Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Jártatok már állásintejún a...

Jártatok már állásintejún a Vodafone Operation Center Hungary-nál? Mi volt a tapasztalat?

Figyelt kérdés

Közgazdasági végzettséggel jelentkeztem Intercompany Accountant pozícióra kb. 1 éve

Voltam is állásinterjún, ami elég jól sikerült, azonban a második körbe nem jutottam be, holott a szükséges nyelvtudásom megvolt.

Azóta folyamatosan hirdetnek és az adott pozíciót is lassan már 2-3 hetente.

Más pozícióra is jelentkeztem, onnan még választ se kaptam!!!



2012. okt. 5. 12:54
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A Vodafonnál én is így jártam. Első körben nyelvi interjú volt, felhívtak egy nyelviskolából (spanyol nyelvet kértek, nem tud mindenki). Kb. fél órát beszélgettünk, egy szóbeli nyelvvizsga nem ilyen hosszú. Szerintem elég jól sikerült. Főleg társalgási témák voltak, család, hobbi, ilyenek. Nem volt nehéz, bár elismerem, egy-két nyelvtani hibám biztos volt. De tudok folyamatosan beszélni bármilyen témáról.

Aztán azt mondta a nő, hogy majd keresnek a Vodafontól. Azóta sem hallottam felőlük. Úgy látszik azok közé a cégek közé tartoznak, akik végig sem viszik az interjút, ha találnak mást, akkor nem is szólnak. Pedig igen, én is látom, hogy sok nyitott spanyolos pozíciójuk van. Bár nem is tudom mit akarnak oda, anyanyelvi nyelvtudást, hogy jóváhagyást kérj a számlákra? Mert dolgoztam ilyen helyen, hát kb. 5 mondatot használsz összesen az adott idegen nyelven.

Tőled mit kértek az interjún?

2012. okt. 5. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Apropó, nem értem, amit írtál. Téged nyelviskolából hívtak fel a Vodafone megbízásából??? Bocsi, ha hülye vagyok :)


Tavaly közvetlenül jelentkeztem a Vodafone Operation Centerbe (VOCH), aminek a magyarországi székhelye a Stadionok metrómegállónál van.

Szakmai tapasztalatokról kellett beszélnem ami angolul volt, sőt még angol nyelvű tesztet is kellett kitöltenem. Mindenesetre úgy éreztem, hogy az interjú jól sikerült, ugyanis a motiváltság, szakmai tapasztalat és végzettség meg volt az adott pozícióhoz. A HR-es hölgy nagyon kedves és segítőkész volt, semmi rosszat nem mondhatok rá. Egy hét múlva - ahogyan ígérte - telefonált, és sajnos közölte a rossz hírt, hogy további interjúra nem számíthatok stb. stb. adatbázis, majd értesítenek.

Kb. félév után ismét láttam több álláshirdetést, akkor felvettem újból a hölggyel a kapcsolatot, hogy szeretném megpályázni és mivel adatbázisban van a pályázati anyagom, szeretném, hogyha figyelembe vennék. Erre aztmondta, hogy változott a pályázati rendszer online-n kell jelentkezni az adatbázisban és jelentkezzek, mert nyitott az adott pozíció. Természetes úgy tettem, ahogyan kérte. Vártam 1 hónapot, semmi válasz. Akkor felvettem ismét velük a kapcolatot, hogy mi a helyzet a pályázatommal. Aztmondta, hogy nem engem választottak..... (Egy kicsit rosszul esett, hogy erről nem értesítettek, arra gondolva, hogy már jártam náluk korábban állásinterjún és számítottam rájuk). Ennek függvényében - lehet hogy rosszul - de leszűrtem a következtetéseket, hogy hülyének néztek maximálisan, ígyhát többet nem jelentkezem.

Már lassan 1 éve folyamatosan hirdetik a pozíciókat, félhavonta vagy havonta ugyanatokat, sőt már kitétel, hogy egy Intercompany pozícióra jelentkező beszéljen angol nyelv mellett spanyolul, norvégül stb... Csak kérdem én, minek norvégül tudni egy multinál, ha már mindenki beszél angolul??? Amit nem értek, hogy egy év alatt nem tudtak maguknak találni munkatársat a több száz jelentkező közül???

2012. okt. 6. 11:48
 3/5 anonim ***** válasza:
Így van, a Vodafon kiadta az anyagomat egy nyelviskolának, és ők tesztelték a nyelvtudásomat. Hogy a továbbiakban nem hallottam felőlük, nem is tudom kinek a hibája. Lehet, hogy a nyelviskola hagyta el az anyagomat, nem tudom. De azért egy e-mailt megért volna, szerintem, elég nagy modortalanság.
2012. okt. 6. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Jelentkezz az újabb pozikra is ugyanolyan esélyed van bekerülni, mint az előzőre, kérdezt meg a HR -est hogy hogy látja érdemes e jelentkezned. Ezzel megtudhatod azt hogy az anyagodba beletett e valamilyen olyan okot ami nem tetszett neki, vagy csak egyszerűen volt jobb jelölt.
2013. dec. 13. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

1. vagyok, itt nem volt hr-es interjú, szóval nem tudom, hogy a hr-es készített-e anyagot rólam egyáltalán.

De azóta én is voltam még egy interjún, a második körön is, szinte biztos voltam benne, hogy felvesznek, mert nagyon jókat mondott rólam az interjúztató. Ahhoz képest még csak e-mailt sem írtak, hogy köszi, de nem.

Egyébként nem is értem minek van ott a hr-es, meg miért kell feltölteni az önéletrajzot. Több mint 1 éve van fent, és soha nem kerestek meg, csak arra, amit konkrétan pályáztam, vagy még arra sem.

Elég nagy csalódás volt nekem is, azért az ilyen oldalakon be lehetne állítani egy automatikus üzenetet, de még arra sem képesek.

2013. dec. 14. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!