Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Öreg szüleidet választanád,...

Öreg szüleidet választanád, vagy egy külföldi országot ahol meg lehet élni, jól lehet keresni?

Figyelt kérdés
Képzeld el, hogy nagyon szereted a szüleidet, és a két kisebb testvéredet, és ők is nagyon szeretnek téged, szüleid akik már nem fiatalok, a 60 felé haladnak, viszont az ország ahol élsz havi 60 ezer forintot ad,arra hogy gyereket szülj, lakást vásárolj, etesd saját magadat és párodat majdani gyermeked apját fizesd a rezsit stb. Tudod, hogy külföldön már a kétkezi munkával is megkereshetnél akár havi 200 ezer forintot sőt többet. A szülőket (plusz a két tesódat) választanád akiknek mindent köszönhetsz, az életedet, és akiknek a segítségedre 100%, hogy szükségük lesz az élet millió területén a következő 30 évben, vagy választanád, a külföldi országot, a magyaroknál aranyosabb, kedvesebb mentalitású emberekkel teli, családalapításhoz elegendő havibért adó országot?

2012. okt. 12. 18:42
 1/9 anonim ***** válasza:
76%
Melyik az az ország ahol bevándorlóként egyből jól lehet keresni?
2012. okt. 12. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon jól hangzik hogy külföldön havi 200 ezret lehet keresni, de azt is tedd hozzá hogy a szállásod is tripla drágább lesz mint otthon. Én bár külföldön élek, de ha olyan családom lett volna amiről te írtál, akkor nem jöttem volna ki. Akkor a tudta hogy a szüleim mindig segítenek, van hova hazamenni, sokat ért volna nekem.

Az sem igaz, hogy Magyarországon havi 60 ezret lehet keresni csak. Én 6 évvel ezelőtt jöttem ki, és könyvkötőként sima szakmunkásként már akkor megkerestem a 100 ezret. Feltételezem hogy idén ennél többet keresnek már a volt kollégáim.

2012. okt. 12. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Aki MO-on havi 60ezret kap, az külföldön sem fog lényegesen többet kapni ennél. Ha meg valaki ott többet is keres, attól még nem marad annyival több neki, mert ott a kiadások sokkal mgasabbak, mint MO-on.


Mellékesen olyan országot nem ismerek, ahol frissen odakerült valakinek havi 200ezer körüli fizetést adnak - ehhez azért ennél ötbb kell.

2012. okt. 12. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen család mellett eszembe sem jutna külföldre menni, inkább azon gondolkodnék, mit tanuljak, amivel boldogulni is tudok anyagilag.

Mellesleg 20 éve vagyok külföldön...

2012. okt. 12. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
nekem szüleim közel 60 évesek én kimentem Németországba dolgozni és a hónap végén amennyi spórolt pénzem van, annak a felét hazaküldöm szüleimnek
2012. okt. 13. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
45%

Én kérdés nélkül lépnék azonnal.Sajnos engem nem érdekelnének ilyenkor se szülő se barátnő senki és semmi,csak a dollárok repkednének a szemem előtt.

Hiába szeretem a szüleimet nagyon,szeretetből nem lesz Audi A8.

2012. okt. 16. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
45%

Ha a szüleid még egészségesek és jól tartják magukat, vagyis jelenleg nem szorulnak a segítségedre, valamint beszélsz nyelvet annyira, vagy van olyan szakmád vagy lehetőséged, amivel biztosan elboldoulsz, akkor vágj bele!

Ha nem jön be, vagy nem bírod a család nélkül, még mindig haza lehet menni újra.

Én 2 éve költöztem No.-ba, nekem is nehéz volt a család miatt, de engem azért nyugtat a tudat, hogy a hugom ott van a szüleimmel és adott esetben segít nekik.

2012. nov. 11. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Előző vagyok.

Ez egyébként olyan szomorú, hogy valakinek havi 200 ezer ft-os fizetésért ilyen sokról le kell mondania, családról, barátokról...

200 ezer forint semmi, ennyivel valóban magasabbak kinn is a megélhetési költségek, tehát előrébb nem leszel. Én csak akkor indulnék el, ha csak a pénz miatt megyek, ha olyan nettó 1400-1500 euró körül megkeresnék. Ehhez persze már szakma és nyelvtudás kell.

2012. nov. 11. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
100%

"vagy választanád, a külföldi országot, a magyaroknál aranyosabb, kedvesebb mentalitású emberekkel teli, "

4 éve élek külföldön. A bevándorló bevándorló marad, hogy annak a bizonyos külföldi országnak milyen a bevándorlók felé való mentalitása,magatartása,azt akkor tudod meg,ha már kint vagy és a mindennapokat éled. CSak azért,mert jobbaknak,másabbaknak GONDOLOD őket, még nem azok,akkor sem,ha a saját nyelvüket, netán szokásaikat ismered. A bérekről pedig csatlakozom azokhoz,akik azt szeretnék érzékeltetni, hogy amennyivel jobb a bér,annyival húzósabb a megélhetés is. Külföldön sincs kolbászból kerítés, ingyen sör életünk végéig ingyen sör és örök élet.

Azonban megpróbálhatod,hogy kivándorolsz. A testvéreid segíthetnek a szülőknek, te pedig hazalátogathatsz. Nekem nem kellett ezzel a dilemmával bírkóznom, én egy autóbalesetben elvesztettem az egész családomat.

2012. nov. 12. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!