Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Kirúghatnak valakit azért,...

Kirúghatnak valakit azért, mert nem hajlandó túlórázni?

Figyelt kérdés
dolgozom egy cégnél és a minap bejött egy olyan sürgős és sok meló olyan kicsi határidővel, amit csak éjszakába nyúló túlórával lehetett volna megoldani, viszont jön a karácsony és nekem már foglaltak az utolsó munkanapok utáni délutánjaim, és kijelentettem a főnöknek, hogy nem vagyok hajlandó estig bennmaradni, mire burkolt utalásokat tett a kirúgásomra..be vagyok jelentve nyolc órában, megteheti ezt így ezzel az indokkal??
2012. dec. 20. 18:59
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Megteheti. Sőt megteheti azt is hogy bizonyos óraszámot kötelezővé teszi mint túlóra.
2012. dec. 20. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
89%

Mit dolgozol és melyik cégnél?

Irodai vagy fizikai munka?

2012. dec. 20. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy megteheti, de ha kell 100 indokot is ki tud találni, ha kiakar rúgni akkor ki is fog.
2012. dec. 20. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
jó de akkor minek van a munka törvénykönyve? (pályakezdő vagyok amúgy) és könnyű fizikai munka egyébként
2012. dec. 20. 22:27
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Erre mondják, hogy 100 ember áll sorba a munkádért nem fog könyörögni. És ez teljesen igaz bármikor talál helyedre embert.
2012. dec. 20. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
A munka törvénykönyvben is benne van hogy hány órát kötelezhet a munkaadó túlórának..
2012. dec. 20. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
sok ember szívesen dolgozna a helyedben!
2012. dec. 21. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

pályakezdő vagy

könnyű fizikai munka

2 hendikep :-( még ha szaki lennél 20 éves tapasztalattal, akkor azt mondom, ne hagyd magad, de így eszedbe ne jusson ugrálni!

2012. dec. 21. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Meg. Ott van a MTK-ben az éves túlórakereted (alapból 200), a szerződésedben a munkavégzésed típusa, a típus alapján pedig az elrendelhető túlórák szabályai. A legtöbbnél engedélyezett a rendkívüli túlóra, amit elég bejelenteni, akár a munkaidő végén is, és dolgoznod kell tovább. Persze borsos felárral.
2012. dec. 21. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Ez a tipikus magyar mentalitás: "úgyis jön a helyedre más" ... én a munkahelyemen úgy vagyok vele, ha ezt a fejemhez vágják, akkor hajrá...hozzanak a helyemre jobbat. Majd rájönnek, hogy nem biztos, hogy jobban járnak, és ez nem a nagyképűség, hanem, mert egyáltalán nem biztos, hogy jobb fog a helyemre jönni. És ezt a munkáltató is tudja...
2012. dec. 21. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!