Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Nehéz egy cégnél ( tesco,...

Nehéz egy cégnél ( tesco, lidl, spar, stb. stb. ) a bolti eladók munkája? Pakolás, kasszázás, stb? Leginkább a kasszázás érdekelne? Hogy működik ez?

Figyelt kérdés
Valaki írjon egy részletes beszámolót erről nekem . Kasszázás érdekelne leginkább..Mi a metódusa?

2012. szept. 28. 16:02
 1/8 anonim ***** válasza:
56%

A nagyobb üzletekben: Tesco, auchan, a pénztáros dolga csak az hogy ott üljön és az azzal kapcsolatos munkákat végezze el. A raktáros munkája a pakolás.

A kisebb üzletekben ott már befogják a pénztárost is pakolásra ha nincs úgy vásárló de ott sem az van hogy bemegy a raktárba és őrizetlenül marad a kassza. Persze nem dolgoztam ilyen helyen, de ismerősöm ott dolgozik és csak ilyen kasszához közeli dolgokat kell csinálnia, árurendezés, árcédulák kitűzése, meg ilyen apróságok. Csak ugye a nagyobb helyeken ott állandóan ott kell ülnie az embernek, ha tetszik ha nem a kisebb helyeken meg azért felállhat csinálhat mást meg szabadabb a mozgása ha pl wc-re kell mennie, de egy nagy áruházba ezt nem teheti meg csak úgy az ember. Én dolgoztam már tescoba diákként pénztárosnak nagy üzletbe ott 1,5 órán keresztül állandóan ülnöm kellett a kasszába a kőkemény műanyag széken, ha valami gondom volt főleg nagy dolog tartsam vissza, és a pakolást is maximum a pénztár melletti polcokon csinálhattam, de már csak műszak végén amikor már nem tudtam úgy figyelni és kassza zárás volt, akkor már csak vég elszámolások voltak, meg akkor pakoltam be a cigit meg a hasonló dolgokat és már mehettem is. De ez minden ilyen helyen máshogy van mert egy másik tesco üzletbe ott teljesen máshogy dolgoznak, ezt az adott üzlet vezetője dönti el hogyan legyen.

2012. szept. 28. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
27%

Kasszázásnál mire vagy kíváncsi? vannak a gyüjtők,tej,cigi,egyéb. van ahol 5%os gyüjtő is van,ez az újság szokott lenni . Beütöd az árát a terméknek,és utána a gyűjtőt. Ha többet vesznek belőle akkor annyiszor nyomod a gyüjtőd ahány termék van,vagy (pl 4 kefírnél) 4-szorzó-kefír ára-tejgyüjtő. Ha mindent beütöttél akkor kp és ennyi

Ahol én voltam ott így működött,tescoban még egyszerűbb lehet (gondolom) mert ott van vonalkódleolvasó

2012. szept. 29. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Konkrétan a folyamat érdekelne.Beülök reggel hogy kezdem,kiszállok este,hogy végzem...
2012. szept. 30. 23:20
 4/8 anonim ***** válasza:
87%

Én csak a LIDL-t ismerem. Először is ott nem tesznek rögtön a kasszába, először árufeltöltés van. Az nekem nehéz volt, de szerintem sokat is vártak, és nem várták meg, míg beletanulok. Igaz, nő vagyok és nem túl erős. Ez biztos számít. Sokan nem állandó kasszások, csak ha sok a vásárló, be kell ülni. Egyébként ezek cégfüggőek, sok helyen vannak állandó kasszások, külön a többiektől.


Még mielőtt kasszába ültetnek, meg kell tanulnod (persze az elején ott lehet nálad a puska) egy kb. 70 kódból álló listát. Legalábbis a LIDL-ben. Ezek a gyümölcsök és a pékáruk kódjai, amiken nincs vonalkód. Ez nem túl nehéz, általában egy 2-3 jegyű szám, ami logikus is valamennyire. Nem vészes, miközben csinálod, többnyire gyorsan rögzül.


Amikor kasszázol, aznap azzal kezded, hogy leszámolod a kasszádban a váltópénzt. Ez kb. 50 ezer forint. Erre van egy mérleg, amire csak rá kell pakolnod címletenként a bankjegyeket, érméket és összeadogatja neked.


Minden munkatársnak van egy száma, azt használja, azzal is tud belépni a rendszerbe. Amikor beülsz a pénztárba, van egy egyszerű kódszám (meg a te számod), amivel megnyitod a géped. Ebből mindig ki kell lépni, szimpla biztonsági kód.


Ha beléptél, akkor jönnek a vásárlók. :) A termékeket lehúzni rettentő egyszerű, csak vonalkódot beolvasod a gépbe, ha bevette, prüttyög. :) A termékek már annyira jól meg vannak csinálva, hogy sokszor csak végighúzod a leolvasón és már be is vette, ritka, ha keresgélni kell a vonalkódot a terméken.


Ha pékárut vesznek, beütöd a kódot és a mennyiséget.


Ha gyümölcs és mérni kell, akkor csak beütöd a gyümi számát (a gép "okos", már ki is írja, hogy helyezd a mérlegre). Csak odateszed magad elé a gépre, és már le is mérte, mehetsz tovább.


Ha végigmentél az összes megvásárolni kívánt árun, elmondod, mennyibe kerül. 2.300 Ft. Ad egy 5 ezrest. Te beütöd, hogy 5.000 és nyomsz egy KP fizet-et. Erre kinyílik a fiók és kiírja, hogy mennyi a visszajáró, amit te leszámolsz neki figyelmesen, majd becsukod a fiókot.


Ez van végig, a munkaidőd végén kijelentkezel és a főnököd leszámolja a kasszád.


Ja, kártyás fizetés. Arra van egy külön gomb a pénztárgépen: HITEL vagy ilyesmi. Tehát nem azt nyomod meg a vásárlás végén, hogy KP Fizet, hanem a HITEL-t. Bedugod a terminálba és odaadod a vásárlónak, hogy üsse be a pinkódját. Ha kész, egy pici papírmunka (az első papírka a tiéd, a második a vevőé), oszt ennyi.


Remélem, elég részletes voltam. :) Ha tudsz, menj be egy LIDL-be és figyeld meg. :) Én szerettem kasszázni.

2012. nov. 14. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Weman Alida válasza:
0%
A LiDL be csak azokat veszik fel , akinek bolti elado a szakmálya vagy lehet bárki?
2015. jan. 13. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Én most megyek LIDL-be és izgatottan várom hogy mi lesz :D Diákként megyek tehát előzőnek mondom nem, nem kell hogy "szakmálya" legyen valakinek. Már az orrom alá nyomtak kb 110 plu kódot amitől kicsit félek de ha úgy megy mint ahogy itt leírták akkor nem lesz para :D
2016. aug. 3. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Gyerekek. A szakma szót tudjuk már ragozni, mert ez így nagyon gáz. SZAKMÁJA van valakinek nem szakmálya...
2018. okt. 15. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Utolsó: ha nem vetted volna észre, az előtted író pont ezért tette idézőjelbe a hibás szót... de azért köszönjük, Emese!
2019. jún. 17. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!