Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Tiszaújvárosi Jabil-ról...

Tiszaújvárosi Jabil-ról vélemény? Vagy úgy általában a Jabil-ról. Érdemes?

Figyelt kérdés

Arra lennék kíváncsi, milyen tesztet kell ott kitölteni. Az első fordulón túl vagyok. Egyszerű matematika feladatok voltak. Pár nap múlva visznek minket a gyárba. Ott is lesz valamilyen teszt. Arra lennék kíváncsi, hogy az mégis milyen jellegű teszt lesz. Valamint, ha valaki dolgozott, vagy dolgozik ott, akkor annak a személynek kíváncsi lennék a véleményére a céggel és a munkával kapcsolatban. Konkrétan én operátori munkára jelentkeztem. Annyit tudok, hogy 12-órázni kell. És hogy három nap munka három nap pihenő. Aztán éjszakai ugyan így, váltakozva.


Válaszokat előre köszönöm!!



2012. okt. 25. 14:29
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

A gyári teszt se megerőltető agyilag,meg fogod tudni csinálni.

Viszont van egy elkeseritő hirem: valószinű csak 3 hónapig fogsz ott dolgozni,operátorok ugy vannak felvéve, 3 hónap,addig jár a kedvezmény rád,utána pápá és veszik fel az ujakat.

Maga a meló unalmas,de több mint a semmi.

2012. okt. 25. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Én dolgoztam ott egy rakás szar. Ha teheted, akkor ne menj oda.


Már sokan elmentek onnan, vagy 3 hónap múlva kirúgnak, mert nem jár utánad a támogatás. +Ha Szeretnétek a rengeteg Brazil után, egy kis meglepetés bőrbajt, tetüt, és egyéb bőrbajt, akkor mindenkinek ajánlom a munkatábort.

És értéket, még pár forintot se vigyetek magatokkal, mert a biztonságosnak és gyorsnak mondott új őltöző szekrényeket, a hiperpigmentáltak előszeretettel fosztogatják.

Ha szólsz az őrnek, az a felelet, ha rajtakapod, és leviszed, akkor majd esetleg...

Ki mer ennyi szutyokkal ujjat húzni, amikor van elég baja.

2012. okt. 25. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Értem. Az fasza. Gondoltam, hogy nem egy álommeló...

Pont ezért is tettem fel a kérdést. Na mind1, elmegyek a busszal, azt ha nem tetszik hazamegyek.

2012. okt. 25. 15:39
 4/10 anonim válasza:
88%

Itt még most toboroztak. A regisztrációs lapokat kellett kitölteni. Értesítenek telón amikor lesz a tesztírás.

Milyen volt a teszt írás milyen feladatok voltak benne ??

Bár azt mondták, hogy csak formalitás ez a teszt, aki akar úgy is bekerül.

2012. nov. 8. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Igen, ez valóban így van. Aki akar, az valóban bekerül.

Annyit mondok, ha sikerült a toborzáson megírt teszted, akkor 100%, hogy sikerül a jabilos is! Nagyon gyp-nek kell lenni ahhoz, hogy ne sikerüljön.

Nem volt nehéz a teszt egyáltalán. Az első három oldal ha hibátlan, akkor bekerültél. Annyit mondok, hogy az első két oldal, az általános iskola 2. osztály. És nem túlzok! :) A harmadik pedig ált 4-5. osztály. Ha ezek megvannak, akkor onnan már nagyon jó vagy. De miért ne sikerülne!

A fennmaradó többi oldal (nem tudom hány oldal volt) Az már kb gimnázium. De azokból is a legalja feladatok. Szóval nagyon egyszerű volt (szerintem). Én úgy csináltam, hogy azzal kezdtem amit azonnal tudtam csinálni, az első három oldal kivételével. Persze voltak olyanok akiknek nem sikerült (csodálkoztam is).

Nos hát igen, az első válaszoló írta, hogy unalmas a munka. Valóban az. Olyan szinten az, hogy az éjszakai műszakban majdnem elaludtam. A legjobb szerintem az interaktívos. (Igaz ott még nem voltam, de szerintem nem is leszek. Nem hiszem , hogy oda beraknak minket. Eddig ott csak jabilost láttam. ) A nagy munkába belemerengve előre dolgoztam. xd Olyan szinten hogy kb 3 órán keresztül, csak üldögéltem (amit megbántam). Én ez alatt a csoportvezetőtől kikéredzkedtem wc-re. Akkor ittam, megmosakodtam, hogy egy kicsit felfrissüljek.

Nos hogy három hónapig leszünk-e, azt nem tudom. De valószínűnek tartom én is. Csak addig vagyunk, amíg a karácsonyi termelés le nem megy (szerintem).

