Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Most akkor ezt megteheti a...

Most akkor ezt megteheti a munkáltató?

Figyelt kérdés

Az aén -és még pár kollegám 6 órás munkaviszonyban dolgozunk...-na már most van még pár emberke,aki ugyan így szeretett volna dolgozni,de nekik nem engedélyezték,ezért most elkezdtek szemétkedni,és a főnökség nyakára járnak,hogy akkor mi se lehessünk 6 órásak-ezért a héten felhívtak bennünket,hogy mondjuk el egyesével,hogy ki,miért dolgozik 6 órában?Én is elmondtam a magam verzióját-de ezt igazolni nem tudom-és nem is akarom,hiszen a szabadidőmben azt csinálok,amit akarok-és a többiek is..-na már most azt hallottam,hogy a jövő héten be kell vinni az igazoló papírokat,hogy úgymond igazoljuk le,hogy ez így van-e tényleg?

Akkor most utólag KÖTELEZHETNEK-E engem arra,hogy igazoljam,hogy miért 6 órázok?És mi lesz akkor,ha azt mondják,hogy csak 8 órában alkalmaznak minket?-én nem fogom elfogadni...-de én nem írom megf a felmondásomat-rúgjanak ki-és nem írok alá közös megegyezést sem,mert ez nem az-szóval jogos lenne-e egy munkaügyi per???



2012. okt. 27. 21:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

"És mi lesz akkor,ha azt mondják,hogy csak 8 órában alkalmaznak minket?"


Akkor kereshetsz új munkát!

2012. okt. 27. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
nagyon "okos" vagy-leülhetsz ...
2012. okt. 27. 21:39
 3/11 anonim ***** válasza:
Elég szemét munkatársaid vannak. Megdöglött a lovam dögöljön meg a szomszédé is. Bár nem értem miért akartok annyira csak 6 órában dolgozni?
2012. okt. 27. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Mert ugyan annyit keresek így,mint más 8 órában,,,-jutalékos rendszerrel dolgozunk,és így sokkal több időm marad a családra...-s ha egyszer elfogadták-most jogosan kérnek igazolást???
2012. okt. 27. 21:44
 5/11 Flector 67 ***** válasza:
100%
Milyen jutalékos rendszerrel? Abban a plusz két órában nem tudsz több jutalékot szerezni?
2012. okt. 27. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
84%

A te munkaszerződésedhez a többieknek semmi köze.

Ha hivatalosan 6 órára vettek fel, akkor nem értem, miért tőletek kérdezik, hogy miért 6 órában dolgoztok :)

Ebben az esetben természetesen nem kötelezhetnek.


Ha viszont 8 órára vettek fel, csak megbeszélés alapján dolgozol 6-ot, akkor más a helyzet.

2012. okt. 27. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

1. Tök érthetetlenül írtad le az egészet, alig tudom kihámozni a problémád.

2. Miért ne tehetné meg a munkáltató azt, hogy felajánl neked egy munkaszerződés-módosítást? Természetesen megteheti.

3. Kötelességed elfogadni? NEM!

4. Kirúghat, ha nem fogadod el? Ezért közvetlenül nem, viszont biztos lehetsz benne, hogy ki tud rúgni más indokkal, ha akar.

5. El kell számolnod a szabadidőddel? NEM

6. Jogos lenne-e a munkaügyi per? Ezt hogy a csudába mondjuk meg előre, amikor még nem történt semmi?? Ha kapsz egy olyan felmondást, amiben az van, hogy át kell szervezni a társaság működését, gazdasági okokból, a munkaköröd megszűnik, és a feladataidat más munkavállalók (már meglévők) között osztják szét... Na, akkor ezzel mehetsz te akárhova, ez gyönyörűen meg fog állni. Mivel a munkáltatónak joga van felmondani neked természetesen bármikor, mint ahogy te is felmondhatsz bármikor. Persez ott a felmondási idő, a felmentési idő, az esetleges végkielégítés... de ezek részletkérdések.

7. Előnyösebb lenne aláírni a közös megegyezést? Lehet!

8. Kötelező aláírni a közös megegyezést? Nem!

9. Kötelezhetnek, hogy te mondj fel? Nem!


Egyéb kérdés?

2012. okt. 27. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Eredetileg 8 órában vettek fel,de akkor még volt arra lehetőség,hogy átmenjünk 6 órában dolgozni,és én éltem is anno vele.Engedélyezték is.-viszont most már erre nincsen lehetőség és ezért mivel van,akinek nem engedték meg,most balhézik a főnökök nyakára jár,hogy hogyan van ez,és mivel már bele untak,most tőlünk papírokat kérnek,hogy igazoljuk a 6 órás munkaviszonyíunknak az okát-szóval az a kérdésem,hogy most így 2 évre rá-kérhet tőlem a munkáltató IGAZOLÁST????
2012. okt. 28. 08:08
 9/11 Flector 67 ***** válasza:
A lényeg: aláírtátok, hogy Ti mostantól napi 6 órát dolgoztok? Készült szerződésmódosítás?
2012. okt. 28. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Hát persze,még engedélyezte is a főnökség.
2012. okt. 28. 13:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!