Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Tudnátok írni olyan helyeket...

Tudnátok írni olyan helyeket (bevásárlóközpont, gyorsétterem, szalag mellé stb. ), ahová felvesznek diplomásokat is, és nem számít hátránynak a diploma? Ahol eddig próbálkoztam (Tesco, McDonald's, Nordsee), második körre be se hívtak

Figyelt kérdés

2013. jan. 3. 01:10
 1/8 anonim ***** válasza:
82%

miért csak oda jelentezel?? bölcsész vagy?


amugy meg ne ird bele a cv-d be, ennyi..

2013. jan. 3. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
25%

Kórházak- orvosi diplomával

Ügyvédi irodák- jogi diplomával

Tanár- tanári diploma

...

2013. jan. 3. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
60%

Hacsak nem vagy olyan hülye, hogy beleírattad a személyidbe, hogy "dr.", és aztán meg nem tudsz elhelyezkedni, akkor még jogi diplomával is simán letagadhatod a diplomádat. EGYSZERŰEN NEM ÍROD BELE!! (jééé?)

Addig mondjuk börtönben voltál, ha kérdezik, ha ez a te szemedben előnynek számít...


Ezt mondani kell, de tényleg...?


Amúgy se értettem a sok hülye kamudiplomást, akik a saját elhelyezkedési esélyeik ellen tüntetnek, de ez már valami fenomenális.


Isten áldja Hoffmann Rózsát, ha ennél több retardáltat nem enged ingyen a Mekibe...

2013. jan. 3. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem megoldás, ha hazugsággal kezdesz egy új helyen, mert rögtön az interjún ki fog derülni, hogy kamuzol. Megkérdezik: oké, 25 éves, még nem volt munkaviszonya. Mit csinált az elmúlt 5 -7 évben?


S már le is buktál.


Próbálkozni kell. Nehéz, de ... talán nem lehetetlen.

Ismerősöket kell gyűjteni.

S ne ilyen helyekre add be, mint a meki, mert ott egyből gondolják, hogy dobbantónak használod, azt hiszik, hogy pár hónap múlva lelépsz, ha találsz jobb állást.



Esetleg ha belefér a keretbe, keress olyan alapítványt vagy helyet, ahol besegíthetsz (olyat amihez kedved lenne, amit szeretnél, ami esetleg belevág a szakterületedbe) még ha ingyen is, de ezt már be tudod írni referenciának, s nem mellékesen egyből kitűnik, hogy többrétű vagy.


Sok sikert és kitartást!

2013. jan. 3. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
83%
Van több ismerősöm akik szalag mellett dolgoznak a 8 általánososak között. Egyszerűen nem írták be az önéletrajzukba az egyetemet. A semmiből nem lehet megélni.:( Így kamuztak inkább, csak legyen végre vmi munka. De közben keresgélnek, interjúkra járnak. 3 szak mellett be tudják úgy lőni az állásinterjúkat, hiszen délutános és éjszakai műszakos héten el tudnak menni egy-egy állásinterjúra. Sajna, ez van.
2013. jan. 3. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Persze nem csak ilyen helyekre jelentkezem, de örülnék egy olyan állásnak is, amit 8 általánossal is el lehet végezni. Nem írtam bele az önéletrajzomba a diplomámat, de feltűnő az 5 év lyuk. Valószínűleg sejtik, hogy főiskolára vagy egyetemre jártam, ezért nem nagyon hívnak be.

2013. jan. 4. 02:26
 7/8 anonim ***** válasza:
90%
Pl. könyvesbolti eladó? Szerintem ilyen helyen előny lehet.
2013. jan. 4. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
80%

Akkor írd be azt az önéletrajzba, hogy egy vállalkozásban dolgoztál addig olyan-munkakörben-amilyet-akarsz. Mondjuk Gipsz Jakab egyéni vállalkozónál. Sőt, akár több ilyen kamut is beírhatsz. Aztán ha megkérdik az interjún, akkor sajnálkozva mondod, hogy sajnos nem jelentettek be, ezt el is mondták neked, de neked meg kellett a pénz, és nem volt más.


És bár van abban valami, hogy nem normális munkaköröknél nem érdemes hazudni (mert ha azt írod be, hogy atomfizikus voltál, az azonnal kiderül), a szakképzettséget nem igénylő munkában ez senkit nem érdekel.

Mondd azt, hogy festő segédmunkás voltál addig feketén, oszt csókolom...


Mindenki ezt csinálja, mivel ilyenek a HR-eseink, igazából ha én HR-es lennék, akkor inkább vennék fel olyat, akinek üres az önéletrajza, de elmondja, hogy azért, mert addig nem vették fel sehova a kiváló kollégái.

De mivel nem én vagyok a HR-es, és ez egy ilyen surmó világ, inkább hazudj valamit.

2013. jan. 4. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!