Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Németországban 1300 eurós...

Németországban 1300 eurós fizetéssel el lehet élni?

Figyelt kérdés
Mit lehet belőle kezdeni?Szállást mennyiért tudok bérelni?Élelmet mennyiért tudok venni kb?Pl kenyeret,felvágottat stb stb.Rezsi árak?
2012. szept. 16. 16:42
 1/6 anonim ***** válasza:
határátkelő blogon van minden leírva országonkénti lebontással, amúgy megélsz belőle: szerény albi+rezsi+kaja kijön belőle
2012. szept. 16. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha nem Münchenben laksz, akkor megélsz ennyiből. Nem nagy lábon, de meg lehet.
2012. szept. 16. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi az eddigi válaszokat.Azt,hogy félre is tegyek valamennyit el is felejthetem?
2012. szept. 16. 17:39
 4/6 anonim ***** válasza:
félretenni is tudsz, ha okosan gazdálkodsz. a legtöbbet a lakhatáson tudod megspórolni. A szállás árak nagyban függnek attól, hogy Németország mely városában laksz. München és Hamburg kiemelkedik a többi közül, ott a legdrágábbak a lakás árak. Az élelmiszerek árai hasonlóak a magyar árakhoz, a hús, hal az ami drágább kb. 20%-kal. A termékek minősége összességében jobbak a magyarnál. Persze itt is vannak gagyi termékek, de nem olyan nagy számban, mint otthon. Szerintem, a költségekre odafigyelve, otthon főzve ki lehet jönni 220-250 €-ból kajaügyileg. A rezsiköltségek sokszor olcsóbbak, mint otthon. Nekem otthon egy 55 m2-es lakásom volt, itt is az van és a rezsim alacsonyabb, mint otthon. Otthon 45.000 Ft körül fizettem mindent egybevetve, idekinn eddig maximum 120 €-t fizettem a rezsire. (Átlagban olyan 105 - 110 € a rezsim.)
2012. szept. 16. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Álljon meg a menet! Németországban élek (München), és itt 700 € a Lakás rezsivel vízzel, árammal meg mindennnek együtt... A kaja tök olcsó, sokszor 40 centis a Számla, mégis csak 20 €-t fizetünk. Itt a fizetés bár kicsit több, de azért 1300-ból is meg lehet élni... Bár, ha van autó, akkor húzós, mert az autó havonta 250-300 €


Üdv, és minden jót: YodaHermione99

2012. szept. 26. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Ja, és itt a felvágott is meg úgy általában MINDEN!!! olcsóbb
2012. szept. 26. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!