Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Külföldön már nagyon telített...

Külföldön már nagyon telített a piac, inkább itthoni munkahelyben gondolkozzak?

Figyelt kérdés

Vagy hova érdemes még menni? Anglia, Ausztria, Németország tele van magyarokkal, kapni ott még melót?

Takarítás, mosogatás is jó külföldön, ha itthon maradok, akkor a szakmámban maradok irodában.



2013. jan. 12. 21:43
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha itthon relatíve jól élsz, akkor szerintem nem érdemes külföldre menni mosogatónak, mert csak szenvedni fogsz. Ha viszont otthon nincs munkád vagy ló*aszt sem keresel, akkor még a mosogatás is megéri külföldön, mert legalább addig is dolgozol. Az hogy sok a magyar az nagyon relatív, mert a magyarok még mindig elenyésző mértékben mennek külföldre. Sok egyéb nemzet pedig van bőven, de azért még mindig van munka, pláne akkor ha a nyelvtudásod és szakmád is van hozzá. Mosogató meló vagy hasonló szerintem csak ideig-óráig jó, de benn ragadni ebben a munkában, a véleményem szerint nem szerencsés, mert nagyon meg lehet unni. (Nem mellesleg, a minimálbéres melókból Nyugaton sem lehet fenntartani olyan hú de nagy életszínvonalat.)
2013. jan. 12. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
69%

:-)) És akkor ennyi a külföld? Akkor már pl. a románoknak és bolgároknak nem is maradt semmi? Most még korlátozva vannak,mire kaphatnának munkát kint, már nem is lesz?


Szerintem túl szűk a látóköröd..


Pl. csak Angliában több a lengyel, mint a magyar, és azért ha rákeresel találsz még most is csak egy nagyobb álláskereső portálon kb 8-10.000 állást csak a vendéglátásban. Nem tudom ehhez képest itthon mennyi van..


Németországban szintén hasonló a helyzet:

[link]


Az osztrákoknál meg kiemelik,hogy előszeretettel alkalmaznak magyarokat.


Ezen felül van még egy pár tagállam az Eu-ban, Eu-n kívül meg szintén.


Nem tudom, hogy jött össze ez a következtetésed...

2013. jan. 12. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
50%

":-)) És akkor ennyi a külföld? Akkor már pl. a románoknak és bolgároknak nem is maradt semmi? Most még korlátozva vannak,mire kaphatnának munkát kint, már nem is lesz?"


Szerintem ez egyáltalán nem olyan nevetséges állítás, mint amilyennek elsőre látszik.

Persze, most is vannak munkahelyek, hogyne, mindig is lesznek, és szerencsével meg is lehet szerezni őket.

De ott is válság van, az ottani állampolgárok is vesztik el az állásukat rendesen, és a munkaadók is inkább ilyeneknek adnak munkát ott is, ha tehetik. Nem csoda, ha én munkaadó lennék, én is előbb vennék fel egy magyart takarítónőnek, mint egy magyarul alig makogó kínait, vagy albánt, már csak így összehasonlításképpen.

Ott is eléggé elegük van már az embereknek a kelet-európai bevándorlókból (így született meg a "Polish plumber" karikatúrája is: [link] ), hátha még erre a piacra nagy számban rászabadulnak a románok meg a bolgárok is...

2013. jan. 13. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Angliába nem érdemes menni, mert elég keményen sújtotta a válság!

Ha beszélsz németül az viszont hatalmas előny, mert ezt a nyelvet pont ott használják ahol a legkevésbé van jelen a recesszió (német, osztrák, svájc). Én úgy gondolom egy stabil nyelvtudással, a három ország valamelyikében mindig találsz majd munkát.

Ahogy pedig valaki írta itt, a magyarokat szeretik a németek, osztrákok. Egy románnal, bolgárral, pláne egy törökkel vagy szerbbel mindig előnyben leszel.

