Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Valaki dolgozott már a Herbali...

Valaki dolgozott már a Herbalife-nál mint wellness-tanácsadó?

Figyelt kérdés
Szeretnék róluk megtudni egy-két konkrétabb dolgot olyasvalakitől aki már dolgozott velük!

2013. jan. 8. 11:07
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem wellness hanem MLM
2013. jan. 8. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Wellness instruktor inkább, nem?

(mármint ha mint OKJ-s szakmát nézzük, egyébként viszont sajnos nem az, csak "mezei MLM".)


Egyik ex-kollégám is benne volt és megbízott, hogy készítsek neki webáruházat a cégemmel, de nem vállaltam,mert illegálisan működött volna.. (nem volt vállalkozó, csak beszervezett ügynök, aki úgy gondolta, hogy paypal-lal előre fognak neki fizetni rendeléskor)


Sajnos nagyon nem a Földön járnak az elképzeléseik.


Ugyanakkor semmi nem lehetetlen, csak többek között adottság kérdése, hogy meggazdagodj belőle

( Jól kell tudni eladni magad és a termékeket + kell hozzá indulónak némi tőke, mert egyfelől ha kezdetektől fogva nem tudsz jól prezentálni, akkor ráfizetéses leszel + kevesen fogják úgy megvenni tőled a sok ezer Ft-os multivitamint, hogy elkéred előre a pénzt és majd utána lerendeled... És még fizetős rendezvényekre és képzésekre is járnod kell, rosszabb esetben még sikerkönyveket és cd-kbe is be kell ruháznod a siker érdekében )

2013. jan. 8. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem rosszallásból és nem is reklám célzattal, csak egy példa a termékre (multivitamin):


[link]


És szintén multivitamin, de nem csak A,C,E vitaminnal:


[link]



Több mint dupla mennyiség, napi beviteli mérték többszörösével kevesebbért,szakboltban szakképzett eladóktól.

2013. jan. 8. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi szépen az infókat, most már kezd összeállni a kép!
2013. jan. 8. 16:18
 5/7 anonim ***** válasza:
71%

norbert, azért vedd észre, hogy almát hasonlítottál körtével. Igen, a szintetikus, laboratóriumban előállított készítmények olcsóbbak a növényi kivonatoknál. Azt meg, hogy melyik hasznosabb a szervezetnek, mindenki eldöntheti. De nézd meg mennyibe kerül egy növényi kivonatos készítmény szakboltban, szakképzett eladótól, aztán egyből nem lesz drága a herbalife.


Ja, nincs közöm az említett céghez, sosem fogyasztottam a termékeit. Csak elméleti az okfejtésem...

2013. jan. 9. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Igen, tudom.

Rendszerint, ha már termék oldalról nézzük,akkor mindig előjön valami plusz..(egyedi termék,levédett szabadalom, Nasa fejlesztés, stb.)


Viszont itt ugye mint üzleti lehetőségről beszélünk jelenleg, aminek egyik alapja a fogyasztói/vásárlói magatartás.


És hát ma az árérzékenység nem egy jelentéktelen tényező a vásárlási szokásokban, legalábbis itthon.


Pl. Hiába van a piacon, minőségi alapanyagokból hazai előállítású termék, ha a kínai tömegcikk olcsóbb..


És akkor vitamin esetében a gyógyszertári készítményekről, vagy a pezsgőtablettákat használókról még csak nem is szóltunk, akik meg jóval kisebb dózisú terméket, még ezeknek a tizedéért is megvesznek. Őket azért nehezebb lenne meggyőzni a nem szintetikusságért fizetendő plusz 5-6 ezerről.


Ha valaki ilyesmi bizniszbe invesztál, az nyílván szeretne eladni is, ahhoz pedig tisztában kell lenni a reális piaci lehetőségekkel és nem csak szponzor szavainak kell hinni, hiszen ő is az eladásban érdekelt...ami meg ugye az említett ex-kollégám esetén is látható volt, hogy még illegális kereskedést is ajánlottak neki, valami teljesen elképzelt fizetési és szállítási feltételek mellett.


Nem mondom, hogy nem lenne pár ember, aki nem venne, de a befektetett idő, energia és pénz, hacsak nem olyan körökbe mozog az illető, akkor nagyon lassan és nehezen jön vissza tapasztalt szerint. (Nem csak Herbalife-nál)


Emellett azért érdemes lehet megnézni a Herbalife éves eredményeit is, ha már a pénzünkből szerződni akarunk a termékei forgalmazására. 2007 óta folyamatosan veszteséges, évente csökkenő (tavaly némileg visszakorrigáló) forgalommal.


2007-ben 738,661e Ft volt a bevétel, tavaly 357.642 eFt, kevesebb mint a fele az 5 évvel ezelőttinek.


Érezhetően csökken a kereslet annak ellenére, hogy- amivel sok esetben kábítanak az ilyen multi cégek,- ott van a top cégek között az Usa-ban és a Direct Sales listákon. (globálisan, de sajnos nem itthon)


Szóval azért üzleti oldalról már más a gyerek fekvése, mint termék oldalról..


Emellett nem árt számolni az esetleges mellékhatásokkal sem. Igaz ez már egy régi történet, de az új törvényi szabályozások révén újra aktuális januártól, hogy mire kell odafigyelni az ilyen jellegű termékek reklámozásánál:


[link]

2013. jan. 9. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Szia


Ha szeretnel roluk tobbet megtudni szivesen elmondok mindent. Februarban dontottem ugy hogy szeretnem ezt csinalni, miutan nagyon bevaltak a termekeik szoval igen, en tanacsado vagyok.


A kulonbseg hogy en olaszorszagban. Romaban elek es itt valasztottam a ceget.

Az elottem szolonak sokban igaza van, tudjatok a gond ott van hogy amikor elitelitek, a ceget itelitek el pedig nem oket kellene hanem a tanacsadokat akik rosszul vegzik a munkajukat. Rajtuk keresztul kerultok 'kapcsolatba' a Herbalife al es en ezt nagyon sajnalom mert magyarorszagon a tanacsadoink nagy resze szo szerint 'belemenekult' ebbe a munkaba mert mindenki csak a penz utan fut.


Csak egy pelda: hivatalosan a ceg tiltja hogy interneten aruljunk dolgokat sot meg facebookon se reklàmozhatunk, nem veletlenul nem csinalnak reklamokat sem, van egy elkepzelesuk es azt tartjak. De ha a magyar tanacsadok ezt nem tartjak tiszteletben (termeszetesen tisztelet a kivetelnek) akkor is a ceg kapja a hideg vizet es ezt nem szeretem.


Itt Romaban teljesen masok a viszonylatok, es akik ezt csinajak azok szivbol csinaljak. En is ezert csinalom mert imadom. 2 honap alatt 8 rendezvenyukon voltam es meg Bolognaba is elvittek, es en soha egy fillert nem fizettem! Csak a kozlekedest meg az etelt, de volt hogy a vacsorat is fizettek nekem!


Csak azert mondom hogy tudjatok, nem mindenhol ugyanolyan. :-)

2013. márc. 25. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!