Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerinted a heti,2 heti, vagy...

Szerinted a heti,2 heti, vagy havi fizetés a legjobb?

Figyelt kérdés
Ugye Angliában gyakori a heti, 2 heti fizetés is.
2012. dec. 21. 13:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
64%
Teljesen mindegy, attól nem lesz sem több, sem kevesebb a fizetés.
2012. dec. 21. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
81%

Attól függ, hogyan tudsz kijönni a pénzedből.


Két ismerősöm dolgozik kint, az egyik hetente kap fizetést, elég mozgalmas életet él, egy hét alatt el is veri. Ő például nem bírna boldogulni a havi rendszerben.


A másik pont az ellentéte. Remekül spórol, nincsenek nagy igényei, és amúgy meg havonta kapja a járandóságát.


Én ahogy magamat ismerem, az aranyközéputat, a kétheti fizetést választanám. Jut is, marad is...

2012. dec. 21. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
91%

^Pontosan, a gyakoriság kb mindegy, lényeg, hogy belátható idő legyen.


Azok a személyek, ahol nagyobb pénzek mozognak és többnyire inkább a befektetéseikből élnek már hosszabb távban, néha évben vagy években gondolkodnak (pl 5 éven belül ennyit hoz ez a project), míg a máról holnapra élő munkás szereti naponta kapni a fizetését.


Szerintem itthon, mivel az átlagnak havonta vannak a nagyobb fizetnivalói (számlák, albérlet/törletsztések, stb) a havi fizetés pont jó.

2012. dec. 21. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
80%
Pontosant az elsőre írtam.
2012. dec. 21. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
67%
A heti jobb, mert egy hónap több napból áll mint 4 hét, ezért a fizetés is megnövekedne, meg hosszú hónapokban arányosan több lenne.
2012. dec. 21. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Pro Patria ***** válasza:
36%
Szerintem a havi. Nem biztos, hogy egész hóban minden hèten ugyansnnyi a költséged. Lehet, egyik héten alig költesz, míg másik héten jönnek a számlák, vagy nagybevásárlást tartaszt, vagy össgetörik az autód, akármi. Azaz nem költesz minden héten pont annyit, a hónap egyik felében többet, a másikban kevesebbet, ezért inkább havi fizetést tartok jónak.
2012. dec. 21. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
64%
Nekem mindenképp a heti a legjobb.
2012. dec. 21. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 rémuralom ***** válasza:
100%
Minél gyakoribb, annál nagyobb a bürokratikus költsége. Bérszámfejtés, bérpapírok, utalás stb. Az szerintem nem érv, hogy heti fizuból jobban ki lehet jönni (angolul make ends meet, ahol az "ends" a fizetés végét és a hét/két hét/hónap végét jelenti). Aki havi fizetéssel nem tudja kihúzni hónap végéig, az hetivel sem tudná a hét végéig. És az sem érv, hogy nem minden héten egyformák a költségek, mert ez hónapokra is igaz: például decemberben a karácsonyi ajándékok többnyire lényegesen nagyobb kiadást eredményeznek, mint bármely más hónapban, talán csak a nyaralás és esetleg az iskolakezdés vetekszik velük. Sőt bármikor közbejöhet olyan, hogy kirúgnak, lebetegszel stb. Ezekre mind-mind fel lehet készülni megtakarítással (ha van miből megtakarítani).
2012. dec. 21. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Pro Patria ***** válasza:
20%
Igen, de karácsony előtt adnak is bérkiegészítést arra a hóra.
2012. dec. 21. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 rémuralom ***** válasza:
80%
Igen, meg az iskolakezdéshez is van iskoláztatási Erzsébet-utalvány meg ilyesmik. De még akkor is ott van a nyaralás.
2012. dec. 22. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!