Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ausztriai munka keresésben...

Ausztriai munka keresésben szeretnék kérni segítséget ötleteket hogy hogyan indulhatnék el, esetleg olyantól aki jelenleg is kint tartózkodik. Valaki segítene?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretnék külföldön dolgozni, lehetőleg Salzburg és könyékén. (sajnos itthon nagyon nehéz munkát találni..)20 éves pályakezdő nő vagyok egy kertészeti szakmám van csak, németül alapfokon tudok, de majd tavasszal esetleg nyáron mennék ki addigra remélem még jobban megtanulok németül beszélni. Azt is hallottam, hogy nem mindenhol fontos a nyelvtudás. Egy ismerősöm is kint dolgozik asztalosként ő csak férfi szakmunkát tud ajánlani, mert leginkább szezonális munkák vannak főleg télen, de a szállás megoldható lenne nekem az ismerősöm által ezért is szeretnék Salzburg közelében dolgozni. Érdekelne: szobalány, takarítás, konyhai kisegítő, mosogatás, kertészeti munkák, ahol nem kell szakmai tapasztalat.

2013. jan. 8. 13:06
 1/2 anonim ***** válasza:

Első lépés, hogy megtanulsz baromi jól németül, hogy aztán a német/osztrák weboldalakat böngészve magad keress állást, és ne közvetítőkben bízz meg.


"Azt is hallottam, hogy nem mindenhol fontos a nyelvtudás"


Pedig de. K....ára fontos. Ha nem akarod, hogy lépten-nyomon átverjenek, ha szeretnél ott is bevásárolni, fodrászhoz, orvoshoz menni vagy csak megvenni a vonatjegyet, akkor igenis fontos.

2013. jan. 9. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nyelvtudás nélkül csak nagyon alja munkák vannak. Persze még azokból is meg lehet élni odakint, de gyanítom, hogy nem feltétlenül így akarsz nekiindulni az életnek. Úgyhogy a nyelvtudás nagyon fontos.
2013. jan. 9. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!