Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » "A meghirdetett állásokra már...

"A meghirdetett állásokra már megvan az ember! " Hozzászólnátok ehhez?

Figyelt kérdés

Mindenhol a fentebb írt kijelentést látni/hallani.

Mit gondoltok erről?

Ha ez tényleg ennyire igaz lenne, akkor a jelenleg tanuló embereket mégis motiválja? Mert az, hogy úgysem talál senki, semmilyen szakmával munkát, az nem éppen hat pozitívan sem a tanuló fiatalokra, sem a jelenleg állást keresőkre.


2012. szept. 14. 18:41
 1/6 anonim ***** válasza:
73%

Akinek vannak kapcsolatai nem tanul. A nagy többségnek nincsenek. Egyetlen fény az alagút végén a papír a kezében.


Nekem diplomám van, a főnököm feleségének (aki felettem dolgozik) 8 általánosa. Ennyi. Ezt dobta a gép :)

2012. szept. 14. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nah az kemény... Mármint, hogy felettesednek 8 általánosa van, Neked meg diplomád.

Nem fő a fejed emiatt?

2012. szept. 14. 19:05
 3/6 anonim ***** válasza:
73%
Nem :) egyébként szimpatikus nő! Csak ő jól él a 8 általános dacára, én pedig elvegetálok egyik hónapról a másikra.
2012. szept. 14. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez a kijelentés nem egészen igaz. Legalábbis én az elmúlt 1 évben 3x váltottam állást. Ha valahol nem tetszett továbbléptem. Ahány hirdetésre jelentkeztem, mindet az interneten, álláskereső portálon találtam. Ja érdekes az is, hogy eddig mióta dolgozom 3 üresedő helyre ajánlottak be engem, és egyik helyre sem vettek fel. (volt olyan ami meg se volt hirdetve) :D
2012. szept. 14. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Voltam állásinterjún is, ahol teljesen értelmetlenül még behívtak az utolsó körre, de a késve belibegő, mindenkivel lepuszizó, magyarul se rendesen tudó csaj vitte az állást, mert mint kiderült, előre meg volt beszélve.

Én is olyan helyen dolgozom, ahol a feletteseim között vannak olyanok, akiknek alacsonyabb a végzettségük mint nekem, de ez sok helyen így van.

Egy barátom főnöke 8 általánossal az apósa révén kapott 1 céget, vezetni alig tudja, a beosztottjai csinálnak mindent, ő pedig bezsebeli a hasznot.

Egy közeli gyár vezetője is egy elég buta ember, jókor volt jó helyen, most pedig több 100 diplomás szakember munkáját bírálja felül.

Ha szerinte 1 hét alatt meg lehet csinálni egy megrendelést, akkor ott a mérnököktől kezdve a szalagmunkásokig mindenki éjjel-nappal vért fog izzadni de meg kell csinálni, különben repülnek.

2012. szept. 14. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem minden meghirdetett állásra van meg az ember, csak úgy 80-90%ukra. A többi 10-20 %ra eséllyel pályázhatsz.
2012. szept. 15. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!