Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Jó diákmunkák? 14/L

Jó diákmunkák? 14/L

Figyelt kérdés

2012. nov. 11. 21:08
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Várj még 2 évet?
2012. nov. 11. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__sajat-vall..


Felhívom figyelmedet, hogy legálisan 15 éves kortól dolgozhatsz.

DE!: 15 és 16 év között csak szülői beleegyezéssel, részmunkaidőben. Ráadásul ilyen idősen nagyon nehéz munkát vállalni, mert a munkák 99%-ánál 16 vagy 18 év a minimum korhatár.

Ráadásul a legtöbb diákszövetkezetnél is 16 éves kor a belépés egyik feltétele.

16 felett már dolgozhatsz, ahogy akarsz. (illetve itt is vannak megkötések, pl. szt hiszem éjszaka nem dolgozhatsz, de ez most lényegtelen)


Szóval nehéz dolgod lesz, de szurkolok!

2012. nov. 11. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha elmúlsz 15, a nyári szünetben elmehetsz szórólapozni.

Esetleg mezőgazdasági munkák.

Többet ne remélj, mert irodai munkára pl, vagy pénztárba nem fognak betenni, ahhoz megfelelő érettséget várnak el, meg jogi okokból is célszerűbb, ha 18 év feletti vállalja. Sok munkánál heti 24 óra vállalása a minimum, ezt fősuliig tuti nem tudod bevállalni.

Jövő nyárig meg ajánlom, hogy szorgoskodj otthon, hátha honorálják némi zsebpénzzel.

2012. nov. 12. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi az értelmes válaszokat !:) Én úgy tudtam hogy már 14-től is lehet szülői engedéllyel pl. szórólapozni menni. 3. válaszoló sajnos éppen azért szeretnék diákmunkára menni, mert nem vagyunk valami jó helyzetben, és otthon senki sem tud zsebpénzt adni nekem, és tönkre ment a számítógépem is és abból a pénzből jó lett volna megjavíttatni...
2012. nov. 22. 09:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!