Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Lehetséges a munkavállalót...

Lehetséges a munkavállalót úgy átjelenteni 8 óráról 4 órás munkaviszonyba, hogy nem is tud róla?

Figyelt kérdés

Előfordulhat, hogy át tudtak jelenteni 4 órára úgy, hogy nem, hogy nem írtam alá semmit, de még csak nem is tudtam róla és ezt egy hónappal később csak úgy közlik?


Milyen következményei lehetnek ennek?


2013. jan. 6. 19:00
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok jogász, így csak tipp.

Ilyen jelentős változáshoz módosítani kell a munkaszerződést, amit neked alá kell írni. Lehet, hogy ez megtörtént, de ők írták alá helyetted.

2013. jan. 6. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ez a munkaszerződés módosítása, amit nem lehet egyoldalúan megtenni. De mint az előző írta, ma már semmi sem lehetetlen.
2013. jan. 6. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
10%
Következmények: pl. nyugdíjhoz két évet kell dolgoznod ahhoz, hogy egy évet ismerjenek el szolgálati időnek, mert a szolgálati időt 8 órás munkaidő alapján számítják.
2013. jan. 6. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
78%
hát ha azt meg lehet, hogy a munkavállalót csak úgy kijelentse a főnöke, mert nem akar utána járulékot fizetni akkor szerintem ezt is meg tudják csinálni
2013. jan. 6. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
55%
Nem. Egyoldalúan nem lehet ezért módosítani a munkaszerződést!
2013. jan. 6. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

simán!

sőt ki is tudnak jelenteni, amit te észre sem veszel, csak ha elmész orvoshoz vagy szól a nav!

2013. jan. 7. 04:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!