Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Lakberendező, belsőépítész...

Lakberendező, belsőépítész szakma?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Arra lennék kiváncsi, hogy elsősorban lakberendezőként, esetleg belsőépítészként el lehet e helyezkedni a következő időkben? Most vagyok másodikos a gimiben, és jövőre kell fakultációt választani, ugye rajz mindenképp és kiváncsi lennék miből kellene még emelt szinten tanulnom hozzá?

Sokan mondták, hogy Magyarországon nem keresettek ezek a szakmájú emberek, akkor hol lenne érdemes tanulnom, vagy elhelyezkednem? Igazából valami közelebbi helyre gondoltam, könnyen lesz honvágyam, szval nem pont Amerika:DD


Köszi a normális válaszokat;)

16/L



2012. dec. 11. 18:27
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Az egyik munkatársam lánya belső építészetet végzett ,párhuzamos szakma a gyorsétkeztetési eladóval és a szelektív hulladék gyűjtő képzésekkel.Magyarul csak a képzésre fizetett tandíj a lényeg.Elhelyezkedni ő sem tudott már három éve.
2012. dec. 11. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
És mi a helyzet külfölddel?
2012. dec. 11. 18:47
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ott úgy tudom nem próbálkozott,viszont elvégzett egy fodrász tanfolyamot ,ugyan az a tapasztalat,csak a pénz volt a lényeg.Még a kellékeket is ők vették meg a gyakorlathoz.
2012. dec. 14. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Oké, köszönöm szépen a válaszod:)
2012. dec. 17. 17:59
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Belsőépítész, lakberendező nem tipikusan egy olyan szakma, ahol "majd felvesznek valahova". Ez egy többnyire önálló szakma, neked kell helyt állni a piacon, ügyfeleket szerezni, felhajtani a munkát, ez egy egyszemélyes vállalkozás. Mivel több évig dolgoztam egy egyedi bútorokat kínáló cégnél, eléggé ismerem ezt a területet. "Modoros lakberendezőből" (magyarul olyan lakberendező, aki unatkozó anyukából vagy valódi munkát végezni nem akaró nőből lett azzá) Dunát lehet rekeszteni. Ezek a Lakberendezők Országos szövetségében tobzódnak és jószerivel nincs egy értelmes munkájuk sem (gittegylet). A valódi jó lakberendező szakmája viszont nehéz, mert amellett, hogy persze kiváló stílusérzékkel kell rendelkeznie, egyrészt jó pszichológusnak is kell lenni, hogy meg/átérezze mit akar az ügyfél, akkor is ha nem tudja szavakkal megfogalmazni, másrészt nagyon sok időt kell töltenie azzal, hogy mindig tisztában legyen az aktuális trendekkel, technikai, technológiai lehetőségekkel és persze sokszor birkatürelem is szükségeltetik a problémás ügyfelekhez.


Ehhez hozzájárul, hogy Magyarországon lakberendezőt csak a felső tízezer fogad, akinek van rá pénze, de ott is találkoztam sok olyannal, aki jobban bízott a saját ízlésében és magának szervezte a dolgot. Külföldön ennek a szakmának nagyobb a létjogosultsága, de ehhez nem feltétlenül kell külföldre költöznöd, csak felkészülni, hogy sokat kell majd külföldre járnod.

2013. jan. 1. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!