Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A főnököm hívogat munka után...

A főnököm hívogat munka után és úgy beszél velem mint a kutyával. Mit tehetek? Ez már zaklatásnak is minősülhet?

Figyelt kérdés
A főnököm állandóan mindenért csak üvölt velem és porig aláz mások előtt. Csak a rosszat látja, és olyat is rámfog amihez közöm nincs. Már idegösszeomlás szélén vagyok, ráadásul munka után is hivogat folyton és üvöltözik velem, mikor már rág nem is dolgozom. Mit tegyek esetleg kihez mihez forduljak?

2012. nov. 23. 19:35
 1/8 anonim ***** válasza:
Vagy számot változtatsz és nem adod meg neki, vagy lelépsz.
2012. nov. 23. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

1. Amikor befejezed a munkádat, akkor nem veszed fel a főnököd telefonhívását.

Vagy kapcsold ki a telefont..

2. A kiabálásnál meg nyugodt hangon lehet neki mondani, hogy nem vagy sem a felesége sem süket, így nem kell ordibálnia, mert ordibálni te is tudsz.

3. Amikor ordít és megaláz, akkor pofán csapod, és azonnal kilépsz.

2012. nov. 23. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Minimum egyszer le kellene vele ülnöd és elmondanod neki, hogy mi a véleményed ezekről.

Hacsak a munkád nem olyan és a munkaköri leírásod nem tartalmaz ilyen munkaidőn kívüli "ügyeletet", akkor nem vagy köteles munkaidő után felvenni a telefonodat.

A munkáddal kapcsolatos értékelésekkel kapcsolatban kérd meg, hogy négyszemközt beszéljétek meg.


Az az érzésem hogy a stílusát ez nem változtatja meg alapjaiban, de a helyzeten valamennyire javítania kellene. (Ha mással is ezt teszi, akkor közösen kellene egy megbeszélést kezdeményeznetek vele először.) Aztán ha nem változik, és a munkahely és a feletteseit annyira ismered, akkor utána felsőbb szinteken is jelezni kellene. Bár ha ez egy magánvállalkozás, akkor sajnos nincs kinél tovább jelezni...

2012. nov. 23. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Mit dolgozol?
2012. nov. 23. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

#3-mal értek egyet. Annyival egészíteném ki, hogy sokszor nincs más megoldás, csak hogy keresel más helyet és váltasz.


Ilyen helyzetben voltam én is, annyira hasonlít ez a megalázósdi (mondjuk velem élőben, munkatársak előtt próbálta játszani az illető), hogy majdnem leírtam a figura ismertetőjeleit és hogy üdvözlöm az összes romlott erkölcsű nőági felmenőjét, akik egy marék homokért tilinkóztak a sivatagban foglalkozásszerűen...

2012. nov. 23. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Szakács vagyok egy 4 csillagos hotelban. Többiekkel is hasonlóan viselkedik már 5-en mondtak fel, de sajnos kell a lé, azért kérdeztem mit tanácsoltok. Köszi a válaszokat!
2012. nov. 23. 21:51
 7/8 anonim ***** válasza:
Lehet túl sok "A Pokol konyhája"-t nézett :( http://www.youtube.com/watch?v=mTAhUUjUytg
2012. nov. 24. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Azért ordítozik veled, mert látja, hogy porig alázhat vele. Velem ha bárki ordítozik, mosolyogva arrébb megyek, visítson a falnak, ne nekem!
2012. nov. 24. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!