Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » PwC, KMPG, Morgan Stanley,...

PwC, KMPG, Morgan Stanley, Deloitte, McKinsey, E&Y - mennyit lehet ezeknél a cégeknél keresni? Mennyivel kezd egy pályakezdő közgazdász és hogyan alakul a jövedelme az évek során? Azt hallottam, ezeken a helyeken sok a túlóra, igaz ez?

Figyelt kérdés

2012. szept. 26. 11:31
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
42%

Nem a legegyszerűbb helyeket választottad! Fogadok, hogy ezeket karrierbörzékről szerezted....:)


Ezek a cégek nem komoly szakmai tapasztalatot várnak, hanem pusztán nyelvtudást, ezért nem tartom sokra a szolgáltatásaikat. Nem komoly szakemberek dolgoznak ott.

Én úgy halottam, hogy átlagban napi 10 órát dolgoznak. Egy ismerősöm volt interjún náluk, és ott fizetésnek netto 200.000-250.000 ft-os fizetésekről beszéltek...., ami szép és jó, de ez is bizonyos mutatók teljesítéséhez van kötve.


Azért azt tudom ajánlani, hogy más helyek állásajánlatait is figyeld, mert nem biztos, hogy ami népszerű az is jó.

2012. szept. 26. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Köszi a választ.

Nem karrierbörzékről szedtem :)

Úgy tudom, ezeken a helyeken komoly szakmai tudást várnak, rengeteg munkát, túlórát.

Azt hallottam, jól keresnek ott az emberek, de nem tudom, mi az a sok.

Én most keresek nettó kb. 200-at, szerintem a fenti cégek ezt überelik, de lehet, hogy csak pletyka, pont azért kérdeztem, hogy ha valakinek van hiteles információja, megtudjam, mi az igazság. :)

2012. szept. 26. 14:19
 3/15 anonim ***** válasza:
most ilyen pozícióban dolgozol és hol?
2012. szept. 26. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Multi, pénzügyi terület.
2012. szept. 26. 16:55
 5/15 A kérdező kommentje:
Ja amúgy tudom, hogy KPMG, elírtam, mielőtt vki azt hinné, nem is tudom, mit kérdezek :)
2012. szept. 26. 16:57
 6/15 anonim ***** válasza:
Pl egy könyvelőasszisztens jó sok túlórával, "kihelyezett" munkával keres 300-350et max. Minél több az ott töltött idő, megy feljebb a pozíció, és vele a fizu is. A szakmai elvárás pedig magas!
2012. szept. 27. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Ezeknél a cégeknél a kezdőfizu nettó 200 körül van. Természetesen ehhez jönnek mindenféle juttatások és a túlórákat is korrekten fizetik. Nem tudom, hogy miért írták, hogy csak nyelvtudás kell ezekhez. Ez nem igaz. Különböző készségeket várnak kezdésnek, pl a nyelvtudást, illetve logikát, numerikus készséget, stb. Ha elég jó vagy, akkor bölcsészként is mehetsz oda, viszont munka mellett a tréningeken ÁTKÉPEZNEK, illetve továbbképeznek, hogy megfelelj a szakmai követelményeknek. Szakirányú végzettséggel kevésbé megterhelő a tanulás, mivel nem mindent az elejéről kell. Előbb utóbb azonban meg fogod tanulni a szakmát (adózás, számvitel, könyvvizsgálat) különben nincs ott helyed.


Rabszolgamunka ugyan, főleg szezonban, viszont néhány év ilyen multis tapasztalat nagyon sok szakmai tapasztalatot ad, nincs olyan álláshirdető pénzügyi területen aki ne csöppenne el a big4-nál szerzet tapasztalat hallatán.

2012. szept. 27. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2012. szept. 28. 12:07
 9/15 anonim ***** válasza:
Ne menj, nem éri meg. Sok a túlóra, meg a stressz. Egyetem után szerintem érdemesebb ilyen helyre menni, de szakmai tapasztalattal már nem.
2012. szept. 29. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

9-esnek:

Köszi a tanácsot! Személyes tapasztalat alapján mondod vagy ismerősöd dolgozik/dolgozott a fent említett helyek egyikén?

2012. okt. 3. 11:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!