Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Felvesznek még valakit 25-26...

Felvesznek még valakit 25-26 évesen kezdőként?

Figyelt kérdés

Egy családtagom gondolkodik, hogy elmenjen egy CNC esztergályos tanfolyamra, de már 25 éves. 26 lenne, mire végez. Felvesznek még akkor kezdőket, vagy már nincs esélye?

Azért kérdezem, mert 25 éves kortól már nincs START kártya, és gondolom, nem akarnak betanítani egy kezdőt Start kártya nélkül, amikor szerezhetnek 18-24 évest is.


2012. szept. 23. 22:05
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Az nem baj, ha képzi magát. Nem minden a START kártyán múlik, fontosabb, hogy valaki jó szakember legyen. Amúgy csak egy kis megjegyzés 25 után is van START kártya, egészen 30 éves korig, azoknak, akik egyetemet, főiskolát végeztek.
2012. szept. 23. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Én 28 leszek mikkor az alapképzést befejezem akkor ássam el magam :)
2012. szept. 23. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Párom tavalyelőtt végezte el, miután beleesett egy létszámleépítésbe.


Munkaügyi központon keresztül... és utána jogosult volt start kártyára ( abból is van több). Ahogy végzett, egy hónapon belül felvették oda, ahol a gyakorlata volt.


Ja, és 40 éves :). Mondjuk neki volt előtte CNC gyakorlata, de teljesen más területen.

2012. szept. 23. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
a CNC esztergályos nem akkora komoly karrier, hogy késő lenne nekilátni 26 évesen... orvosit kezdenek emberek 30 felett basszus...
2012. szept. 24. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
18 20 évesen,még pláne nem vesznek fel senkit egy komolyabb céghez,hogy lenne már késő 26 évesen?Hülyéskedsz??Onnantól veszik komolyabban az embert
2012. szept. 24. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Orvosit??Orvosi tanfolyam van mi? :D

Amúgy meg igen jól lehet keresni a cnc-vel ha valaki nagyon ért hozzá,a kezdő orvosok se kapnak akkora lóvét az első években...

2012. szept. 24. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Én 25 leszek, engem is komolyan vehetne már valaki!!!! :)

Nagyon szeretnék már végre dolgozni, de én sem találok munkát. Tudom, hogy leginkább a lakhelyemmel van a gond, mert nincs munkalehetőség.

2012. szept. 24. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
nem. én ezt szakmát technikusiként végeztem el, most vagyok 23 éves, és egy cég sem alkalmaz, mert nincs benne gyakorlatom, hiába végeztem el ezt 2 éves suliban. és merem állítani ezt a szakmát 1 év alatt nem fogja úgy megtanulni, hogy ebben is tudjon dolgozni, főleg ha előtte nem hasonlót csinált.
2012. szept. 24. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

orvosi egyetem...

és igen, nálunk cnc-sek három műszakban 2-szer annyit keresnek mint egy orvos.

2012. szept. 24. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

8-as: én is a fémiparban dolgozom, csak a min.bizt. osztályon.


Amit látok: azokat nem veszik fel, akik 1-2 éves képzés után rögtön gépbeállítók, vagy programozók akarnak lenni. Ahhoz nagyon kevés... oda komoly gyakorlat kell.


Sima gépkezelőnek CNC-re 8 osztállyal is jöhet bárki.


De ha egy képzett CNC-snek nem derogál jelentkezni gépkezelőnek, azt felveszik gyakorlat nélkül is, és ha tényleg ért hozzá, amint megismeri a projekteket, akár gépbeállító is lehet belőle viszonylag rövid időn belül.

2012. szept. 24. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!