Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Nem tudom eldönteni: mit...

Nem tudom eldönteni: mit tanuljak tovább az egyetemen?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Nagyon köszi, aki elolvassa!


17 éves, erdélyi magyar lány vagyok és még másfél évem van hátra a suliból. Szeretem a dolgaimat mindig elrendezni, szeretek mindent megtervezni, főleg a komoly dolgokat, amik nagyon fontosak - pl. pályaválasztás. A bizonyítványom 9,70 körül mozog, ami Magyarországon 4,70-nek mondható. Korrekt embernek ismerem magam, és olyannak, aki szeretné vinni valamire az életben, nem pedig a nyomorban küszködni. Tanulni szeretnék, majd egy jó állást szerezni.


A problémám az, hogy képtelen vagyok eldönteni, hogy egyetemen milyen szakra menjek, mit tanuljak tovább. Végeztem már ilyen pályaválasztási tesztet, ahol az jött ki, hogy szociális típus vagyok, azaz szeretek emberekkel lenni és segíteni, amiben csak lehet, hogy határozott vagyok és ambiciózus. Ez így is van, de mégsem lennék pszichológus, sem pedagógus, de ezeken kívül rengeteg olyan szakma van, ahol emberekkel dolgozol. Magyarán: nem szeretnék irodai munkás lenni.


Humán szakos vagyok, szeretem a nyelveket (főként az angolt, és ha lehet, angolul szeretnék továbbtanulni, hogy ha lehet, majd külföldön érvényesülhessek), szeretem a földrajzot, szociológiát, pszichológiát, biológiát (bár már nem tanulok azt). Érdekel a kriminalisztika, a bűnüldözés. Sajnos itt, Romániában csak románul tanulhatnék kriminalisztikán, azt pedig semmiképp.


Tudna valaki tanácsot adni, hogy mit tegyek, hogyan próbáljak dűlőre jutni? Tudom, hogy az, amit ide leírtam, édeskevés, de már fogalmam sincs, hogy hova forduljak. Kitől kérhetnék tanácsot, hogy hogyan próbáljam eldönteni, "mi is legyek, ha nagy leszek"?


Nagyon köszönöm mindenki segítségét! :)


2013. jan. 11. 21:28
 1/6 anonim ***** válasza:
Mit szólsz a gyógypedagógiához? Annak a biológiához, pszichológiához, emberekkel foglalkozáshoz elég sok köze van. Budapesten az ELTE BGGYK-nak van gyógypedagógus képzése, és több vidéki egyetemnek is. Nem tudom, Erdélyben van -e ilyen lehetőség (de valószínűleg igen).
2013. jan. 11. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Van, igen, de ez nem annyira vonz. :) Köszi az ötletet! Még átgondolom.
2013. jan. 11. 21:40
 3/6 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Hát figyelj, ha emberekkel szeretnél dolgozni, akkor a földrajz és a biológia - mint egyetemi szakok - nem játszanak. Ha a pedagógiai-pszichológiai része nem érdekel a dolognak, akkor esetleg a szociális munka szakot is megnézhetned (bár ez tipikusan nem az a munka, amit pénzért vállal az ember, és biztos nem is könnyű).

Sajnos több ötletem nincs, de ha lesz, majd írok.

2013. jan. 11. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a lelkességed! :) Nehéz olyan szakot találni, amiből majd meg is élhetek és szeretném is azt dolgozni. Egyelőre ezt keresem. Nagyon nehéz.
2013. jan. 11. 22:07
 5/6 anonim ***** válasza:
Orvos?
2013. jan. 11. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Humán szakosként kizárt, nem is megy a kémia.
2013. jan. 12. 09:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!