Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Pályakezdők, ti hogy vészeltét...

Pályakezdők, ti hogy vészeltétek át azt az időszakot amikor már nem volt hallgatói jogviszonyotok, de még munkátok sem, viszont már kellet fizeni TB-t, diákhitelt vissza, teljesárú bérletet kellett venni és már diákmunkát se kaphattatok?

Figyelt kérdés
Én nagyon félek ettől az időszaktól,elképzelésem sincs honnan fogok venni ennyi pénzt...:-(
2012. dec. 18. 22:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Én a diákhitelt megúsztam mert nem kerültem be fősulira, de érettségi után én rögtön szakmát tanultam, de utána amint leraktam, semmi nem volt. A TB-t úgy fizettem hogy 1 évig az önkormányzatnál tudtam kérni hogy fizessék de ehhez be kellett jelentkeznem a munkaügyi központba. Munkát nehezen találtam. Szüleim szerencsére mindenben segítettek, eltartottak, segítettek munkát keresni, és majdnem 1 év után találtam magamnak valami munkát, persze nem a szakmámban dolgozok, de elvagyok valamilyen szinten.
2012. dec. 18. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
16%
Nem tudom mit csinaltok rosszul, 3 hettel a sikertelen zarovizsgam utan mar a szakmamban dolgoztam, tobb ajanlat kozzul valogathattam.
2012. dec. 18. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
biológusokért nem akkora a tolnogás...
2012. dec. 18. 23:16
 4/11 anonim ***** válasza:
75%
2. árul már el azért, hogy milyen szakma az...
2012. dec. 19. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
------
2012. dec. 19. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
75%

Én nem vagyok még pályakezdő, majd csak nyáron. És az öngondoskodásban hiszek, minden szinten.


Ebben az évben annyit dolgozom, amennyiből meg tudok élni, de emellett felveszem a max. diákhitelt is. Ez két okból jó: egyrészt a diákmunka nem kiszámítható, és így van mihez nyúlnom, ha mégse lenne, másrészt ha nincs rá szükség, akkor nem nyúlok hozzá, ott pihen a számlámon. Na jó, ehhez kicsit több önuralom kellett volna, mint amennyi nekem van, de azért maradt még belőle bőven.

Ezt fogom csinálni a következő félévben is. Így ha minden jól megy, kb. 250-300 ezer Ft lesz a számlámon, amikor befejezem az egyetemet.

Ha munkanélküliként kezdek, akkor rögtön kérem a tb rendezését szociális alapon, és jövedelem hiányában nyilván meg is kapom. Így azzal egy évig nem kell foglalkoznom. A diákhitelt 4 hónap után kell elkezdeni visszafizetni, azaz 4 hónapig gyakorlatilag csak a bérlet pluszkiadás. Ha összehúzom magam, olyan 50 ezerből meg tudok élni, vagy legyen 60. Ez azt jelenti, hogy kb. fél évet ki tudok húzni. Ha pedig fél év alatt sem találok munkát fiatal frissdiplomásként, négy év munkatapasztalattal, akkor azt hiszem, bőven ideje leülnöm és elgondolkoznom az életemen.


Neked is azt ajánlom, hogy most kezdj el készülni a jövőre. Mivel most sokkal könnyebben szerzel pénzt, mint diploma után. Vedd fel a diákhitelt, illetve menj el dolgozni, az utolsó évben van erre időd. És tegyél félre, amennyit csak tudsz. Ez a felelős gondolkodás, előre felkészülni, nem akkor nézni, hogy honnan vegyél hirtelen ennyi pénzt :)

2012. dec. 19. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Öőőő,a diákmelóbol összeszedett pénz a tandíjra kell,diákhitelt vettem fel,de azért mert sokáig munkanélküli volt Anyukám és be kellett segítenem.Sokáig ebből tartottam el kettőnket...Szóval...

Amúgy nekünk nagyon sok órán, laborunk van utolsó évben is ráadásul azokról csak egy félévben 2x lehet hiányozni.

A TB-t tényleg fizeti egy évig az önkormányzat?Vagy csak akkor,ha"annyira szegény vagy,hogy már nem is élhetnél",mit a többi segélynél?

2012. dec. 19. 17:53
 8/11 anonim ***** válasza:

Ja hát ebben az esetben egész más a helyzet. Akkor anyukáddal kell egyezkedned, végül is neki segítettél be a hitellel.

Mindenesetre próbálj meg felhalmozni, amennyi tartalékot tudsz, ad abszurdum ha még van lehetőséged és tudsz úgy munkát találni, halassz vagy csúsztasd a tanulmányaid. Bár annak csak akkor van értelme, ha kreditenként fizetsz, nem félévenként.

2012. dec. 19. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
Tényleg fizeti az önkormányzat:) Én sem találok munkát fél éve,most fejeztem be a sulit:(
2012. dec. 20. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
2. vagyok, mestersegem cimere programozo.
2012. dec. 28. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!