Mostanában tudtam meg, van egy olyan lehetőség, hogy aki akar az a kellytől átkérheti magát jabilosnak. Ki kell tölteni egy jelentkezési lapot. És ha kellek akkor felvesznek jabilra. Csak az a probléma, hogy jabilos csak az lehet, aki meg tudja oldani az utazást, vagy tiszaújvárosban lakik. Mert a jabil nem indít buszt. Legalábbis én így informálódtam. A kettes válaszoló írta negatív véleményeit. Hát igen, van benne valami. Nekem személy szerint nincs problémám a "brazilokkal". Akikkel eddig beszéltem, azok normálisak voltak, velem szembe rendesek. Viszont vannak arcok az is biztos. Az öltözőszekrényeket őrzik. De viszont a jabilos tájékoztatón azt mondták is, hogy 100 ezreket ne hozzunk magunkkal, se nagyon értékes dolgokat. Vajon miért? :)

Nekem amivel problémám van. Azok személy szerint az őrök. Iszonyt bunkók, s_eg_fejek, nem tudják a törvényeket sem... Semmibe nézik az embert (Persze biztosan vannak kivételek, de nekem ezek a tapasztalataim). Valamint annyi még, ami rossza ez egészben. Hogy a be és kijutáshoz, kell egy belépőkártya. Amit mi az elején mindig munka előtt kaptunk meg, és azt le is kellet adnunk a munka végén (én kaptam már névre szóló belépőkártyát, ezt nem kell leadnom). Ha valakinél nála marad, akkor szívás van az egész busznak. Mert akárhol van a busz, visszahívják.


Összességében vegyes érzelmeim vannak a céggel kapcsolatban. Jó is ott lenni meg nem is. Nekem problémám végül is nincsen senkivel. Csak a mágneskaput gyűlölöm. Minden kis szarra besípol. A pulóverem fémvégére is. Meg azt utálom amikor lejár a műszak, és van 5 mágneskapu, és 600 ember, akiket egyenként engednek át a kapukon sípoláskor pedig átvizsgálnak. Iszonyat sok idő, meg még szagoljam az előttem álló izzadtság és fingszagát. xd Persze itt is vannak kivételek. Konkrétan eberekkel nekem személy szerint nincs gondom. Egyedül az őrök azok akiknek nagy az arcuk, de őket meg nagyon les_zarom. Végül is ő csak egy őr, joga nincs semmire. Ahhoz rendőrt kell hívnia. Ha olyan történik.


Nekem ezek a tapasztalataim a jabillal és a munkával emberekkel kapcsolatban.

A legjobban egy állatkerthez tudnám hasonlítani, ahol van mindenféle állat. xd


Sok sikert a munkához a kérdezőnek. Attól ne félj, megszakadni nem fogsz benne. xd

2012. nov. 9. 14:55
 6/10 anonim válasza:

Sziasztok.

Utolsó-szépen meg írtad a véleményed.

Én ma voltam toborzáson...

Sikerült is...

Arra lennék kiváncsi hogy ott dolgozol e még, változott e a véleményed?

2013. márc. 14. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nem változott a véleményem. Nem dolgozok már ott. :D Februárban elküldtek. Ha jabilosnak vettek fel, akkor akár sokáig is ott lehetsz. Mert akkor vettek fel 600 embert jabilra, amikor elküldtek 600 embert a bérmunkások közül. Én meg úgy tudom, hogy a jabilosok azok tovább vannak ott. Sőt, biztos, hogy tovább vannak ott. Mert beszéltem olyan emberkével, aki már 3 éve ott dolgozott. Annyit mondok, hogy a df (üveg folyosós részleg) épületet kerüld el, az egy rabszolga rész. Vannak olyan csoportvezetők, akik stopperrel mérik, hogy hány darab aktuális folyamatot csinálsz meg. wc-re se engedik ki az embert, meg se kérdezik, hogy ki akarsz-e menni. Volt egy idős néni, aki bepisilt. Az onnan jövő munkások a műszak végén eléggé meg vannak izzadva. Szóval ott igazi hajtás, és fas.zfejek vannak. Az smt az egy lazább hely. Ott rendesek a csopik is. Legalábbis a "C" műszakban azok. Ott azon a részen egy csomó idős ember dolgozik. Egyszóval, nyugdíjas részleg. Én itt voltam. Elvoltam, egy napot sem hiányoztam. Többször túl is termeltem, akkor amikor csak lehetett. Azért is, mert akkor volt időm pihenni egy kicsit. Őszintén szólva, ha nem küldtek volna el, akkor a mai napig ott lennék. Annyira nem szörnyű hely. Én legalábbis kibírtam.
2013. márc. 14. 22:56
 8/10 anonim válasza:

Köszönöm a válaszod! :)

Remélem hogy majd én is jó helyre kerülök:)

2013. márc. 18. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Hétfőn én is megyek Miskolcra tesztet írni remélem sikerül :) a kérdésem pedig az lenne hogy a fizetés az mennyi? :)
2013. márc. 19. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Értelek, bocs de nem vettem észre, hogy van kérdés.


Megint ott dolgozok. xd Felhívtak, hogy van-e kedved dolgozni a jabilnál. Gondoltam magamba kedvem nincs de kell a pénz. Másnap be kellett mennem a munkás busszal. Volt egy orvosi, munkavédelmi, szerződés kitöltés. Az utóbbiakkal végeztünk kb 10-re. Azután be vittek minket a gyár részre. De 10-től ott ültünk dél után 5-ig a gyárban, és csak gubbasztottunk. Nem engedték hogy beszélgessünk. Kaja szünet az volt. Tiszta fos volt az a nap. "Olvasnunk" kellett a papírt amire fel volt írva, hogy mit kell csinálni. Értitek? 7 órán keresztül. Biztos nem néztek minket hülyének, akik a kamerán keresztül figyeltek. Ja, mondanom se kell, a df épületben voltunk a rabszolga részlegen a köcsö,gök és fa,szfejek között. A fizetés az operátoroknak az a minimálbér. 70-80 között + jutatatások kajajegy, szépkártya.

2013. ápr. 13. 21:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!