Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Jan.13. án lejárt a gyesem, a...

Jan.13. án lejárt a gyesem, a főnököm megtart még 1 hónapra hogy utána felbonthassa a szerződésem. Aki ehhez ért megmondaná hogy hány nap szabadságot kell kifizetnie?

Figyelt kérdés
36éves vagyok,egy gyerekem van,2009juli.-tól táppénzen voltam,2010jan.13án szültem,és a három évet otthon töltöttem amit lehet,erre kb.hány nap szabi jár? És ez az egy hónap amig állományban tart(nem kell dolgoznom) erre jár fizetés? Vagy 20-22 munkanapot leírhatja a szabimból? köszönöm a segítséget.

2013. jan. 15. 08:49
 1/4 anonim ***** válasza:

2013. évben betöltöd a 36. életévedet.

2009-ben táppénzen voltál.


A korod alapján a következő szabadságok járnak:

2009. évben: 23 nap

2010. évben: 24 nap

2011. évben: 24 nap

2012. évben: 25 nap

2013. évben: 25 nap


A fentiek közül a szabadságra jogosító időd:

2009. év végig

2010. év végig (szülési szabadság ideje is + a GYED első éve, (mivel 2011. augusztus 01. előtt váltál jogosulttá GYED-re) tehát

2011. július 13-ig


2009. évben: 23 nap

2010. évben: 24 nap

2011. évben július 13-ig időarányosan: 14 nap.

Ez összesen: 61 nap

Ebből nem tudom, hogy 2009. év júliusáig (táppénzedig) mennyit vettél ki. Ha voltál szabadságon ebben az időszakban, akkor azt a 61 napból vond le, és megmarad a ki nem vett, időarányosan járó szabadságok napjai.


A munkaviszony alatt jár fizetés, még akkor is ha nem dolgozol. Maximum akkor nem járna, ha Te kérnél erre az időre fizetés nélküli szabadságot, de gondolom, hogy nem fogsz.

Viszont, mint visszatérő kismama, a munkáltató egyből kiadhatja részedre az évek alatt felhalmozódott, ki nem vett szabadságaidat, akár erre az időszakra is.

2013. jan. 22. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm.
2013. jan. 29. 06:43
 3/4 anonim ***** válasza:

Azt elfelejtettem megírni, hogy a számolásnál nem vettem figyelembe a gyermek után járó pótszabadságot.

Méghozzá azért nem, mert nem tudom, hogy a 2011. év előtti évekre a két szülő közül ki kérte annak figyelembevételét.

Ha Te kérted, akkor kb. még 6 napot hozzászámolhatsz az általam kiszámolt szabadságos napokhoz.

Tehát kevesebb nem lesz a kiszámoltnál, maximum több...

2013. jan. 30. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
És erre jól megsz....atott,tegnap hozta a papirjaimat,marc.14jelet ki,és csak 21 nap szabit akar fizetni!!!!!!! Valoszinű hogy ezt a kéthonapot végig levonja a szabimból! Jaaaaaa! És a 98000bruttoból,40000nettó lett azt csak egy hónapra adja,pedig két hónapom van.Nem értem ezt az egészet,de nem akarok kekeckedni mert a férjem is itt dolgozik,nem akarom hogy kirugja miattam.ház ilyen világot élünk.
2013. márc. 14. 07:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!