Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Valaki tud objektíven mondani...

Valaki tud objektíven mondani valamit a Zepterről mint munkahelyről?

Figyelt kérdés
A héten voltam egy állástájékoztatón náluk, behívtak tanfolyamra jövő hét utánra. Amúgy az előadás alapján egész normális dologról van szó, tehát nem tűnik olyan mértékig mások életébe belemászósnak, mint a telemarketing (pfúj) vagy olyan szinten idétlennek, mint az mlm. Olyasmit magyaráztak, hogy már meglévő vendég-jelöltekkel kell beszélni a telefonon, akiket a hosztesszek írtak föl, aztán a vendég meg hozzám jön be megnézni a terméket (lámpát. Nem is rossz az egyébként, kivételesen nem teleshoppos kamucsodáról van szó...). A neten viszont kb két véglettel lehet talákozni, az egyik a gyakorló zepteresek lojális hurráoptimizmusa, a másik meg ez az egymerő negatívum, nagyon beleválasztott zepterminek.blog.hu színvonal, azaz pont az ellenkezője, parodisztikus hévvel csak a szar dolgok kiemelve. Na most mondjon valaki valamit, ami egyikbe se sorolható be, és ami alapján ki tudom találni, hogy érdekel-e engem a továbbiakban tanfolyam, beatnulás és a többi.
2012. okt. 28. 14:04
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
A Zepter egy szánalmas sz*r. Embereket rábeszélni minden vacakra...és nem Te gazdagodsz meg belőle. (tapasztalat)
2012. okt. 28. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi, de az ilyen típusú válaszokkal nem vagyok kisegítve. Ehhez elolvasom a hivatkozott blogot oszt cső. Egyébként az a dologban a perverz, hogy egyfelől az ilyen termékbemutatós-teleshpoops szarságokat nagyon utálom, másfelől viszont bioptron lámpája volt Tatámnak is, és hajlamos vagyok elhinni, hogy kevésbé borzasztó állapotban lévő ereknél működik a cucc. Tatámnak csak kicsit lett jobb tőle, de hát ő vagy negyven éve alig csinált vele valamit (fásli, hintőpor, kb). Na ezért nem vagyok ezekkel a "szánalmas fostalicska"/"a legszuperebb a világon" típusú válaszokkal nagyon kisegítve, mert több mindenből áll össze a mese, kezdve azzal, hogy a mai Magyarországon kinek van pénze megvenni egy elsőre úri huncutságnak ható egészségvédelmi lótúrót, folytatva azzal, hogy mennyire gááááz már a termékbemutató-turizmus, addig bezárólag, hogy és mégis, mint munkahely mit tud nyújtani ez a cucc nekem (mint pl egy legalább normális fizetés, körülmények, felszerelés, az, hogy ha mégse tetszik, otthagyhatom stb).
2012. okt. 28. 14:28
 3/9 anonim ***** válasza:
75%

Önmagában a Zepter termékek jók, amit értékesítenek az drága, de minőségi termék. Ez szerintem fontos, mert egy rossz terméket, amiben maga az értékesítő sem hisz nagyon nehéz eladni. Szerintem nincs alapfizetés, ha jól tudom, szóval biztos nem lesz egyszerű dolgod, mert a fizetésed nagyon hektikus lesz. Lehet, hogy idővel belejössz, és egy korrekt összeget vihetsz haza. Ha egyáltalán nincs más lehetőséget, akkor vágj bele, mert jobb mintha otthon ülsz. Amúgy ehhez vállalkozói kell vagy bejelentenek? Ha bejelentenek az nagyon jó, betanítanak, szóval kapsz valami pluszt, amit akár később is tudsz használni egy másik munkánál.

Amúgy más munkahely nem alakul? Mióta keresed a munkát? Milyen végzettséged van?

2012. okt. 28. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Na, a fizetéssel kapcsolatos gondolat rendkívül vicces, mert valahogy úgy vezette elő a hapsi, hogy 180 körültől felfelé van a bevétel, vagyis, van egy alap. Most ha kiderül, hogy ez is ilyen tipikus "ha nem látjuk hasznodat, dögölj meg" cég, akkor szevasz. A munkaerő is pénzbe kerül, az idő is pénzbe kerül, nem nyaralni járok be akkor se, ha épp nem ordít a hatékonyság. Na mindegy, egyre jobb, amúgy az inkriminált blogban is főleg azt reklamálták, hogy nagyon hantáznak és ködösítenek, beetetik a munkaerőt.

Amúgy a cuccaikkal kapcsolatban valóban az a benyomásom, hogy jók, viszont közép-magas árkategóriásak, és gyakran nem érthető, hogy mire jók (pl a vízszűrő faszántos találmány teszemazt Nyíregyházán, de Pesten sose ittam ásványvizet, a csapvíz teljesen normális, nem gusztustalan ízű, nem vegyszeres).

2012. okt. 28. 18:28
 5/9 A kérdező kommentje:

Ja igen, kétféle jogviszony van, az egyik a hagyományos bejelentős, a másik az, ha van az ember mögött cég, és akkor ún. "bruttó jogviszony" lehet.

