Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » HA angliában dolgozom és csak...

Claudia222 kérdése:

HA angliában dolgozom és csak decemberig biztos a munkahelyem akkor az angol munkaközvetítőbe be tudok menni mondjuk 2 héttel az előtt hogy vége legyen a munkámnak? Elsősorban ott élők válaszát várom

Figyelt kérdés

2012. okt. 24. 12:25
 1/7 anonim ***** válasza:
Bemenni bemehetsz,de ha nincs folyamatos 1 éves munkaviszonyod akkor csak regisztrálnak, és jelzik melyik nap kell menned ellenőrzésre. Kint neked kell igazolnod, hogy te mindig keresel munkát, hívsz cégeket. Ha nincs meg a megfelelő ledolgozott idő nem kapsz munkanélküli segélyt sem. Én tavaly végig csináltam, és mivel csak 5 hónapot dolgoztam így nem járt semmi. Én ezért be sem jártam pecsételésre. Kaptam is egy levelet, hogy mivel nem jelentem meg a pecsételésre így a munkanélküli segélyemet megszüntetik, és 8 napon belül fizessem vissza az utolsó csekket..De mivel a határozat szerint 0 font volt a munkanélküli segélyem, így csak nevetni tudtam az angol ügyintézésen..
2012. okt. 24. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
nekem ugy van hogy csak december végéig biztos a munkahelyem és ugy szeretném hogy mielőtt lejár a szerződésem legyen egy másik h ne teljen el ugy 2 3 4 hét h nem dolgozok és felélem a pénzem igy szted tudnának fogadni?
2012. okt. 24. 14:44
 3/7 anonim ***** válasza:

első vagyok.

A munkaközvetítő irodákba bármikor bemehetsz, még akkor is ha éppen dolgozol. Akár az össze munkaközvetítő irodába beadhatod a CV-det. DE! Sokszor van hogy ha éppen aktuális akkor hívnak 2-3 napon belül. Akkor nem fogod tudni elvállalni a melót mert még dolgozol. Ha viszont elutasítod, akkor legközelebb nem téged fognak hívni. Ezért érdemes csak pár nappal előtte bemenni, mert ha bejön valami meló, akkor szépen otthagyod a régi munkádat hiszen oda már amúgy is csak pár nap lenne..

2012. okt. 24. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
azt meg tudnád nekem mondani h a lakásbérlésekkel mi a helyzet mert otthonról ki szeretném hozni a feleségemet és a lányomat de nem tudom h ez milyen gyorsan lehetséges köszi a válszt
2012. okt. 25. 11:29
 5/7 anonim ***** válasza:

Lakásbérlésről a következőt kell tudni.

Ahhoz hogy lakást tudj bérelni rendszeres banki fizetésnek kell lenni. Vagyis munkaviszony kell. Általában 4-6 hónap munkaviszonynál már gördülékenyen megy a lakásbérlés.

Ügynöksége válogatja, hogy mennyi elbírálási díjat kérnek. Van ahol csak 60 font van ahol 200 font is lehet Mi 120 fontot fizetünk. Ezt az összeget nem kapod vissza, még akkor sem ha elutasítanak, mert mondjuk a fizetésed nem megfelelő a lakásbérléshez. De van szerződéskötési díj is. Ez azt jelenti hogy a lakást fél vagy évente tudod csak bérelni,és ha hosszabbítani akarsz akkor minden fél vagy 1 évben szerződéskötési díjat fizetsz ami ugyanannyi szokott lenni mint első szerződési kötési díj. Mi minden évben 90 fontot fizetünk. (ez az ügynökség munkájának díja)

Szóval ha megvannak a feltételek, vagyis biztos munka, rendszeres jövedelem akkor nincs akadálya a lakásbérlésnek. Kinézel egy lakást, kifizeted az elbírálási díjat, ha minden oké, akkor bemész az irodába és megkötöd a szerződést az ügynökséggel. Ott helyben kifizetsz másfél vagy 2 havi depositot és + 1 havi albérleti díjat, és megkapod a kulcsot.

Onnantól kezdve minden hónapban a meghatározott időben kifizetetted banki utalással a lakbért, a council tax-ot, és a havi rezsi költséget.

Amikor meg lejár a fél vagy 1 éves szerződés eldöntheted hogy újabba lakást keresel vagy meghosszabbítod a szerződést. Egyébként a szerződés lejárta előtt 2 hónappal már jelezned kell hogy igényt tartasz a lakásra vagy sem..

2012. okt. 25. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Bocsi ezek lemaradtak.

Lakás bérelni nem csak úgy lehet hogy 4-6-8 hónap munkaviszony után intézkedsz.

Ha nincs meg a megfelelő ledolgozott idő akkor is tudsz pár ügynökségnél lakást bérelni, de akkor előre ki kell fizetned 6 havi lakbért. Ez így nem olcsó. De ez is járható út.

2012. okt. 25. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
A lakas berlest nem csak agencyn keresztul tudsz mi pledaul maganszemelytol bereljuk , egy angoltol. csak a munkaltatonak kellett adnia refet, hogy ott dolgozok, mennyi a fizum. itt is kellett deposit.nem keves. de itt viszont nem kell mast fizetni mint a berlest. nincs agency dij. a gumtree n ird be a keresobe , hogy csak private ennyi.remelem segitettem
2012. dec. 5. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!