Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Németországban milyen fizetés...

Németországban milyen fizetés számít jónak (nettóban) egy viszonylag komoly irodai munka esetében?

Figyelt kérdés
Kaptam egy ajánlatot, de én nem ismerem a németországi viszonyokat, így nem tudom megítélni, hogy jó-e, vagy sem, ezért kérem, hogy akinek van ebben tapasztalata, az írja meg nekem, hogy kinn milyen nettó fizetés számít jónak?

2012. nov. 21. 19:40
1 2 3 4
 1/38 A kérdező kommentje:

Ja, és azt elfelejtettem mondani, hogy szállásra meg utazásra nem kellene költenem, tehát ezt figyelembe véve kell(ene) megítélni a fizetést!

Köszönöm előre is. :)

2012. nov. 21. 19:43
 2/38 schocko ***** válasza:
100%
2000 euro
2012. nov. 21. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
100%
Milyen irodai munka? Csak mert egy programozó is irodában dolgozik, meg egy sima irodai asszisztens is, így nyílván nem azonos a bérezésük sem! Egyébként németországi tapasztalat nélkül, 1500-1800 € nettó között már elfogadható szinten lehet élni. 2000 € felett a magasan képzett, több éves tapasztalattal rendelkezők keresnek.
2012. nov. 21. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 A kérdező kommentje:

Hát én jogász vagyok, a munkakör pontosan nem ismert még (épp ez a baj, úgy kéne döntenem, hogy nem is tudok mindent :S), viszont sajnos az biztos, hogy nem kifejezetten jogi munkakör, csak olyasmi, amihez jól jön a jogász végzettség. Tehát szervezés/kapcsolattartás, német-magyar-angol nyelven, irodai adminisztrációs feladatok ellátása, a cégvezetésben való segédkezés... Egyelőre ilyesmit sikerült kihámoznom.

Meg, hogy a szállás és az autó "jár", a nettó bér pedig azon felül.

Csak próbálok képbe kerülni, hogy igaz-e, hogy olyan jó a fizetés, mint ahogy előadják.

Az alapján, amit írtatok, lehet, hogy nem...

(Bár, ti talán ezeket az összegek úgy írtátok, hogy abból kell megoldani a lakhatást is? Ha azt levesszük, akkor mennyinek kéne megmaradnia? Nem tudom, mennyi kinn egy bérlet, meg rezsi, meg ilyesmi... :s)

2012. nov. 21. 20:13
 5/38 anonim ***** válasza:
100%

1500-1800 €-s nettó fizetésből már jól meg lehet élni, ha nincs családod! Én 1660-at keresek, 550 € kell lakásra, 120 € a rezsim, 220 €-t visz el havonta az autó fenntartása, 300 € kell bevásárlásra. 120 € szórakozásra.


Ha neked állják a lakhatást, akkor bőven átlag fölötti életszínvonalon fogsz élni. Egy átlag német 1600-1700 €-t visz haza! Nem kell elhinni a sok legendát, hogy itt mindenki 2500 meg 3000 €-kat keres. Vannak olyanok is, de a nagy átlag 2000 € alatt keres. Amit te leírtál munkát, nálunk a cégnél hasonlót kerestek nemrég, és úgy tudom hogy 1450 €-val vették fel a fickót.

2012. nov. 21. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 A kérdező kommentje:

Igen? Akkor lehet, hogy tényleg nem rossz az ajánlat! Már megijedtem.

Mondjuk a lakhatás az nem a legideálisabb, azon gondolkodtam, hogy lehet, inkább bérelnék én egy lakást, de nem tudom, hogy arra is elég lenne-e a fizu.

Meg nincsenek ilyen információim, hogy pl. egy internet (ilyen "hordozható"), meg a telefon kinn mennyibe kerül, mennyi megy el ételre, ha minden nap kifőzdében kell enni, stb.?

2012. nov. 21. 20:26
 7/38 A kérdező kommentje:

Ja, és bocsánat, tudom, hogy nagyon tudatlan vagyok, csak az a gondom, hogy teljes mértékben váratlanul jött az ajánlat, és nagyon-nagyon hirtelen kell döntenem.

Iszonyatosan meg vagyok ijedve. :(

2012. nov. 21. 20:27
 8/38 anonim ***** válasza:
100%
Én egy kis ideig tanultam Észak-Németországban egy kis városban. Egy családnál laktam, ahol az anya szupermarketi pénztáros fizetésből + családi pótlékból nevelte egyedül a lányát, és mondhatnám nem kellett túlságosan szűkölködniük. Természetesen spóroltak, nagyon drága dolgokat nem vettek, de az anya a fizetéséből fent tudott tartani egy négy szobás házat, egy kis autót,gyereket nevelt és még pár napos nyaralásra is futotta. Az apa segítségére nem számíthatott. Egy pénztárosi fizetés Németországban sem sok, így szerintem biztos elég fizetést ajánlottak neked egy irodai munkáért,amiből meg tudsz élni.
2012. nov. 21. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, nagy segítség! :) Akkor kicsit talán megnyugodtam, bár azt még mindig nem tudom, hogy végül elvállalom-e, de legalább már kicsit képben vagyok a kinti helyzetet illetően! :)
2012. nov. 21. 20:37
 10/38 anonim ***** válasza:
100%
Mindennap kifőzdében enni szerintem nem a legolcsóbb, bár a török kajáldákban 3-5 €-t kapsz kaját, de az csak egy étkezés. Érdemesebb bevásárolni és otthon elkészíteni, vagy készételeket venni. 250-300 €-ból kényelmesen ki lehet jönni bevásárlás ügyileg. Idekinn jóval könnyebb a megélhetés, persze gondok itt is vannak, de pl. egy bolti eladó is meg tud élni tisztességesen. Persze nem fog a Bahamákon nyaralni, de nem kell aggódnia, hogy a hónap végén mit fog enni. Aki jól bánik a pénzzel, az Németországban meg tud élni, még relatíve alacsony fizetés mellett is.
2012. nov. 21. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!