Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit gondoltok az MLM-es...

Mit gondoltok az MLM-es rendszerről? Nektek bevált vagy csupán csapda?

Figyelt kérdés

Nekem és páromnak személyes tapasztalataink negatívak. Jómagam próbálkoztam is már ezzel, nem vált be. Gátlástalanul le kell húznod a legjobb ismerősödet/barátodat/rokonodat, hogy Te meg tudj élni! De ami külön a kedvenc részem az az, mikor engem hívnak ismerősök ezzel és mint akik agymosáson mentek át, jönnek a hihetetlen mesékkel, hogy úgy gazdag leszel.. így gazdag leszel! Nekem valahogy ez nem megy!! Más kárán szerezzek pénzt? Ehhez gerinc is kell, mégis sokakat sikerült teljesen elvarázsolni ezzel a marhasággal. Olyanok mint egy szekta. Látszik, hogy senki sem akar rendes munkával pénzt keresni.. mindenki 2 hét alatt akar meggazdagodni! De nekem így nem kell pénz! Ráadásképpen még le is égetem magam mások előtt ezzel.. mivel az egész egy átverés!!

Ti erről mit gondoltok? Esetleg van valakinek pozitív tapasztalata, vagy csak én látom rosszul a dolgokat??



#munka #gazdagság #csaló #mlm rendszer
2012. okt. 6. 13:56
 1/8 anonim ***** válasza:
95%
Egy hatalmas beetetés, kamu, átverés. A legtöbb MLM rendszer nem is fizet semennyit, amelyik meg igen, csak a töredékét hozza vissza annak a pénznek, amit beleölsz. Az MLM egy nagy rakás szar, és szarból várat nemigen lehet építeni.
2012. okt. 6. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
79%

"Az MLM egy nagy rakás szar, és szarból várat nemigen lehet építeni."


Ezt mond a nagy MLM rendszerek megalkotóinak, vagy az elsők közt csatlakozóknak! Egyébként nyugaton (Németország, USA) vannak óriási, milliós létszámú MLM rendszerek amik nagyon szépen működnek, de ott olyan dologgal kereskednek aminek valódi értéke van, nem full kamu bőrtapaszokkal, és lemosható szemfestékkel, ami csak azért van a rendszerbe építve hogy ne lehessen ráhúzni hogy pilótajáték.

Mondjuk máshol ezt egy kis mellékes pénzkeresetnek használják, nem ebből akar megélni, és meggazdagodni egy fél ország.

2012. okt. 6. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
22%

Nem tanította meg neked senki a kereskedelem lényegét: olyan valamihez segítem hozzá a másikat, ami valóban többet ér neki, mint az a pénz, amit ad érte nekem.


Hogy ezt egy drága üzlethelyiségben teszed egy millió forintos árukészleten ücsörögve vagy egy MLM-hálózat tagja vagy, az mindegy ebből a szempontból.


Ha repülőgépet kellene vezetned, természetesnek vennéd, hogy előtte nagyon komolyan megtanulnál mindent, ami ehhez kell, mert az életed a tét. A helyes hálózatépítést persze nem akarják kitanulni a legtöbben, pedig itt a szürke és nyomoronc lét és a sikeres gazdag élet közti különbséget jelenti ez a tudás.


Sokan szidják az MLM-et, de ezek között nem találsz egyetlen sikeres és gazdag embert sem, mind csórók és lúzerek. Döntsd el, hogy közöttük akarod leélni az életedet vagy inkább keresel egy sikeres MLM-építő mentort magadnak, akitől megtanulhatod, hogy lehetsz te is sikeres hálózatépítő.


Vannak jó kereskedők és rosszak, vannak jó termékek és rosszak. Neked és az előttem hozzászólóknak ezek szerint nem a jók jutottak. Mi lenne, ha keresnétek egy jobbat?

2012. okt. 7. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
83%

Öcsém viszonylag fiatal kora ellenére több jól működő pénzügyi cégnek is volt a tulajdonosa, jelenleg egy nemzetközi befektetőcéget irányít, és volt 2 saját MLM rendszerű cége is több száz taggal.

