Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Alkalmi munkavállalásból csak...

Alkalmi munkavállalásból csak rosszul jöhetek ki?

Figyelt kérdés

Szeretnék megkérdezni pár dolgot.

Pályakezdő vagyok, és felvett egy cég hírlap kihordási munkára. Napi 4 óra, a hét minden napján, kivétel a vasárnap.

Sajnos a támogatási pénzekről már lecsúsztunk, a következő támogatás amit megkaphatnék mivel pályakezdő vagyok csak jövő év februárjában lesz. így egy olyan lehetőséget mondott számomra a főnököm, hogy alkalmi munkavállalóival szerződtet engem addig. Ez azt jelenti gondolom hogy egy hónapban 15 napot dolgozhatok. De nekem ennél jóval többet kell dolgoznom, mert csak a vasárnapok maradnak ki. A többi napon mindegyiken van munka.

És azt szeretném megkérdezni hogy ilyen esetben arra a 15 napra a cég fizeti a járulékok befizetését, de a fennmaradó napokon, amikor nem vagyok bejelentve akkor nekem kell? A másik dolog pedig az hogy a munkanélküli segélyt csak akkor kaphatom meg ha van 365 napnyi ledolgozott munkám. De így hiába dolgozok egész hónapban ha csak 15 nap van elkönyvelve. mit tegyek?

És még egy olyan kérdésem lenne, hogy ha idead egy olyan munkaszerződést amelyen az áll hogy 2 évig akar engem foglalkoztatni, és én aláírom a papírt akkor nem is hagyhatom ott , mondjuk pár hónap elteltével, mert találok egy értelmesebb munkát? akkor muszály ott maradnom 2 évig? vagy kiléphetek de nekem kell fizetnem egy csomó pénzt a cégnek?

Nem szeretnék minden reggel hajnali 3-kor felkelni 2 éven keresztül és kihordani az újságot. havi 36ezer forintért. Mert úgy gondolom hogy informatikusként magasabb pozícióban is tudnék munkát találni és napi 8 órásat több pénzért. És ezért lehet otthagynám a céget. Még csak tegnap kezdtem, ezért még mielőtt aláíratna bármilyen papírt is velem szeretném megkérdezni a véleményeteket erről a dologról. Most jól jön még ez a kis pénz is, de ha válthatnék jobb munkára akkor szeretnék élni a lehetőséggel. Pályakezdőként még nem volt semmilyen tapasztalatom.



2012. nov. 27. 10:45
 1/6 anonim ***** válasza:

"Ez azt jelenti gondolom hogy egy hónapban 15 napot dolgozhatok"

Papíron. Hogy valóságban mennyit dolgozol és hány nap jelent be, az más kérdés.


"És azt szeretném megkérdezni hogy ilyen esetben arra a 15 napra a cég fizeti a járulékok befizetését, de a fennmaradó napokon, amikor nem vagyok bejelentve akkor nekem kell?"

Egyszerűsített foglalkoztatásnál (alkalmi munka) nem olyan járulékok vannak, mint munkaviszonynál. Ennél napi 1000 forintot fizet utánad a cég, a béredből semmit (sem járulékot, sem adót) nem von. Biztosítási jogviszonyt nem eredményez, a TBről magadnak kell gondoskodnod azokra a napokra is amikor alkalmival be vagy jelentve. Vagy fizeted magad után a havi 6390 forintot, vagy ha szociális és vagyoni helyzeted alapján rászorulónak minősülsz, kérelmedre a helyi önkormányzat rendezi.


" a munkanélküli segélyt csak akkor kaphatom meg ha van 365 napnyi ledolgozott munkám. De így hiába dolgozok egész hónapban ha csak 15 nap van elkönyvelve. mit tegyek?"

Álláskeresési járadék. Az utolsó 3 évben 360 munkaviszonyos, egysz.foglalkoztatásos, vállalkozóis nap kell hozzá.

Ha kell a pénz, vállalod.


"ha idead egy olyan munkaszerződést amelyen az áll hogy 2 évig akar engem foglalkoztatni"

Egyszerűsített foglalkoztatásnál nem kell munkaszerződés.

Határozott idejű 2 éves munkaszerződést pedig nem is köthet ilyen esetben.


December 31-ig váltsd ki a start bónusz kártyát (ha még nincs ilyened, vagy start kártyád)

2012. nov. 27. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen hogy válaszoltál!
2012. nov. 27. 17:29
 3/6 Zsazsa92 válasza:

én is dolgoztam nyáron alkalmi munkavállalóként és ilyen nincs hogy csak 15 napot dolgozhatsz egy hónapban! én végig dolgoztam kb 2 hónapot huzamba,és semmi nem volt belőle.

ezt kimondta,hogy alá kell írnod egy szerződést 2 évre?

2012. nov. 28. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Alkalmi munkával a törvény szerint:

"Alkalmi munka: a munkáltató és a munkavállaló között

a) összesen legfeljebb öt egymást követı naptári napig, és

b) egy naptári hónapon belül összesen legfeljebb tizenöt naptári napig, és

c) egy naptári éven belül összesen legfeljebb kilencven naptári napig

létesített, határozott idıre szóló munkaviszony"

[link]

Ma 09:32-es válaszoló:

Te vagy nem alakalmi munkán voltál, hanem idénymunkán; vagy nem voltál bejelentve minden nap.

2012. nov. 28. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
ÉS a járulékokat nekem kell fizetnem, vagy azt átvállalja a cég?
2012. nov. 28. 16:18
 6/6 anonim ***** válasza:

A munkáltató közterhet fizet, mást nem von. A TBdről magadnak kell gondoskodnod. (első válasz második bekezdése)

Olvasd el a linkelt tájékoztató 3, 7 és 7.1 pontjait.

2012. nov. 29. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!