Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Tényleg ennyire rossz postai...

Tényleg ennyire rossz postai alkalmazottnak (ügyintézőnek) lenni?

Figyelt kérdés

Posta forgalmiba járok, de erősen gondolkozom, hogy ott hagyom. Noha jó jegyeim vannak, mert érdekel, de ez nem elég. Állítólag, ha nem orientálódom értékesítés irányába hamar kirúgnak, bárhol is dolgozom. Értékesíteni szeretnék, de nem tudok. Nem azért, mert nem tudom mit kell mondanom, nem szeretek beszélgetni emberekkel. Arra számítottam, hogy elég egy "Jó napot kívánok" és a "viszontlátásra". De ezekszerint édes álom, és jó hülye voltam, hogy csak ennyire számítottam(?)

Szerintetek milyen irányba érdemes menni és tanulni?


2012. okt. 5. 08:11
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:

Akik végeztek postaforgalmit mindannyian egyöntetűen azt mondják: mégis mire számítottál? nem hagyják békén az embert, állandóan bunkóznak, pesztrálják az embert...

Ha nyugodt munkahelyet akarsz, nem ide mész.

Ezt persze már mind akkor tudtam meg amikor odajártam.

2012. okt. 5. 08:15
 2/20 A kérdező kommentje:

Csak azért kérdezem, mert nem tudom eldönteni, hogy érdemes-e maradnom?!

Ha nem maradok elmegyek másik OKJ-s képzésre. Bolti eladó, vagy boltvezető, bármi hasonló.

2012. okt. 5. 08:30
 3/20 anonim ***** válasza:
80%

állítólag a postás suli már szart se ér. bnőm szerint. postán melózik már 1 éve. volt ablakban, lottós részen, dolgozott hátul is, csomagban is, stb.



eléggé gáz. Le van szarva a munkád, senkit nem érdekel, hogy mennyi levelet vettél fel, az számít, hogy milyen posta biztosító szarságot értékesítettél. ha nem teljesítesz, akkor repülsz.


most már az van, hogy aki ablakban van náluk, annak fel van írva, hogy miket kell kérdezni a vevőtől, és ha elutasítja, akkor arra is előre definiálva van, hogy mit kell mondani, de eléggé ciki gyökér dolgok.


és gondolhatod, aki bemegy levelet feladni, az marhára nem szereti ha biztosítást vagy bankszámlát akarnak rásózni, vagy sorsjegyet. és a dühösebb ügyfelek szerinted kin töltik ki a haragjukat? a csóri kis alkalmazottakon az ablakban.

2012. okt. 5. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

ezt nagyon sajnálom, hogy már így működik.

Barátnőd mióta dolgozik ott? ő ott hagyja?

2012. okt. 5. 08:49
 5/20 anonim ***** válasza:
70%

1 éve mint írtam.

pár hónapig még tuti kihúzza, de nem akar túl sokáig maradni. bár elég valószínű, hogy jövőre elküldenek egy tonna embert. mondjuk állítólag jövőre több ezer postás fog az utcára kerülni, mert lesz konkurencia aki átveszi a helyet a levelekben, csomagokban.

2012. okt. 5. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Úristen, na erről se tudtam...

És erről hol hallottál? biztos, hogy így lesz?

2012. okt. 5. 09:13
 7/20 anonim ***** válasza:
50%

ő mesélte, bent mondták neki. plusz olvastam már máshol is más postásoktól. jönnek a külföldi cégek akik majd átveszik a posta helyét, ezért (is) erőltetik ennyire az értékesítést. bnőmék postája pl lehet átalakul valami értékesítési ponttá, ami szerintem kb a halál, mert ki a franc megy azért postára, hogy kössön valamit?


lesznek csomagfelvevő automaták is, azt hiszem kint az utcán, tehát ez is munkaerőt vesz el, bár ez utóbbi talán nem akkora hátrány, nyilván a gépek sok melót átvesznek ahogy régen is történt.


szóval eléggé kutya idők következnek.


A postás suli azért nem fog szart se érni, mert amit ott csinálnak, azt az utcáról beesett munkaerő is megoldja. bnőmnek se volt postás végzettsége, szerződésben volt, hogy 1 éven belül el kell végeznie. nem küldték el a suliba, így nem is lesz neki, de nem is kell.

2012. okt. 5. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

azta mindenit... ez tényleg durva, és hiszek Neked.

Az a durva, amikor a tanárnak felteszünk kérdéseket: mennyit keres egy postás?

(a tanárunk dolgozot postán, és ott hagyta megkérdeztük már 10x) miért hagyta ott a postát?

álladóan tereli a témát, nem akar válaszolni...

Ja és a suli ahova járok megszüntetik a postás képzést, mert "nem éri meg a postának". Hiszen fizetni kell a gyakorlatért...

Barátnőd ha ott hagyja hova/hogyan tovább?

Hány éves? mert ha még nincs 22 akkor tud tanulni valami mást, vagy este tagozaton is eltudja végezni ingyen a képzést, HA még nincs okj-s vizsgája.

2012. okt. 5. 09:25
 9/20 anonim ***** válasza:
34%

már elmúlt 22 éves, és van okj-je. banki szakügyintéző. ez a másik olyan szak amiben láthat az ember jövőt, de kb szart se ér szintén :) főleg, hogy a bank állítólag rosszabb mint a posta, bár ezt mi is csak hallottuk, ebben nincs tapasztalatunk.


barátnőm amúgy bruttó 120-at keres. az nettó 78.000 Ft

általában rájön még némi pénz neki, pl párszáz Ft a pénzkezelésért, ha ablakban dolgozik, meg havonta x darab volán jegyet visszatérítenek, így általában havi 80 körül jön ki.

az a jó ha csomagban dolgozol, ott azt hiszem az időgarantáltra kapsz jutalékot mindig. plusz alottónál jön némi alamizsna.


most, hogy 1 éve ott dolgozik, már kap caffetériát is. kb 14.000 Ft környékén.


Nem túl jó fizetés így se, de sok embernél még így is jobban keres, szal ennek is örülünk, nem mind1, hogy a havi költségvetésben + vagy - az a 90ezer.


ő legszívesebben lottózóban dolgozna, az tetszik neki, meg vállalkozónál elméletileg sok a jutalék is. Igazából nem tudni mi lesz, persze nem hagyja ott csak úgy, ha nincs más, most egyelőre még az évben tuti marad. De ha tényleg értékesítési pont lesznek, akkor tiplizik.


Jah, a legjobbat elfelejtettem mondani. Állítólag mindenkinek minimálbére lesz az a 60ezervalamennyi, és erre max jutalékokat lehet felszedni. Akinek nem tetszik, az mehet.

2012. okt. 5. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
54%
most látom a privát üzit, de már itt válaszoltam :)
2012. okt. 5. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!