Ő is mondta hogy a MO-n működő MLM cégek döntő többsége vicc, és csak egy bizonyos körnek hoz jelentős hasznot, a tagok szinte mindegyike pedig egy agymosott droid szintjén van, akik vallási fanatizmussal képesek hinni az első megkeresett 30 ezer ft után.

2012. okt. 8. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
6%
először tisztába kéne tennie mindenkinek magában azt, hogy mi az mlm lényege. mert nem az hogy "gátlástalanul le kell húznod" a többieket. Így IS lehet csinálni, de ahoz nem kell mlm, azt bármivel meg lehet csinálni. Ha csak belépteted az embereket és várod a csodát nem fog megtörténni. Senki nem hallott a szponzorálásról? Arról hogy nem azért lép be senki alám, hogy ÉN meggazdagodjak, hanem hogy segítsem én őt abban hogy ő jól keressen, és akkor én is jól fogok. Segítő szándék. Igen gondolom lejött hogy én mlm-ezem, igen, szeretem, és a munkatársaim akiket eddig gerinctelentül lehúztam is szeretik mert mindenben segítem őket akár csak az én szponzorom engem. Ebben munka van, és nem varázslat. Nem fog 2 hét alatt semmi történni. Sőt, 2 hónap alatt sem, hanem majd ha építesz egy stabil hálózatot akkor kezd valami történni, mindezt úgy hogy senkit nem vertél át. :) Ez az mlm másik arca, de megjegyzem ehhez megfelelő cég kell, ami magyarországon 100-ból 1 talán. Van aki megtalálta. És működik.
2012. okt. 11. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Való igaz hogy máshogy is be lehet csapni az embereket, de más csalás nincs ennyire legalizálva, sok esetben a termék nem is kézzelfogható valami, hanem csak egy elméleti baromság, mint a széndioxid- meg az esőerdei fa-csalás esetében.
2012. okt. 11. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
sajnos nagyon sok cégnél nincs semmi normális termék. De ez nem jelenti azt hogy az összes MLM egy átverés. Az hogy egy cég komolytalan még csak 50% siker vagy kudarc, a benne lévő emberek a másik 50%, és hiába jó a cég ha az azt építő emberek csak lehúzzák a haverjaikat és családtagjaikat, közben várják a milliókat és nem értik miért működik, majd kialakul a "az mlm egy átverés" szemlélet. Én is voltam ebben a szemléletben, csak én adtam még egy esélyt a dolognak és sokat olvastam arról hogy hogyan lehet ezt értelmesen csinálni. Nos, mostmár úgy csinálom. De ettől még a legtöbb ember szerint az mlm átverés, és az igazság az hogy őket (titeket) át is fognak verni ha hagyjátok és nem jártok utána a cégnek. Ja és még egy fontos dolog. A "senki nem akar rendes munkával pénzt keresni" dologhoz csak annyit fűznék, hogy ha valaki bárkinek egy olyan mlm üzletet kínál amiben nem kell szinte semmit csinálni, csak belépni sok pénzért és majd csoda történik, akkor ott valami nem stimmel. Egy MLM üzletben igen is sok munka eredménye a sok pénz. Az emberek nem értik hogy ez nem varázslat vagy csodaszer, amitől majd dől a lé, ha lehúzom a többieket, hanem a marketing egy másik formája de ettől még MUNKA, ha valaki az ellenkezőjét állítja az nem keres vele semmit, ebben biztos vagyok.
2012. okt. 11. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Akkor én most megkérdezném, hogyha az MLM ekkora überkirály csúcs szuper, a jövő üzletmodellje, miért nem oldja meg a munkanélküliség problémáját? Hisz az mindenkinek előnyös lenne. A vállalatnak jönne a profit, a 8 általános segédmunkás lapátolónak lenne havi jövedelme, és az emberek se nyervákolnának hogy nincs munka, nincs munka jaj jaj jaj.


És valamiért erre a kérdésre mindig csak kínos magyarázkodást, anyázást vagy moderálás kapok MLM-esektől...

2016. okt. 15. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!