Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan tovább plasztikai...

Hogyan tovább plasztikai sebészként?

Figyelt kérdés
Ha minden jól megy, idén végzem el a plasztikai sebészségre való szakosodás utolsó évét, viszont tanácstalan vagyok, hogy ezután hogyan tovább. Hol keressek állást itt Magyarországon? Ha külfödben gondolkodunk, ott hol kezdjem a keresgélést, milyen internetes oldalon kereshetnék ilyen munkát? Köszönök szépen minden választ, semmi ötletem sincs...
2012. okt. 3. 23:49
 1/2 anonim ***** válasza:
56%

Feltételezem, hogy plasztikai sebészként is kell gyakorlati idő, mint az orvosoknak általában.

Ha jól tudom, akkor addig senki nem szakképzett orvos amíg le nem tölti az X év gyakorlati idejét.

Viszont ha jól rémlik, mintha hallottam vagy olvastam volna olyat, hogy azok akik állami támogatás mellett végezték el az orvosi egyetemet azoknak a gyakorlati idejüket Magyarországon kell letölteniük. Amennyiben külföldre mennek (megtehetik,nincs tiltva) vissza kell fizetni az állami támogatás összegét..

Előbb ennek néz utána mielőtt külföldre pályázol.

Természetesen ha önköltségen tanultál akkor értelemszerűen a visszafizetés nem vonatkozik rád.

2012. okt. 4. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Én külföldet ajánlom. Itthon is jól lehet keresni, de hát azért kint még jobban. Egy volt gimis oszt-társam apja szintén plasztikai sebész prof., (kb 40éves tapasztalat) Hannoverben van magán klinikája és évente 3-4 itthoni frissen végzett "diákot" visz ki gyakornoknak. Szinte csak magyarok dolgoznak a klinikán. Fizetést azt mondjuk nem tudom, de nem megy rosszul a klinika.
2012. okt. 9. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!