Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Jubilleumi jutalék? (Bővebbben...

Jubilleumi jutalék? (Bővebbben lent) help

Figyelt kérdés
Jelenleg közalkalmazottként dolgozomiskolában,ovodában a huszonötéves munkaviszonyal rendelkezem,elvileg a munkáltató azzal érvel,hogy nem vagyok jogosult a jubilleumra mivel nem egy munkahyelen dolgoztam le a 25 évet,több munkahelyen és ezeket nem számítsák bele.Ezt a rendeletet elvileg 1990-től változtatták meg,hogy csak annak jár aki a 25 évet ovodánál,iskolánál dolgozza le. tehát ez jogszerü a részükről

2012. nov. 9. 19:18
 1/3 anonim ***** válasza:
Munkaügyisként dolgozom, kjt annyira nem az erősségem,de úgy emlékszem mikor tanultam,hogy nem kell egy munkáltatónál lenni,hogy kapj jutalmat. Esetleg a MÁK ügyfélszolgálatán érdeklődhetnél.
2012. nov. 30. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia!

A Kjt szerint:

78. § (1) A huszonöt, harminc-, illetve negyvenévi közalkalmazotti jogviszonnyal rendelkező közalkalmazottnak jubileumi jutalom jár.

(2) A jubileumi jutalom:

a) huszonöt év közalkalmazotti jogviszony esetén kéthavi,

b) harminc év közalkalmazotti jogviszony esetén háromhavi,

c) negyven év közalkalmazotti jogviszony esetén öthavi illetményének megfelelő összeg.


Vagyis a te esetedben 25 év közalkalmazotti jogviszony szükséges, nem feltétel az, hogy az egy munkahelyen legyen meg.

2012. nov. 30. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszöm a válaszokat
2012. dec. 17. 18:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!