Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » "Direkt munkakeresés" - nem...

"Direkt munkakeresés" - nem hirdetés alapján, hanem személyes érdeklődéssel?

Figyelt kérdés

Szerintetek mennyire lehet úgy munkát találni, hogy az ember személyesen, önéletrajzával a kezében bemegy egy céghez, függetlenül attól, hogy van-e épp felvétel?

Mennyire vehetik ezt jó néven?

Sajnos felénk (bár sok gyártó cég van) elég nehéz - szinte lehetetlen- állást találni, mert mindenhova az ismerős ismerősét veszik általában fel. Elgondolkodtam azon, hogy mi történne egy ilyen személyes felkeresésnél?

Valakinek ilyenben van tapasztalata?



2012. nov. 13. 22:10
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ez sokkal eredményesebb, hiszen gondold el: lehet hogy van egy pozíció, amit még nem hirdettek meg, de ott vagy pont kéznél és felvesznek. Míg egy hirdetésre több százan is jelentkeznek, totál esélytelen dolog. Persze személyesen sokszor hiába mész be, mert már a recepciós a kukába dobja a cv-det. (Tudom, mert voltam recepciós. Nem én dobtam ki, hanem a főnökeim, de ők aztán mindig.)
2012. nov. 13. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Én azt javaslom, hogy a Személyügyeshez, vagy HR osztályra menj be, és ne máshoz. Nálunk pld. a kolléganőim rendre kidobták az ilyen behozott önéletrajzokat, egyszer megkérdeztem, miért? (én voltam a HR-es). Bár sejtettem a választ, de elmondták őszintén, hogy minden újonnan betérő emberben az "utódjukat" látják, lehet, ha a főnök kezébe kerülne az önéletrajz, így váratlanul, akkor eszébe ötlene, hogy na, Katikát pld. lecserélhetnénk erre a jelentkezőre, nem?


Persze benne van a pakliban ez is sokszor, hogy "féltékenységből" ki fogják vágni az önéletrajzodat, (vagy téged elküldenek), de a személyügyes kollégához próbálj bejutni inkább.

2012. nov. 13. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Ez bizonyos munkáknál megy, de szerintem, ahova diploma kell, oda email formájában várják az önéletrajzokat. Én hasonlóan jártam el, csak úgy, hogy rengeteg helyre elküldtem az önéletrajzomat, függetlenül attól, hogy volt-e meghirdetett pályázat. Rengeteg céghez, sőt a megyém összes közintézményéhez is elküldtem. Végül ez jött be, mert az egyik közintézmény hívott fel, hogy várnak egy állásinterjúra. A végzettségem, tapasztalatom, miden klappolt és 2 nap alatt fel is vettek. Tök jó helyem van pályakezdőként, és még a fizetésem is jó.
2012. nov. 14. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Még nincs ilyenben tapasztalatom, de minden jó, ha előre vihet az álláskeresésben. Ha eggyel több jelentkezés valahová, ahol kereshetnek embert, akkor eggyel nagyon esély arra, hogy találj munkát.


Szerintem szuper ötlet és remélem, már azóta véghez is vitted. Minden lehetőséget meg kell ragadni!

2012. dec. 10. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!