Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Fizetett szabadság vagy még se?

Fizetett szabadság vagy még se?

Figyelt kérdés
A helyzet a következő. Hétfő óta szabadságon vagyok, mivel azt nem lehet átvinni következő tárgyévre. Összesen 7 napon maradt. Ebből 2 nap elmegy a 2 ünnep közé. Előző héten közölték, hogy jönnöm kell dolgozni attól függetlenül, hogy szabin vagyok. Ezt túlórába el is számolják. Az eddigi 30 órám mellé még jött az e heti 5x8 és így van 70 órám. DE az úgy korrekt, hogy a 5 szabimat nem fizetik ki? Szerintem 110 óra lenne a jogos. Mert még nem régibe úgy volt, hogy a szabit túlórává írják át.

2012. dec. 20. 17:20
 1/2 anonim ***** válasza:
szabi meg túlóra egyszerre, ez érdekes!
2012. dec. 21. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ezt a legtöbb helyen így csinálják, még állami szférában is (!), hogy szabi alatt is dolgozni kell, és az órákat visszakönyvelik ledolgozott napok végére túlóraként. Pl 27-én bemész 8 órában, arra a napra szabit írnak ki, és dec.2-3. nap végére +4 +4 órát bevésnek. Kevés az ember, mindenkit kirúgtak, nincs más megoldás.
2012. dec. 21. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!