Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szeretnék jelentkezni ún....

Szeretnék jelentkezni ún. rejtett állásokra, de cikinek érzem kéretlenül telefonon zaklatni a cégeket, boltokat. Hogyan tudom ezt legyőzni?

Figyelt kérdés

#álláskeresés #munka #rejtett állás
2013. jan. 7. 18:12
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
25%

Sehogy, ez egy undorító munka.


És nem "rejtett állásnak", hanem "marketinges sz@rságnak" hívják.

2013. jan. 7. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
? Én arra gondoltam, hogy kinézek olyan cégeket, boltokat, ahol szívesen dolgoznék, aztán felhívnám őket, hogy nem e keresnek munkaerőt...
2013. jan. 7. 19:28
 3/13 anonim ***** válasza:

Jah, akkor visszaszívva. Bocs.


Ez egy teljesen jó módja az álláskeresésnek. Személyesen még jobb, de a telefon is megteszi. És nem aggódnék túl sokat, csak gyűjts ki jó sok számot és hajrá. A 3-4.-től kezdve már egészen könnyen fog menni.

2013. jan. 7. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Köszi! Nem fognak lealázni akkor, hogy hogy képzelem? :(
2013. jan. 7. 20:38
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Ha meg bunkók és mégis, akkor letojod és hívod a következőt. Pont ezért jó a telefon. Senki nem tudja, hogy ki vagy.
2013. jan. 7. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

kérdező, persze, csináld csak, inkább legyen ciki, mint hogy ne legyen munkád, nem?


61%-os, téged nem értelek. Először undorító szarság kéretlenül felhívni, és megpróbálni eladni valamit, aztán meg teljesen OK, ha ez a valami éppenséggel a saját munkaidőd... Hogy van ez?

2013. jan. 7. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Ha egy terméket akarna eladni a kérdező, akkor az igazából nem neki lenne jó, hanem a szemét Zepternek, ami abból él, hogy lehúzza az embereket. A kérdező kapna mondjuk 1 ezreléket belőle, tehát elhanyagolható az ő nyeresége.

Ha munkahelyet keres, azzal viszont mindenkinek jót tesz. Ő maga dolgozik, amirt megkapja a megérdemelt jutalmát (fizetést), a vállalkozás pedig kap egy olyan dolgozót, aki igenis akar dolgozni.

2013. jan. 7. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

1: A termék értékesítése mindhárom félnek jó. A gyártó keres, az értékesítő keres, a vevő pedig megoldást talál némi pénzért a problémájára.


2: Az értékesítők nem 1 ezreléket kapnak, hanem mondjuk 30%-ot. Legyünk már reálisak. Amúgy meg szerinted egy dolgozó ember az általa előállított érték (megtermelt profit) hány százalékát kapja meg fizetésként?


3: A Zepterről alkotott személyes véleményedet kár idekeverni. Lehet, hogy nem vagy megelégedve a termékeivel (mondjuk én sem), de lehet, hogy Kovács Józsi is rossz munkaerő, és nem éri meg a bérét. Tehát ne akarjál okosabb lenni a vevőnél, a vevő eldönti, hogy mi a jó neki és mennyiért. Kár ebbe belemenni. Ha te Citroennel jársz, egy millióan neked ugorhatnának, akik nem azt vettek, mert szerintük az nem éri meg az árát. Ha Fordot, ugyanez. Szerinted meg jól jártál.


Kicsit fel kellene nőni...

2013. jan. 8. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Jesszusom, nem hittem volna, hogy ilyen könnyen párhuzamot lehet vonni egy párolóedény és köztem :P :DDD
2013. jan. 8. 09:36
 10/13 anonim ***** válasza:

Ezt amúgy spontán jelentkezésnek hívják. Hogy anélkül jelentkezel egy céhez, hogy ő konkrétan meghirdetne egy állást. Szerintem viszonylag sokan teszik ezt.


Gondolj arra, hogy ők is tudják, hogy komoly a munkanélküliség, és az emberek mindennel próbálkoznak. Egyrészt. Másrészt pedig talán még jól is jön ki, hogy ténylegesen ahhoz a céghez szeretnél menni, nem csak úgy megláttál egy hirdetést.


Nálam volt olyan, hogy egy adott cégnél nagyon szívesen dolgoztam volna, de nem hirdettek akkor. De én felkerestem őket. Végül kerestek embert és engem vettek fel. Szóval ez működik. :)


Amúgy én nem telefonon hívnám őket, hanem E-mail-ben küldenék nekik egy jelentkezést önéletrajzzal, motivációs levéllel. Ha szimpatikus vagy (és nem keresnek senkit éppen), lehet, hogy elteszik a pályázatod.


Mindenesetre próbáld ki, semmit sem veszthetsz vele. Legrosszabb esetben nem kapsz így munkát. Legjobb esetben pedig lesz egy jó állásod.


Sok sikert! :)

2013. jan. 8. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!