Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Próbaidő alatt felmondtak...

Próbaidő alatt felmondtak nekem persze tök hülye indokkal, én meg haza jöttem aznap úgy hogy nem dolgoztam. Főnököm mondta hogy nem fogják kifizetni as béremet ezért, tehetnekj ilyet?

Figyelt kérdés
bevoltam/vagyok jelentve és van munkaszerződésem is.

2012. okt. 29. 09:03
 1/9 anonim válasza:
54%
Nem világos, arra az egy napra nem akarnak fizetni, amikor megkaptad a felmondást, és hazajöttél, vagy egyáltalán nem akarnak kifizetni? Egyébként nem tehetnek ilyet! Mivel volt szerződés, tudod bizonyítani, hogy ott dolgoztál, és gondolom, akkor jelenléti ív is volt.
2012. okt. 29. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
igen van jelenléti ív is, nem csak arra az egy napra nem akarnak ha nem konkrétan a főnök azt moondta miután közöltem vele hogy akkor én most haza jövök hogy nem fogom meg kapni a fizumat egész hóra.
2012. okt. 29. 09:14
 3/9 anonim ***** válasza:
35%

Arra a napra nyilván nem kell fizetnie, amikor hazamentél, ez elég egyértelmű, nem tudom, hogy gondolhatsz bármi mást. Dolgoztál? NEM!


Amit viszont ledolgoztál, azt ki kell fizetnie, természetesen.

2012. okt. 29. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
tudom hogy azt az egy napot nem fogja fizetni hisz nem dolgoztam, csak a többit fizesse ki.
2012. okt. 29. 09:27
 5/9 anonim ***** válasza:
77%

A havi fizut köteles kifizetni, ha nem akkor pereld be, és megnyered.

A napiról meg csak annyit, hogy ha hazaküldtek- és elöző nap nem mondtak semmit, hogy ne menj be- akkor általában 4 órát szoktak kárpótlásul jóváírni. Nekünk legalábbis ez volt mikor kimentünk diákmunkára és nem volt meló.


Amúgy azt megtudhatjuk, hogy mi volt az indok?

2012. okt. 29. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
nem haza küldtek ha nem eljöttem mondván "kirúgtatok", pénteken tudtam meg tök véletlenül a beosztásból. nem fogja szerintem kifizetni a pénteki napot mert tééleg nem dolgoztam az nap. nem volt semmi különös indok csak elmondott pár hibát amit nem értek ha ennyire nem voltam jó nekik akkor miért nem előbb rúgtak ki meg minek akarták hogy dolgozzak még ha nem vok jó...
2012. okt. 29. 11:33
 7/9 anonim ***** válasza:

Próbaidőnél nem kell indokolni.

Amit ledolgoztál, ki kell fizetni.

2012. okt. 29. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Miért? Arra hivatkozik, hogy szerződést szegtél?
2012. okt. 29. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
nem hivatkozott rá csak ugye mikor közölték hogy nincs melóm fogtam magam és haza jöttem ekkor mondta hogy enm fogjk kifizetni a béremet, de valószinűleg csak be akart ijeszteni hogy maradjak még arra a napra.
2012. nov. 15. 15:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!