Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Lehet még belőlem valaki? Mit...

Lehet még belőlem valaki? Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Pályakezdő vagyok, év elejétől nyárig bezárólag fizikai dolgozó voltam, és most felvettek egy ugyanilyen jellegű munkára. Nem szívesen vállalom el, de sajnos - mint oly sokan - nem engedhetik meg maguknak, hogy válogassanak. A kérdésem az lenne, hogy mit tehetnék annak érdekében, hogy előre lépjek? Mit lenne érdemes tanulnom? Nyelveket? Nagyon kételkedem benne, hogy lesz ennél jobb helyzet, és nem tudom mit tehetnék. Dolgozzak egy olyan helyen, ahol nem érzem jól magam, aztán húzzak le ott egy hosszabb időt, hogy aztán kirugjanak, mert semmi hasznomat nem veszik?


Nem vagyok diplomás, és vannak OKJ-s bizonyítványaim, de nem tudok velük elhelyezkedni. Sok más emberhez hasonlóan nem érek velük semmit.


Merre lenne érdemes elindulnom?


Elnézést, ha kifakadás szerűre, esetleg zavarosra sikerült volna a kérdésem.


A válaszokat pedig előre is köszönöm!


ui: Ha valakinek hasonló problémái vannak, azt is szívesen elolvasnám.



22/F



2012. nov. 27. 19:46
 1/7 anonim ***** válasza:

tanulj nyelvet és menj külföldre.

É n szeretem amit csinálok, de iszonyú keveset keresek vele, így egyetemre menni esélyem sincs, a nélkül meg nem keresek jobban..jah és persze elég gyakorlatias szakra mennék, ahol meg a gyakorlat nem összegyeztethető a munkáva..ez a helyzet nálam..

2012. nov. 27. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szerezz egy szakmát. Festőnek, burkolónak, asztalosnak, stb. mindig lesz munkája. Aztán hogy mennyit keres, az majd tőle függ, de legalább azt csinálhatod, amit alapvetően szeretsz.
2012. nov. 27. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:

gyere Hollandba ;) ..w.hollandallas.hu

22L

2012. nov. 27. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Első válaszoló: sajnálom a kiakult helyzetedet.


Külföldre nem merek kimenni egyelőre, mert úgy érzem, az angol nyelvtudásom nem elég hozzá.

2012. dec. 1. 11:07
 5/7 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Hát köszi, majd valahogy megoldom, hogy előrébb jussak. Neked meg zt tanácsolom, hogy kezdj el angolul filmet nézni vagy játszani esetleg levelezni, és sokat fog fejlődni az angolod gyorsan! Ez ne legyen akadály!
2012. dec. 1. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Hú mintha csak magamról olvasnék, kivéve a fizikai munkát mert még arra sem vettek fel...Ha a végzettségemhez képest szarabb munkát vállalok el, akkor hogy vennének fel komolyabb céghez?Mert ahhoz ugye tapasztalat kéne, azt meg nem tudok szerezni, mert erre hivatkozva nem vesznek fel sehova. Szalagra se, mert ahhoz meg túlképzett vagyok.

26/L

2012. dec. 3. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nem biztos hogy mindegyikhez kell tapasztalat. Szerintem pályázz nyugodtan az általad említett komolyabb cégekhez. Például ha csak azt követelik meg, hogy legyen 1 éves tapasztalatod, és az nincsen, de a többi feltételüknek megfelelsz, nyugodtan küldd be a pályázatod, veszíteni nem fogsz vele. Gyártósorra szerintem ne menj. Nézz körül, melyek azok a munkakörök, amelyeknek rövidebb távon hasznát vennéd, hogy késöbb a végzettségednek megfelelő álláshoz juthass, és ki tudd emelni, hogy Te elláttál már hasonló feladatokat, és így van tapasztalatod benne.
2012. dec. 4. 12:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!