Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Határozott idejű munkaviszonyt...

Határozott idejű munkaviszonyt milyen indokkal mondhat fel a munkáltató azonnal, a határidő lejárta előtt?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Adott egy határozott idejű munkaviszony, ami még nem járt le. A munkáltató természetesen közös megegyezéssel szeretné a munkaviszonyt felmondani, amibe az inkorrektségük miatt nem szívesen mennék bele.


Utánanéztem, azt olvastam erről hogy "Rendkívüli felmondás


Rendkívüli felmondásra akkor kerülhet sor, ha a munkaviszonyból származó kötelezettségét a másik fél olyan súlyosan megszegi, hogy a munkaviszony a továbbiakban nem tartható fenn. Ilyen lehet például ha a munkavállaló ittasan, drogosan megy be dolgozni vagy igazolatlanul hiányzik. Egy nap után azonban nincs erre lehetőség, előtte figyelmeztetni kell a munkavállalót."


A kérdésem ezzel kapcsolatban:


Nem tettem semmi olyat, ami indokolná az azonnali elbocsájtásomat. A munkáltatónak igazolnia, bizonyítania kell valamivel ha valótlanságot állít? Vélelmezhetően azt fogja mondani, hogy ittasan mentem be dolgozni. Ilyenkor mi van? Hisznek neki és kész? Vagy írásbeli figyelmeztetést kellett volna kapnom előtte? Milyen kötelezettségeim vannak nekem, illetve a munkáltatónak ilyen esetben? Mit tehetek ilyen esetben?


Magyarán az érdekel, hogyha a munkáltatóm úgy döntött, hogy nem alkalmaz tovább - amire alapos indoka nincs - milyen lehetőségeim vannak? Mint írtam ő közös megegyezéssel szeretné ha elbocsájtana, ami az értékrendembe nem férne bele, mert ez így nem korrekt.


Köszönöm a válaszokat!



2012. nov. 24. 12:50
 1/1 anonim válasza:
A munkaadó szeret kibújni a kötelezettségek alól,ezért velem is megtették ezt régebben.Egyik nap az orrom alá dugtak egy rendkívüli felmondást,valami hazugsággal.Természetesen nem írtam alá.Őket senki sem ellenőrzi! Kényszeriteni akartak az aláírásra,és bezárták az ajtót,erre én felhívtam a rendőrséget,megilyedtek és elengedtek.Az utam azonnal a munkaügyi központba vezetett,ahol írásban beadtam hogy mit műveltek velem,aztán a munkaügyi főfelügyelőségen is bejelentést tettem,ugyanis nem vagyok birka,nem hagyom magam.Azután amit tőlük kaptak azt jól megszívták ugyanis ha a főfelügyelő kimegy egy munkaadóhoz,mindig talál valami törvénytelent,tehát az ilyenekkel ez a teendő.
2013. ápr. 9. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!