Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Közalkalmazotti állásnál...

Közalkalmazotti állásnál mennyire csekkolják le a pályázót? A korábbi munkahelyeinek valóságáról és a végzettségéről meggyőződnek valami központi adatbázisban?

Figyelt kérdés

Egy közalkalmazotti jogviszonyú fizikai munkára jelentkeznék, ezért nem írnám be, hogy diplomám van...

Az egyetemi évek idejére pedig beírnék valami céget, vagy a későbbi munkahelyemet írnám arra az időre is.

És az elmúlt 2 évre, amit munka nélkül szenvedtem át, arra is beírnék egy céget, és ha arra rákérdeznek, azt mondanám, hogy nem jelentettek be, (az ottani cégvezető amúgy is elérhetetlen, tehát őket nem tudnák felhívni).


Érdemes ezeket megtenni, hogy felvegyenek, vagy mivel önkormányzat lenne a munkaadó, ott minden hivatalos ügyembe belelátnak? Így kiderülne, hogy diplomás vagyok és nem is dolgoztam 1-2 helyen, amit feltüntettem?

Vagy pedig nem nézik, és ugyanúgy felvételiztetnek, mint bármely cég?



2012. szept. 25. 12:10
 1/6 anonim ***** válasza:
Sajnos a köztisztviselői, közalkalmazotti bértábla miatt (évek szerinti fizetés), kapaszkodj meg! Az összes munkáltatónál eltöltött papírjaidat bekérik! Ez alapján számolják ki, h hány éved, hónapod, napod van...stb.Kamuzhatsz, de nincs értelme, mert ha felvételikor kiderül, még a próbaidő alatt kirúgnak.
2012. szept. 25. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem jó ha már az elején kamuzol. Nyugodtan írd bele a diplomádat, legfeljebb mellé kiemelheted, hogy a közalkalmazotti bértábla szerinti alacsonyabb besorolásért is vállalod a munkát.
2012. szept. 25. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszi, azóta már le is beszéltem magam, hogy oda jelentkezzek. Úgysem érezném ott jól magam. Meg önéletrajzot is egy sablon szerint kell kitölteni, azaz minden infót kérnek.

Úgysem vennének fel diplomával, meg ennyi munkanélküliként töltött idővel. Még ha behívnának is, csak egy felesleges hercehurca lenne, vagy semmit se válaszolnának a pályázatomra...

:(

2012. szept. 25. 16:44
 4/6 anonim ***** válasza:
De ha meg sem probálod? Nyogodtan jelentkezz, veszteni valód nincs!
2012. szept. 25. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Azért próbáld meg, nem veszthetsz vele semmit!
2012. szept. 25. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Csak még egy értelemtlen csalódás, pénzkidobás a drága vonatjegyre, és ha be sem hívnak, majd jót röhögnek, hogy diplomával jelentkezem arra az állásra. Kész nonszensz. :(
2012. szept. 25. 18:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!