Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyit keres egy üzletkötő...

Mennyit keres egy üzletkötő vagy szép nevén értékesítési manager?

Figyelt kérdés

mennyi a fix bére mert az tuti, hogy teljesítménybéres, vagy adnak-e kocsit vagy a még meg sem lévő enyémet kellene használnom? tapasztaltak írhatnak : ) !


a vásárlókártya értékesítő mennyit keres, mert ilyenre is jelentkeztem?



2012. okt. 12. 10:25
 1/7 anonim ***** válasza:

Ezek általában úgy vannak, hogy az első 3 hónapban van egy havi fix, és arra jön a teljesítményed utáni jutalék. Minél inkább gyarapszik az általad megkötött üzletek száma, bizonyos (általuk meghatározott) mennyiség elérése esetén növekszik az egy-egy üzlet után kifizetett jutalék összege = emelkedsz a ranglétrán. Ha viszont lógsz, nem dolgozol, és egy általuk meghatározott minimális számú üzletet sem kötsz meg, akkor a fix-edet sem fogod megkapni.

Kemény dolgok ezek. A hirdetésben leginkább írják, hogy "saját gk." szükséges. Gondolj bele, te oda-adnád egy olyan dolgozónak első nekifutásban a kocsidat, akit tulajdonképpen nem is ismersz? Azt sem tudod róla, kiféle, miféle, esetleg az első nap már eladja és meglép az árával, vagy nekimegy a legelső nagyfának?


Ezek a részletek, amiket kérdeztél, majd az első beszélgetés során szoktak kiderülni.

2012. okt. 12. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
köszi a választ! tudom, hogy ilyenek is vannak, de én nem ilyen vagyok : )
2012. okt. 12. 11:22
 3/7 anonim ***** válasza:

Persze, hogy nem ilyen vagy!

De idő kell ahhoz, míg megismernek annyira, hogy ezt ők is elhigyjék, ill. lássák.

2012. okt. 12. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Az értékesítők 10%a k.rvajól keres, 30%uk elvegetál a pénzből, a maradék 60% hamar kilép, mert ha nem köt semmit, akkor is fizetnie kell maga után a vállalkozói lét költségeit.És általában a saját autóját amortizálja.Rajtad múlik mennyit keresel, meg kérdés mit árulsz. Pl. most sok helyen haldoklik a piac, mert nincs az embereknek pénze semmire.
2012. okt. 12. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
ásványvizet
2012. okt. 12. 18:22
 6/7 Csati345 válasza:

Ezért nem szeretem a netet, mert tele van olyan információkkal ami félrevezeti az embereket.


Szóval az üzletkötő nem manager, tehát az nem a szebb neve, hanem tök más.

A manager vezető, üzletkötői csoport vezetője értékesítési területen. Tehát egy üzletkötő felkeresi a potenciális ügyféljelöltet, bemutatja az ajánlatát és megpróbál üzletet kötni. Hogy van e cégautó, az cégfüggő. Van amihez kell cégautó, van amihez nem. Ha a belvárosban kell a boltosokat végigjárni minden nap ugyan ott, ahhoz nem kell cégautó, de ha minden nap más településen kell dolgozni, akkor kell. Ha viszed az ásványvizet, akkor céges teherautóval kell menni, akkor biztos kapsz teherautót. Ha csak ajánlatokat viszel, akkor elég egy személyautó. Itt variálható, hogy kapsz e , vagy a tiéddel kell menni. Viszont ilyen esetben amikor a sajátoddal mész, nem csak a benzint fizetik, hanem az amortizációt is. Viszont ha ez a feladatod, akkor üzletkötő sem vagy, mert ezt területi képviselőnek nevezik. Manager pedig csak évek után lehetsz, kellő tapasztalat és személyes kompetenciák bírtokában. Ha pedig valaki úgy hirdeti a területi képviselői munkát, hogy értékesítési managert keres, oda ne is jelentkezz, mert lúzerek, ha azt sem tudják, hogy kit keresnek.

2013. dec. 22. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Engem ma vettek fel értékesítőnek.

Először úgy mentem el az állásinterjúra, hogy valami irodai munkakörre megyek, majd az első napon kiderült, hogy telefonálnom kell és egy adatbázisból embereket kell keresnem az üzlethez. Itt kapok fixet minimálbért és plusz jutalékot. Csak az a baj, hogy 6 órába van elszámolva és így minimálbért sem kapok, de 8 órát kell dolgozni, igaz van kb. 1,5 órás szünetem.

2015. júl. 6. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!