Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogy gazdagodtál meg?

Hogy gazdagodtál meg?

Figyelt kérdés
Olyanok érdekelnek, akik saját erejükből, viszonylag egyszerű családból érték el.
2012. okt. 8. 20:55
 1/10 anonim ***** válasza:
89%
Sokat dolgoztam, tulora, mellete folyamatosan sporoltunk.
2012. okt. 8. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
50%
Már a legelső fizetésemből is félretettem 15-20%-ot. Ez azóta is így van, lassan 15 éve, és szép summa gyűlt össze, ami még kamatozik is pluszban, így még több lesz.
2012. okt. 8. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát ne haragudjatok spóroló társaim.(és ne vegyétek zokon sem.Jelenleg én is csak spórolgatok)De ez nem gazdagság.Az h én megtakarítok X összeget majd 1 v 2 dologra elkötöm ez nem egyenlő azzal h gazdag vagy/ok.

Akkor nevezheti az ember magát gazdagnak,ha a passzív jövedelme akkora h abból meg tud élni 0 erőfeszítéssel.Persze aztán mindenkinek más ez a dolog...Számomra a megtakarított pénz nem gazdagság hanem nélkülözés árán megszerzett haszon, ami nehezen jött,de ha nincs rendesen befektetve könnyen el is megy.

2012. okt. 8. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
51%
mondtam már feleségül vettem egy gazdag lányt. nem értem miért kellett törölni, amikor létezik az ilyen.
2012. okt. 9. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
54%

Érdekes álláspont, amit a harmadik kommentelő mondott. Az első néhány évben valóban igaz, hogy össze kell húzni a nadrágszíjat, de aztán vissza lehet engedni nyugodtan. Vegyük az említett példámat, saját helyzet. Mára akkora összeg gyűlt össze, hogy elég bankban tartani lekötve, és többet kamatozik, mint amennyit sokan munkával keresnek az országban. Ezen kívül már spórolni sem kell aktívan, egyszerűen csak megmarad az a pénz, amit félreteszek. Vehetnék havonta plazmatévét, hogy elköltsem, de minek?

Nem vagyok olyan szinten gazdag, mint akiknek villája van a Rózsadombon, csak egyszerűen teljes életet élek, amit bőven lefed ez a pénzállomány. És ami a legfontosabb, nincs hitelem.


Nem azt akartam mondani korábban, hogy évtizedekig nélkülözni kell, de ha van egy alapod, ami biztonságot nyújt, akkor már érezheted magad gazdagnak. Legalábbis az átlaghoz képest. Persze minden relatív. Elnézést, ha félreérthető voltam.

2012. okt. 9. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
67%
Első olvasásra tényleg kicsit máshogy jött le nekem mint ahogy gondoltad.Így már korrektebb a dolog.1 gond van vele ha bedőlnek a bankok elúszik a pénzed.Természetesen most nem akarok neked itt befektetési tanácsokat adni.Ott tartod a pénzed ahol akarod.(bár 1 svájci bankba-ha nem ott van érdemesebb lenne tárolni és talán más valutában is.Csak a biztonság kedvéért)
2012. okt. 9. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
28%
Házasság révén. Na nem gazdaggal házasodtam, de olyannal, aki mindent alárendel nekem és segít abban, hogy én törtethessek és elérjem a céljaimat. Nélküle nem menne, kell a háttér.
2012. okt. 9. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:

Spórolásból nem lehet meggazdagodni!

Annyit kell keresni, hogy ne bírd elkölteni ez az alapszabály!

Részletek priviben.

2012. okt. 13. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nagy, nemzetközi bankokban tartom a pénzt, azok kisebb eséllyel dőlnek be (kb nulla). Biztosítóhoz nem viszem, volt már unti-linked biztosításom, nem igazán vált be. Forintban tartom, arra viszonylag magas a kamat, legalábbis az euró kamatokhoz képest. Felhasználni úgyis forintban kell majd, nem akarok még az árfolyamon is bukni.

Már leírtam, ez mást már nem spórolás, egyszerűen nem költöm el.

2012. okt. 14. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Alapból jó családból származom, nem kellet soha nélkülöznöm. A vagyonomat úgy gyarapítom, hogy több idős, gyermektelen emberrel kötöttem eltartási szerződéseket. Gondoskodom róluk, a haláluk után pedig a vagyonuk rám száll. 22/N.
2012. okt. 14. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!