Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyi a reális bruttó kereset...

Mennyi a reális bruttó kereset ma Magyarországon (Bp. ) pénzügyi-számviteli diplomával, 0-2 év szakmai tapasztalattal,2 nyelv felsőfokú ismeretével? Szerintetek hol a legjobb elhelyezkedni ilyen végzettségel?

Figyelt kérdés

2012. szept. 26. 10:35
 1/4 anonim ***** válasza:
Multicégeknél Bp-en van esélyed, pályázgass állásokra. A keresetet sajnos nem tudom de elég széles skálán mozoghat nettó 100-tól akár nettó 500ig is, attól függ...
2012. szept. 26. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én Székesfehérváron lakom. Itt van olyan cég, aki kifejezetten kezdőket keres, mert azoknak nem kell sokat fizetni. Bruttó 150.000-200.000 közt adnak. Ami röhejes, tényleg, ilyen elvárás mellett.

Pesten ennél több is lehet, de szerintem kezdőként 250.000 bruttónál ne kérj többet, mert sanszos, hogy elutasítanak. Ha fejvadász küld, ő tudni fogja, hogy mennyit kérhetsz.

500.000 bruttót kezdőnek nem adnak sehol, az biztos.

2012. szept. 26. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

2-es vagyok. Még arra nem válaszoltam, hogy hol a legjobb elhelyezkedni neked.

Mindenképp multinál. Ott tudod használni a nyelveket, a könyvelést meg tudod hamar tanulni, mivel általában sok ember könyvel, és nem kell mindent azonnal tudni. Sőt, nem is a magyar rendszer szerint könyvelnek, úgyhogy a 0-ról kell megtanulnod. Ezért nem is várják el tőled, hogy átlásd az egész rendszert. Náluk sem fogod.

És csak multi képes normális fizetést adni Magyarországon. Sajnos kis magyar cégek nem tudnak 200.000-300.000 Ft-os fizetéseket legálisan kitermelni.

2012. szept. 26. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi az eddigi válaszokat!
2012. szept. 26. 14:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!