2013. jan. 13. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
49%

Tisztában vagyok a migrációs folyamatokkal és lehetőségekkel. Én csak azért mosolyogtam, mert külföld címszó alá összesen 3 ország került be. És ha ilyen szűk keresztmetszeten nézzük, akkor persze, hogy annak tűnhet, hogy már nem is éri meg kimenni. Ilyen szempontból azt hiszem a legjobb példa manapság az Írország. Hogy ott milyen folyamatok zajlottak le, de tény és való, még mindig van lehetősége,hogy munkát találjon. Az más kérdés, hogy pl. mosogatóiból mennyire élne meg az egyes országokban. Illetve nyilván előnybe kerültek,kerülnek azok akik ott élnek, de azt sem feltétlenül kell elfelejteni, hogy egyes országokban az alsóbb rendű munkát sok esetben -pl. angoloknál mosogatás- inkább el sem vállalják a helyiek. És még mind ezen felül ott vannak olyan tagországok, amik ugyan lehet csak szezonálisan,de foglalkoztatnak nemzetközi munkaerőt (Málta,Ciprus, Tirolban: Svájc, Ausztria, Olaszország és a hajós társaságok). és ha egy nyárit kombinálsz egy télivel, akkor már majdhogynem éves állásról beszélünk és még itthon is tudsz lenni egy kicsit (ahogy teszik ezt is nem kevesen)s amit keresel, annak magas aránya marad a zsebedben, mert ezek általában szállással és étkezéssel biztosítottak.


Kérdés persze, hogy egyrészt milyen nyelvet beszélsz (mert az alapján még akár Franciaország, vagy a Skandináv országok is bejöhetnek a képbe),másrészt, hogy ne csak mosogass egész életedben,milyen végzettséged, vagy gyakorlatod van más területen, ami esetleg kint is jól jöhet a továbblépéshez.

2013. jan. 13. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

"Angliába nem érdemes menni, mert elég keményen sújtotta a válság! "


Érdekes, én mégis elhelyezkedtem a szakmámban 2,5 hét alatt! Persze én tudok angolul, és keresett szakmám van. Az általad megfogalmazott állítással általában azok jönnek, akik szerencsevadász módjára érkeznek mindenféle képzettség és nyelvtudás nélkül, majd hazakullognak és mindenkinek mondják, hogy "itt sem jobb."

2013. jan. 13. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
A tényekre alapozok, a német nyelvű országokban jelenleg fényévekkel jobbak a lehetőségek.
2013. jan. 13. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

"A tényekre alapozok, a német nyelvű országokban jelenleg fényévekkel jobbak a lehetőségek."


Az lehet hogy jobbak, de mit kezdjek vele, ha csak angolul beszélek elfogadható szinten? Aki angolul tud, az szerintem nem fog csak azért megtanulni németül, hogy német nyelvterületre menjen. Nekem is mondták hogy menjek Ausztriába, de kérdem én, minek menjek mosogatni, ha itt, Angliában a szakmámban is dolgozhatok?

2013. jan. 13. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Azt tényleg nem írta a kérdező, hogy ő a magyaron kívül beszél-e más idegen nyelvet...


Ha beszélsz németül, szinte azonnal találsz munkát, ami nem feltétlenül a mosogatás kategória. Ausztriában, Svájcban és Németországban híre-hamva sincs szinte a válságnak. De ez minden országra igaz. Ha beszéled a nyelvet akkor egyből találhatsz munkát.


És valóban mindig előrébb leszel a románoknál, törököknél, meg bolgároknál. Velük már a töke tele van a nyugatnak, mivel csak bajt csinálnak, nem dolgoznak rendesen és nagyon problémásak. Még beilleszkedni sem képesek.


Egyébként én is tervezem, hogy valahol a magyar határ közelében keresek munkát úgy, hogy közben itthon lakom. Így sok pénzt kereshetnék, kevesebb kiadással. Lehetőségem pedig van rá. Főleg, hogy még Bécs sincs olyan nagyon messze, Hegyeshalomról 1 óra durván a vonat menetideje. Sopronról vagy környékéről lehet hogy még kevesebb. Most hallottam valakit, hogy Kapuvárról ingázik minden nap...

2013. jan. 14. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én konkrétan pont azért tanulok meg németül, hogy Ausztriában dolgozhassak köpésre a lakhelyemtől. Hiába tudok angolul nem akarok a világ lenni 1600km-re.
2013. jan. 14. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!