Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » START kártyával rendelkezem,...

START kártyával rendelkezem, mégse vesznek fel sehova. Míért van ez?

Figyelt kérdés
Röhej,munkanélküli segély lejárta után megkaptam a START kártyát,állítólag ez vonzza a munkáltatókat,mert 1 évig nem kell a dolgozó után járulékot fizetni,ennek ellenére sehonnan se hívnak be állásinterjúra. Tipikusan olyan helyekre jelentkezem,amilyen munkában már 10 éves gyakorlatom van. Lehetséges,hogy a származásommal van a baj?...magyar vagyok,budapesti...ez manapság nem menő....
2012. okt. 4. 16:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Xarnak a start kártyára cégek. Ha úgy döntenek hogy felvesznek valakit, akkor nem nézik van kártyája vagy nincs. Az számít hogy tudja mit csinál, értsen az adott munkakörhöz.
2012. okt. 4. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem nagyon vannak valós állások, a meghirdetett állások zöme kamu. Igy nincs is mire felvegyenek téged.
2012. okt. 4. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Köszi!

Az elsőnek:épp írtam,hogy értek az adott munkakörhöz,nem kicsit,nagyon,és pont ez a vicc,hogy annak ellenére mégsem hívnak fel.Gondolom azért,mert sok éves gyakorlattal rendelkezem,ezért nem lenne indok arra,hogy egy hónapos munkaviszony után kirúgjanak :) ezért inkább felveszik a kezdőt,mert azt lehet szivatni. Erre tippelek.


Második: igazad lehet...

2012. okt. 4. 19:16
 4/12 anonim ***** válasza:
54%
1. Ez egy kicsit sántít hogy kaphatsz START kártyát ha már dolgoztál az az első munkahelyre érvényes csak max 25 éves korig ha fősulira jártál akkor 30-ig tehát te kb 12 éves korodtól dolgozol. 2. Minek igényelted meg a Start kártyát, azt akkor kell amikor munkába állsz. Te most kiváltottad és ha mondjuk 6 hónapig nem kapsz munkát akkor már csak egy féléved van, és nincs rá lehetőséged hogy még egyszer kiváltsd. Ezt nagyon elhamarkodtad.
2012. okt. 4. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Nem sántít a dolog,ugyanis én START Bónusz kártyát kaptam,amit 90 nap munkanélküli segély lejárta után adnak ki az APEH-nél,ezzel elvileg megkönnyítik az elhelyezkedést...de nem jött be... úgy látszik gazdag ország vagyunk,ha a munkáltatók nem akarnak spórolni...könnyebb utána rinyálni,hogy nem tudják megtartani a dolgozót! Amúgy szerintem sok munkáltatónak fingja sincs a START kártyáról,(ahogy neked se kedves kommentelő),vagy legalábbis homályos a tájékozottság ezügyben,mert nem csak a pályakezdők kapnak...de már volt olyan is,hogy a titkárnő nem tudta,hogy a bankszámlalevélen melyik a számlaszám...ha ilyen emberek határozzák meg az elhelyezkedéseinket,akkor miből is gondolhatnám,hogy a logikus megoldást válasszák. De megfigyeltem,hogy azokat a munkavállalókat inkább felveszik,akinek több kölke van,mint foga :DDD a jól szituáltaktól bepánikolnak,szánalmas....
2012. okt. 5. 10:41
 6/12 anonim ***** válasza:
Budapestiként ha nem is a szakmádban, de azért találhatsz munkát. Azok vannak szarba, akik vidékiek, mert vidéken nincsen munka, a fővárosba meg azért nem veszik fel őket, mert a cégek nem hajlandók fizetni az utazási hozzájárulást..
2012. okt. 5. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Demagóg az amiket írsz, de ezt is megtudom érteni hiszen elkeseredett vagy én 9 hónap után kaptam munkát és én is START kártyával és azért mondtam hogy butaság volt kikérned a kártyát addig amíg nincs fix munkahelyed én a munkába állás előtt 5 nappal váltottam ki mert ezt így kell.
2012. okt. 5. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Igazad van,biztos úgy kellett volna,de akkor már volt kilátásban egy munkahely,ahol a csávó szentül ígérte,hogy be fog hívni próbamunkára,mert tetszett neki az önéletrajzom...aztán mégse úgy történt. Később rátelefonáltam,és akkor is azt mondta,hogy folyamatban van a dolog...de aztán utána sem hívott. Most meg látom az expresszen,hogy újra hírdet... Úgy kell neki,biztos kihullottak a próbaidős dolgozói,és még mindig nem jut eszébe,hogy felvegye a gyakorlott munkaerőt! Bár,gyanítom,szándékosan csinálja,mert a kezdőt ki lehet rúgni hamar,mert bénázik,engem meg kénytelen lenne véglegesíteni,mert sok éves gyakorlatom van ...Az ex mukahelyemen megbecsültek,csak sajna megszűnt,ez meg játssza az eszét,hogy nem vesz fel. Nem baj,vegyen fel mindenféle szutykot,majd kilopják a szemét is :D
2012. okt. 6. 09:19
 9/12 anonim ***** válasza:
Az a probléma hogy régebben csak azoknak hagyták igényelni akiknek valóban szükségük volt rá. Most már boldog-boldogtalannak igénylik orrba szájba. Munkáltatóként én sem foglalkozom azzal hogy van e Start kártya vagy nincs. Ha felveszem akkor felveszem, független ettől. Sokat nem érek az állami kedvezményekkel, sok a papír munka, illetve start dolgozó esetén nagyobb hatósági kontroll is van. És hát sajnos az ilyen munkahelyek a kedvezmény létezésig tartanak, utána kiteszik az embert. Viszont a 10éves szakmai gyakorlatodra felkaptam a fejem...én hasonló gyakorlattal rendelkező embert kártya nélkül felvennék.
2012. okt. 9. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Na,ez jó hír,de amúgy ma felvettek egy helyre,de ott nem is szóltam a start kártyáról...ez benne a poén. Amúgy 10 éves gyakorlatom van,mint összeszerelő operátor,ilyet keresel?
2012. okt. 9. 19:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!