! Én úgy látom, hogy a munkanélküliség miatt, csak a képzetlen munkaerőre nincs igény, a képzettre viszont nagyon is van! Annyi az oka, hogy mivel a munkaerőpiacon túlkínálat van, ezértegyik munkáltató sem akar azzal vesződni, hogy még ők tanítgassák a munkavállalót, míg ha nem lenne túlkínálat, akkor kénytelenek lennének.

De jó önéletrajzzal, jó szakmával nagyon gyorsan visszahívják az embert, mert az a baj, hogy kevesen rendelkeznek valódi piacképes tudással (itt most az érettségi nem az, és a bölcsész vagy más értelmetlen diploma sem), vagy olyan szakmával, amit tényleg keresnek, illetve sokan nyelvtudással sem rendelkeznek, csak egy nyelvvizsgával, amire bemagolták, amit kell, de megszólalni pedig már nem tudnak, pedig ha egy cégnek külföldi ügyfeleik, beszállítóik, partnereik vannak, akkor ott az a lényeg, hogy tudj kommunikálni, senkit sem érdekel, hogy hány pontot értél el a lepkék párzásából írt fordításoddal (kb ilyen feladatok vannak a nyelvvizsgán, én a paradicsom pozitív egészségre gyakorolt hatásait kaptam annak idején, meglett a vizsgaám, de azóta sem kellett paradicsomokkal foglalkoznom egy beszélgetésben sem). Szóval én azt javaslom, hogy nézd át az álláshirdetéseket, de ne a képzettség nélkülieket, és nézd meg, hogy milyen végzettségek a legkeresettebbek, amiket egy okj-s képzés keretében is meg lehet szerezni és szerezd meg azt a végzettséget, iratkozz be egy tanfolyamra. Ha már a tanfolyamra jársz, mndjuk estire, akkor amellett is tudsz már a szakmában dolgozni, mert megmondod, hogy épp most képzed magad azon a területen, azt jó néven veszik.

Vagy ha van szakmád, akkor minden egyes hirdetésnél nézd meg, hogy mik a követelmények, és minden hirdetésre írd át kicsit az önéletrajzod, hogy pont olyan legyen, amilyen látni akarnak (persze csak igazat írj bele, de ha kreatv munkatársat keresnek, akkor azt írd bele, ha pedig monotóniatűrőt, akkor ne írd bele, hogy kreatv vagy...stb).

2012. szept. 14. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
82%

5.!


Gratulálok, hogy az összes demagóg klisét sikerült felsorolnod.


„Én úgy látom, hogy a munkanélküliség miatt, csak a képzetlen munkaerőre nincs igény, a képzettre viszont nagyon is van!”


Miről beszélsz „jóember”???

Ma Mo.-n 1-1,5 millió munkanélkülire jut kb. 5-6000 álláshely aminek min. 70% -ra már eleve meg van a rokon vagy ismerős. És közben azért folyamatosan szűnnek meg álláshelyek.

Képzetlen emberek? Az ismerőseim között van például álláskereső tanár közgazdász, tanító, és szakmával gyakorlattal rendelkező fizikai „munkás-jelölt” is. És nem válogatnak mert van aki már árufeltöltői munkára is jelentkezett és be sem hívták, pedig beleírta, hogy kevesebbért is elvállalja.

2012. szept. 14. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
45%

Sztem sokx azzal is baj van, hogy az emberek nem olyan munkákra jelentkeznek, ahova megfelelnek.

Mert folyamatosan keresnek embereket, ha vkinek az a lényeg, hogy dolgozzon, az talál sztem hamar munkát. Viszont ha nem mindegy, hogy mit és hol, akkor már nehezebb.

Persze az megint más, hogy mennyiért....és sztem inkább itt van a gond, mert sokan elmennének takarítani, vagy segédmunkára, ha abból is meg lehetne itthon élni, de amíg ezeket a munkákat nem fizetik meg és csak éhen halni lehet mellettük, akkor persze, h sok munkanélküli lesz...

Ha jól keresnének a pultosok, eladók stb, nem mindenki csak irodai munkára akarna menni....

2012. szept. 14. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
68%

7!


Te melyik országban laksz???

„az talál sztem hamar munkát.”

Ekkora hülyeséget. Közeli ismerőst közgazdász diplomával nem vették fel adatrögzítéses közmunkára ahová több száz embert kerestek. Kemény 300 Ft körüli órabért fizettek volna, a napi 8 óra monoton gépelésért.


„Ha jól keresnének a pultosok, eladók stb, nem mindenki csak irodai munkára akarna menni....”

Igen ez a közhelyes demagógia az előzőből kimaradt.

Mondom árufeltöltőnek takarítónak nem lehet bekerülni, még diplomával sem.


Tessék itt egy közgazdász végzettségű „kérdező”, akit még árufeltöltésre sem vettek fel.

http://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__karrier-fi..


Azért nagyon kíváncsi lennék Te mit dolgozol?

2012. szept. 14. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

3.20.-óta vagyok munkanélküli, azóta nem vesznek fel sehova...

Aki nincs az én helyzetemben, az ne ossza itt az észt!

Elmennék én dolgozni, de sehova nem vesznek fel. Nem engednek dolgozni, de a tb-t követeli tőlem a viksi, csak nem tudom milyen jogon.

Nincs munka, mert csak KAMU álláshirdetések vannak, már megvan a jelölt, vagy a dolgozókat akarják vele terrorizálni, vagy elérhetőségeket gyűjtenek.

A héten volt szerencsém egy olyan "állásinterjúhoz", ahol a főnök a cégét reklámozta, prospektusokat akart osztogatni nekem, hozzá sem nyúltam...

2012. szept. 14. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

8.nak

Még jó, hogy diplomásat nem vesznek fel adatrögzítőnek, meg árufeltöltőnek....gondolj bele, ha te lennél a főnök. Felveszel egy 1xű munkára egy jól képzett emberkét, betanítod és örülsz, hűűű de okos, jól képzett ember végzi a munkát. Aztán az emberke, mivel ő diplomás, rájön, hogy mégsem ez a munka a nekivaló, és valszeg néhány hét után dobbant, mert ő ahhoz a munkához túlképzett.....a munkaadónak meg megint keresgélnie kell+felesleges papírmunka.

Mennyivel 1xűbb egy érettségizett vagy anélküli embert felvenni és nem kell attól félni, hogy túl hamar felmond. Hidd el, hogy főleg a kis munkaadóknál, ahol nincs külön HR osztály, nem örülnek a nagy fluktuációnak. Általában a főnök interjúztat, neki pedig lenne más dolga is.

Az nem tudom, h jön ide, hogy én mit dolgozom, de igen, én is irodai munkát végzek, de ezt a nyelvtudásom miatt meg is fizetik, ezért nem megyek el takarítani. De egyébként már dolgoztam pincérként is külföldön, sőt szobalány is voltam, mert megfizették. De ott is dolgoztam irodában is....hogy ebből mit szűrsz le, azt nem tudom.....

2012. szept. 17. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!