Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért nem találok 1 éve munkát?

Miért nem találok 1 éve munkát?

Figyelt kérdés

22 éves lány vagyok, idegenforgalmi szakmenedzser végzettséggel ( valamint van még egy marketinges szakmám OKJ-s, tudom azzal nem sokra megyek), van angol középfokú nyelvvizsgám, ECDL-bizonyítványom, jogosítványom. 6 évig diákmunkáztam irodában, szállodában stb., ahol azért szereztem tapasztalatot, ha állandó munkám nem is volt még.

Már elég sok állásinterjún voltam, és bekerültem már az utolsó körökbe is, de valahogy mégsem engem választottak végül. Kezdek teljesen elkeseredni,legszívesebben külföldön próbálkoznék,csak a párom mivel itthon dolgozik,lehetetlen.

Valaki hasonló helyzetben?:(



2012. szept. 25. 15:11
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
Néha már az állásinterjúkra sincs kedvem elmenni, mert mindig ugyanaz: szépen felöltözök,elmegyek,jól megy az interjú és általában,ahogy észrevettem szimpatikus is vagyok, szerintem a külsőmmel sincs baj (nem beképzeltségből mondom), de aztán valahogy sosem vesznek fel.:(
2012. szept. 25. 15:14
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Van kb.1-1,5 millió munkanélküli a kb. 5000 álláshelyre, ezért.

A hírdetések nagy részére már meg van az ember, és valoszínűleg azért hívtak be, hogy "lepapírozzák" a folyamatot!

2012. szept. 25. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
86%
Én felvennélek,ha gazdag szállodatulajdonos lennék,de sajnos arra várni kell.(vagy nyerni a lottón):(
2012. szept. 25. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Hát jó lenne nyerni.:( Pedig azt hinné az ember (vagyis én legalábbis azt hittem, hogy egy fiatal lány könnyen talál minimum valami irodai vagy recepciós munkát,de még azt sem.:(
2012. szept. 25. 15:55
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Hasonló végzettséggel, paraméterekkel én is pont ezt kérdezem. Ráadásul tök rossz látni, hogy mások sietnek munkába vagy jönnek onnan, én meg haszontalannak érzem magam. De tényleg nagyon sokan vannak így még ezzel rajtunk kívül. Szerintem addig nem is fog változni semmi amig be nem indul a termelés ebben az országban.
2012. szept. 25. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Igen én is így vagyok vele... Még az a szerencse,hogy nekem október közepéig még van egy alkalmi munkám de utána semmi...És fizessem még a TB-t is...
2012. szept. 25. 16:19
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Sokan vagyunk így, én sokkal magasabb végzettséggel és 2 ffokú nyelvtudással se kapok állást. :-(
2012. szept. 25. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
:(:(
2012. szept. 26. 08:46
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
5. vagyok: Ja ez a TB nagyon durva! Nem is értem, hogy gondolják! Én legszivesebben nem is venném igénybe, de kötelező! Csak arra lennék kiváncsi, ha valakinek nincs (rokona vagy valakije) aki kifizesse és tényleg magára van utalva, és munkája sincs az mihez kezd?! Mégis hogy várhatja el az állam, hogy fizessen egy általa nyújtott szolgáltatásért (amit lehet, hogy igénybe sem vesz), ha nem tud munkát biztosítani az illetőnek?!
2012. szept. 26. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Kedves Utolsó! Kapitalizmus van, az államnak már nem kötelessége munkát biztosítani senkinek. Ezt szavazta meg a birka nép. Munka meg vagy van, vagy nincs. Mostanában inkább nincs. A kapitalistát meg a tőke érdekli és nem az ember. A kapitalista nem szociális intézmény, nem fog csak azért felvenni embert, mert megsajnál vkit. Ha neki az üzemében 15 ember kitermeli a profitot, nem fog felvenni 16. 17. 18.stb embert. Ez van. :-((((
2012. szept. 26. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!