Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Külföldön milyen munkát...

Külföldön milyen munkát találhatnék nyárra, amiből félre tenni is tudnék itthonra, miután hazajöttem?

Figyelt kérdés
még tanulok, és csak egy nyaram lenne rá. képzettség nélkülikben gondolkodom, van valami tapasztalatok/ötletetetek? ezt így nehéz kapásból megmondani, tudom, de sosem lehet tudni, és gondoltam hátha valaki tud segíteni.angol nyelvterületre tudnék menni.
2012. okt. 4. 15:06
 1/2 anonim ***** válasza:

Hát nem sokat tudsz félretenni, mert van ám némi költsége annak, ha valaki külföldön él, és ami ott minimálbér az minimálbér, magyarul éppencsak kijössz belőle. Ráadásul legtöbben nem találnak egyik pillanatról a másikra munkát, addig is meg kell élned valamiből. Mondjuk szerintem maximum azzal számolj, hogyha nagyon nem költesz semmire, akkor olyan 100 ezer forint körül tudsz hazahozni, ha azt vesszük, hogy mondjuk 3 hónapot dolgozol és minden hónapban félteszel 100 fontot (angliai munka esetén), ami 30000ft durván.

Ha 21 elmútál, akkor 6 font a minimum órabér (18-21 éves korig 5), ami 40 órás munkával számolva ugyan 240 font hetente, viszont kb heti 100 font a szállás és a rezsi, plusz egy kb 40-50 fontból eszel (ha úgy vesszük, hogy néha szendvicset veszel, vagy a munkahelyeden eszel, nem mindig magadnak főzöl kb vega kaját, hanem úgy átlagoan eszel), kb 20-30 fontot költesz utazásra, ha nem közvetlenül a munkahelyed mellett laksz, mondjuk 5 fontot telefonra és valamennyi adó/biztosítás is lejön belőle. És még haza is kell jönnöd, tehát a repjegyre a félretett pénzedből költesz... És akkor még egy sört nem ittál meg senkivel, nem mentél el sehova, ami nyelvtanulás szempontjából nagyon rossz, mert munka közben biztos nem fogod gyakorolni a nyelvet, csak ha azon kívül is emberekkel találkozol...


De szerintem beletelik 2-3 hétbe amíg munkát találsz, szóval ha szeptemberre jössz vissza, akkor durván 2 hónapot tudsz csak dolgozni...


Ha nyelvgyakorlás cáljából mész ki, úgy jó buli, hasznos is, de akkor viszont barátkozni és eljárogatni kell, nem spórolni. Ha spórolni akarsz, akkor meg nem fogsz tudni sokkal többet, mintha itthon dolgozol és ugyanígy nem költesz semmire...

2012. okt. 4. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Persze, ez nem is volt kérdés, hogy vagy ismerkedem, és felfedezem a helyet is, vagy félreteszek, ami egyenlő azzal, hogy csak dolgozom. Ezt magamban már végiggondoltam:) Köszi a segítséget, hasznos, amit írtál a fizetésekről!:)
2012. okt. 4. 21:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!