Amúgy szórom az önéletrajzokat, mint bolond pék a lisztet, sehol semmi. Az a baj, hogy a szakmám kihalásos alapon működik (=kirakatrendező-dekoratőr), a másik szakmám ugyanilyen lutri (=ingatlanreferens), amit főiskolán tanultam, ahhoz meg műhely kell, oszt csinálni kell (=szobrász). Regisztrált munkanélküli vagyok vaegy hónapja, szoktam ott is ötleteket kapni, amik vagy eljutnak interjúig, vagy nem, de inkább nem. Nézem a képzéseket, amint lesz képzés, megyek (rendszeresen nézem, hogy milyen hiányszakmák vannak, vagy olyanok, amikben kevés ember van és több kellene). Úgyhogy ezek vannak.

2012. okt. 28. 18:34
 6/9 anonim ***** válasza:
Én csináltam egy ideig, szóval leírom, mit tapasztaltam. A lámpa jó, csak nem annyi mindenre, amit mondanak. Cukorbeteg, csontritkulásos stb. betegeken nem fog segíteni, inkább bőrbetegségekre jó, de arra nagyon. Mivel neten meg sehol nincs hivatalos árlista, olyan "akciókat" találnak ki, amit csak akarnak. Te persze nem mondhatsz mást, mert az előadáson azt mondták. Tehát hazudnod kell. Tanítanak is arra, hogy hogy verd át az öregeket, ha nincs pénze, az sem baj, mert ez csak befektetés neki és majd jó lesz.. 1-2 hónapig segítenek mindenben, de aztán már egyáltalán nem, a költségeket is neked kell állnod, ha külső helyre mentünk, a hely bérlését elosztottuk magunk között, ami volt fejenként 1-2000 Ft legalább hetente egyszer. Telefont is csak eleinte adnak, aztán magadnak kell fizetned a számlát. Pár embernek bejön, de nagyon sokan ott hagyják. Azoknak szokott bejönni, akik gátlástalanul képesek mások képébe hazudni és lehúzni őket. Pl. nyereményjáték: előre megvolt, hogy ismerőst húznak ki, megkapta az ajándékot aztán utána adta is vissza. Tehát ilyenekre készülj.
2012. okt. 28. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Na, ez nagyon jó komment:) viszont másfelől meg szarügy, mert hosszú távon akar a fene tudhatóan szembehazudni embereket. Főleg úgy, hogy tudom, hog mire jó pl ez a bioptron és mire nem.

Azaz például _csodát_ nyilván nem tud tenni, és mégis azt kell beteg embereknek elmagyarázni, hogy de, csodát is tud tenni (holott Tatám példájából tudom, hogy azt azé má mégse, az ő évtizedek munkájával tönkretett érrendszerét érdekes mód visszavarázsolni nem tudta). Hát szóval basszus. Azt kell eldönteni, hogy egy-két-há hónapig bírom-e ezt a játékot, vagy első hónapban becsúszik három olyan vendég, aki Tatám kettő, és a hó végén azzal megyek el a cégtől, hogy bazki, nincs acélból a pofám, cső srácok.

Meg azért fizetni, hogy dolgozhassak, ez meg a másik, mert egyelőre ott tartok, hogy szó szerint egy vasam sincs, nem tudok _áldozni_ meg _befektetni_, hanem pénzért melózok, és szevasz, realitás, ez van.

Ezért örültem meg annak, amit a pasas magyarázott a kezdeti támogatásról, alapról stb. Ami nyilván egy idő után "elfogy" az enba alól (mint minden ilyen cégnél), de engem az eleje érdekel, hogy rögtön belevágnak a mélyvízbe,vagy szem előtt tartják azt is, hogy nekik jól dolgozó, nyugis munkaerő kell, nem egy nulla pénzért vadul gályázó rabszika...

2012. okt. 29. 00:42
 8/9 anonim válasza:
Zepter termékek általában minőségi termékek, edények tárolok,de például a biatron lámpa csak felesleges pénz ki dobás ezt orvos ismerősöm mondta akinek van. Voltam üzleti tájékoztatón Pécsett de inkább ne mentem volna el a mézes madzagot elhúzák előtted. a 80-as években nagyon jó üzleti lehetőség volt ismerem sok termékét üzleti lehetőséget és olyan személyeket akik foglalkoztak vele de már mind felhagyott vele.Csak akkor szabad bele kezdeni ha nagyon nagy ismeretségi köröd van és hiteles vagy el fogadnak. De ha ez meg van mindig a jelenleg menő üzleti lehetőséggel kell foglalkozni, amennyiben érdekel egy ilyen jelezz vissza adok infót
2012. dec. 1. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Érdeklődnék a kedves kérdezőtől hogy mire jutott a céggel kapcsolatban. Engem most hívtak be, túl vagyok az oktatáson... De nem érzem magam biztonságban. Én a Home ART részegbe kerültem be... az edényekhez.
2013. jan. 24. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!