Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Budapestre szeretnék költözni!...

Budapestre szeretnék költözni! Nyelvet vagy vmi szakmát tanuljak, hogy találjak majd munkát?

Figyelt kérdés
Érettségim van, másom sajnos nincs... Bp-re szeretnék költözni (még van időm, de ez a cél), gondolom az érettségi édes kevés, most viszont lehetőségem adódott tanulni, csak el kell döntenem, hogy mit szeretnék. Az egyik opció, hogy tanulok nyelvet (német, angol és még választhatok hozzá valamit - németet, angol már eddig is tanultam) vagy valami OKJ-s szakmát. Hogyan járok jobban? Szakmai tanulmányok mellett is tudnék tanulni nyelvet, csak nem olyan intenzíven. 22 éves lány vagyok
2012. okt. 18. 15:01
 1/6 anonim ***** válasza:

Nyelvet tanulj. Lehetőleg ritkát, ha rám hallgatsz.


OKJ-nek az ég világon semmi haszna, azt szigorúan csak saját szórakoztatásra csináld, különben nagy pofáraesés lesz.

2012. okt. 18. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Az angol, német mellé választhatok ritkát, de nem tudom, melyik legyen... Javaslat?
2012. okt. 18. 16:26
 3/6 anonim ***** válasza:

Én 3 hónapja keresek munkát,elmondom a tapasztalataimat.


A nyelv, legfőképp az angol, német írásban-szóban elengedhetetlen, ezt szinte minden hirdetésben kikötik. A szakma és a diploma közül pedig nem tudom megmondani melyik lenne a jobb. Van ahol az egyiket kérik, van ahol a másikat.


Viszont az, hogy legyen valamennyi munkatapasztalatod elég fontos. Akár diákmunkáról, akár valamilyen részmunkaidősről legyen szó.

2012. okt. 18. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Bármi, ami érdekel, vagy tetszik az országa, esetleg van hozzá akármilyen, pl. rokoni kötődésed. Nincs gyakorlati haszon különbség abban, hogy dán, svéd, norvég, portugál, japán, arab, stb. nyelvet ismered-e.
2012. okt. 18. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nyelved kell tanulni mert akkor leléphetsz innen
2012. okt. 18. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
nyelvet tanuljál, angol és német mellé már valami ritkábbat válasszál. de tényleg jó angol plusz tényleg jó német már egyébként elég kell hogy legyen egy normálisabb pesti álláshoz.
2012. nov. 1. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!