Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A cég, ahol dolgozom, nem...

A cég, ahol dolgozom, nem hajlandó kifizetni a túlórákat /nem csak nekem /. Hová fordulhatok segítségért, hogy a pénzemet megkapjam?

Figyelt kérdés
Sajnos nem csak egy hónapról van szó, hanem a 10., 11., 12. havi túlórámat nem szándékoznak elszámolni, mindenféle ürügyet kitalálnak, egymásra mutogatnak. Egyedülállóként a gyermekem miatt vállaltam túlórákat, és még sincs belőle semmi hasznom. Több tízezer forintról van szó, aminek lenne helye, hiszen azért vállaltam a többletmunkát. Az a kérdésem, hogy ha a szép szó és a türelem nem hozott eredményt, esetleg peres úton valahogy elérhetném, hogy kifizessenek? Sajnos ilyen helyzetben még soha nem voltam, ezért azt sem tudom, mit lehetne ilyenkor tenni. A válaszokat előre is köszönöm.
2013. jan. 7. 17:36
 1/3 anonim ***** válasza:

Ami jár az jár, de gondold meg. Ha pereskedsz, ugrik a melóhelyed. Azután lehet hónapokig vagy egy évig esetleg még tovább nem találsz állást.

Ez a magyar valóság. Ha kiállsz az igazad mellett, akkor kapsz némi pénzt, de gondoskodnod kell másfajta bevételről. Ha lenyeled a békát, akkor lehet, hogy megmarad a jelenlegi munkád és a kis fizetésed (bár ez se garantált) legfeljebb a jövőben nem leszel ilyen aktív, vagy az elmaradt kifizetéshez kötöd a további plusz aktivitásod (ezzel megint lehet, hogy szálka leszel a vezetőség szemében és a következő létszámcsökkentésben első körös lehetsz akitől megválnak).

2013. jan. 7. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Az a helyzet, hogy bár még ott dolgozom, már állást keresek. Nap mint nap küldik el az embereket válogatás nélkül, tehát lehet, hogy ma még van munkám, holnap meg már nincs. A hozzám közel állók nagy részét már leépítették, ezáltal már nem érzem magam jól azon a helyen. Nem fizetnek, de a túlórát elvárják. Ha nem megyek, akkor azért küldenek el. Mindenképpen én húzom a rövidebbet. :(
2013. jan. 7. 17:52
 3/3 Sáfár Tamás válasza:
attól függ milyen cégnl dolgozol,sok ismerösőm dolgozik gyárban ahol ök se kapták meg a tul órákat,munkaügyi biroságon probáld meg
2013. jan. 8. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!