Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A tanárok miért keresnek...

A tanárok miért keresnek minden országban rosszul?

Figyelt kérdés
2012. okt. 23. 17:53
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
62%

Én nem akarom a tanárokat bántani, de azért nincs olyan rossz soruk mint ahogy beállítják ezt egyesek.


- Őszi, tavaszi, NYÁRI szünet. Azért ez nem gyenge. Majdnem fele annyit dolgoznak egy évben mint mások. A szünetekben természetesen jár a fizetésük.

- Jó munkaidő. Legkésőbb kettőkor más a többség bőven hazafelé tart.

- Különböző kedvezmények. Internet, tömegközlekedés, stb. Tudtad például, hogy egyes múzeumokban, mozikban, színházakban is kapnak kedvezményt?

- E mellé kapott fizetésük sem olyan vészes. Egy átlag általános iskolai tanár bruttó 154300 forintot kap, egy középiskolai pedig 163500-at.

2012. okt. 23. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
88%

Amit az első mond abban van igazság (bár azért nem ennyire nem szép a valóság, van azért árnyoldala is a dolognak).


Viszont általánosságban elmondható, hogy az általános és közép iskolai tanárok a rossz szakemberekből kerülnek ki...

Erre biztos le fognak pontozni a tanárok és rokonaik, de egy jó matematikus nem matek tanár lesz, hanem matematikus, egy jó biológus orvos - kutató - biológus lesz, nem biosztanár, egy jó közgazdász szintén nem közgáz tanár lesz, hanem többszörös fizetésért marad közgazdász...


A fizetésük lehet, hogy kevés, de az órabérük marha jó. Az a része meg, hogy "mennyit kell otthon" dolgozni meg csak mellébeszélés. MINDEN nem teljesen hülye tanárnak van egy tanterve előre az egész évre órákra bontva. Persze néha csúszik 1-1 órát, de azt be lehet hozni. Nem kell minden este 4 órára 0-ról felkészülni. A dolgozatjavítás sem olyan nagy cucc, mint ahogy azt beállítják, kb amíg egyik osztály megír egy dolgozatot egy másikét majdnem ki lehet javítani.


És mielőtt bárki belémköt - KÉT ÉVIG voltam tanár. Tudom, hogy rengeteg idióta gyerek van, egy csomó totál hülye szülő, stb... Mégis nem volt rossz a meló, csak kaptam jobb és kiugrottam.

2012. okt. 23. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
31%

Elsőnek baromira nincs igaza, fogalmam sincs a valós helyzetről. Pl; egyáltalán nem számít, hogy egy tanár általánosban vagy középiskolában tanít. Az iskolai végzettségéhez van kötve a közalkalmazotti bértábla, és 100 ezer fölött nem igazán keresnek.

Igen a tanárnak van nyári szünete igaz, de soha egyetlen napra sem mehet el szabadságra mert neki azt kötelezően nyáron kell kivennie. Te is otthon vagy 1. hónapot szabadságon.

2012. okt. 23. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
52%
2012. okt. 23. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
74%

Az előző okoskának az általa linkelt cikkből idézet:


"A kutatás szerint a felsőoktatási oktatók bruttó fizetése átlag 240 900 forint, míg a középiskolai tanárok 163 500, az általános iskolai tanítók pedig bruttó 154 300 forintra számíthatnak havonta"

2012. okt. 23. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
52%

Ez is a cikkben van:


A messze átlag alatti pedagógusbérek azt jelentik, hogy adózás után a tanároknak átlagosan alig több mint 100 000 forintja marad. A Nettober.com portál kalkulációja szerint az általános iskolai tanárok bruttó átlagbére adózás után csupán nettó 101 067 forintot jelent, a középiskolai tanároké pedig 107 093 forintot tesz ki.

2012. okt. 23. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
74%

Tehát akkor ügyesen megcáfoltad a saját állításodat miszerint nincs különbség az általános és középiskolai tanárok fizetése között. Gratulálok!

Emellett én állítottam bármit ami ellent mond a cikkel? Nem! Bruttó bérről beszéltem nem nettóról. Az pedig forintra megegyezik az általad linkelt cikkben szereplő összeggel.


Ülj le egyes!

2012. okt. 23. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
40%

A mai oktatási rendszerben nincs külön általános és középiskolai tanár. Régen volt, így az általánosban tanító tanárok nagy részének főiskolája van, míg a középiskolákban tanítóknak egyetemi képzettségük van. A 50- 55. éves általánosban dolgozó tanárnak így lehet kevesebb pénze van mint ha ezt középiskolában tanítana. De aki az elmúlt 10. évben végzet annak nincs különbség.

Oké annyi a bruttó, de ilyen alapon akkor a minimálbér sem 60. ezer hanem 100. ezer.

2012. okt. 23. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
70%

NEM MINDEN országban keresnek rosszul. Skandináv államokban 350 ezernél kezdődik kb. a legalacsonyabb fizetés, ismerős családban apa tanár gimiben, anya nem dolgozik, mivel apa tanárként annyit keres, hogy megélnek belőle a három gyerekkel.

Ausztriában stb. szintén nem keresnek rosszul, ez inkább Magyarországra és Kelet-Európára jellemző.

2012. okt. 23. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
70%
A tanárok mindenhol rosszul keresnek a HELYI viszonyokhoz képest! a 350e forint az 1,200 EUR, annyit nyugaton kis túlzással egy kukás is keres. Más kérdés, hogy meg lehet belőle élni.
2012. okt. 24. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!