Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Online pókerből, hogy lehet...

Online pókerből, hogy lehet megélni?

Figyelt kérdés

Van egy kolléga nőm a fia online pókerből él.

Fiatal srác, 23 éves. Már közel 3 éve Thaiföldön él.


Most voltak nála látogatóban a szülök Thaiföldön (a srác fizette az egészet) és mesélt pár dolgot a kolléganőm meg mutatott képeket.

Saját háza van ott a srácnak egy tengerpartra néző domboldalon. Valami eszméletlen gyönyörű luxus házat kell elképzelni. Az a panoráma meg valami fantasztikus.

Azt mondja a kolléga nőm, hogy már több millió dollár nyert pókeren a fia!

18 éves korában kezdte, naponta olyan 4-6 órát szokott játszani. 19 évesen már többet kereset mint a szülei együtt véve.

Azt mondja, hogy világszínvonalon is nagyon jó és elismert játékosnak számít.

A legkisebb tétű asztalhoz ahova leszokott ülni játszani 1000 dollárral lehet beszállni. De azt mondja van, hogy 10000 dollárral ülnek le az asztalhoz. Röpködnek a forint milliók percek alatt ide-oda.


De hogy lehet a pókerből megélni? Hát az nem szerencsejáték? Csak nem mert akkor ez a srác se tudna luxus színvonalon élni belőle már évek óta.


2013. jan. 20. 20:58
 1/10 anonim ***** válasza:

Úgy, hogy tehetséges.


Úgy, hogy a póker nem klasszikus szerencsejáték, mert a pénzét kockáztatónak van lehetősége beleszólni a játék végkimenetelébe.


Ha fogadsz egy csapatra, vagy a kaszinóban a legtöbb játékra, akkor nem tudod befolyásolni a végeredményt, csak megtippeled, hogy talán mi lesz (nyer ez a csapat, a golyó a piroson áll meg, nem lesz több lapod 21-nél).


Ha van tehetsége a játékhoz, simán elképzelhető hogy megél belőle.

2013. jan. 20. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 rémuralom ***** válasza:
100%
A póker valóban nem szerencsejáték. Lehet az is, de akkor sosem kaszálsz vele nagyot. Olyan ez, mint a tőzsde: játszhatsz úgy, hogy azt sem tudod, mi az a DAX, meg fogalmad sincs, mire jók az árfolyamgrafikonok, de akkor rövid távon vagy nyersz, vagy vesztesz, hosszú távon pedig szinte biztosan többet vesztesz, mint nyersz. Így működik a póker is: ha meggyőzően tudsz blöffölni, amikor rossz lapod van, és ha türelmes vagy, ha képes vagy átgondolt döntéseket hozni, ha ki tudod ismerni az ellenfeleid stratégiáját, óriási pénzeket szedhetsz el tőlük. Egyébként meg a te pénzedet fogják elszedni.
2013. jan. 20. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
39%

Szép nagy kamu, de nem baj. Ezt a cikket olvasd át:


[link]


Ezek mind profi pókeresek, aki nem napi 4-6 órát töltenek pókerrel, hanem a dupláját. Persze ez élő, de a neten is jegyzik az ekkorában játszó játékosokat, csak menj be egy pókerterembe, és nézd meg ül e valaki 10k-s asztalnál.


Na de a megélésről. Lehet. Több barátom is él belőle. Van aki NL10-20 CG, van aki 5 dolláros doubléből, kinek mi feküdt jobban. De nagyon sok "játék", és nagyon sok bent töltött óra, a póker és a hud-ok teljeskörű ismerete, folyamatos kézelemzések, játékelemzések, és a végén semmiben nem különbözik egy túlterhelt programozótól. Kemény munka.

2013. jan. 20. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
60%
Kifejtenéd, hogy miért gondolod, hogy kamu?
2013. jan. 20. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Azért mert ez már nem a "kolléganőm fia" kategória amiről beszélünk, hanem Kaló vagy Koroknay vagy Tóthricsi. Vagy a magyar pókercelebek valamelyike, de egyik se költözött ki Tájföldre. De ha le vagyok maradva és Koroknay Dénes anyukája a kolléganő és Dénes kiköltözött csak lemaradtam, akkor én kérek bocsánatot. Ez kb olyan mintha azt mondanám: "anyukám kolleganőjének a fia nyert valami autóversenyt. Valami forma egyet. És jól keres, nem tudjátok hogy lehet bekerülni?" Ja hogy anyukám Vettel anyukájával dolgozik!? Ezt nem mondtam?:) Szóval kb ennyire hihető.
2013. jan. 20. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Kaló Dénes - egy bróker, saját bevallása szerint sem profi játékos

Koroknay András - elő verseny játékos

Tóth Richárd - elő verseny játékos, póker celeb


Egyikük sem játszik online, vagy csak elenyésző mennyiséget. Már csak ezért is felesleges a hasonlítgatás. Továbbá akiről a kérdésben szó van ha jol értem (már pedig jól értem) cash game játékos. Ezért aztán meg főleg értelmetlen a hasonlítgatás.

A cash game játékosok eredményei nem forognak annyira közszájon mint a verseny játékosoké.

Mellesleg mivel én is pókerjátékos vagyok (NL100-NL200-on), ismerek pár magyar profi cash game játékos. Legalább 4 olyan embert ismerek akik már 1 millió dollár felett nyertek pályafutásuk során és a nyakamat tenném a tökére, hogy még életedben nem hallottál róluk.


Hallottál mondjuk Bigacsiga-ról vagy BaLa-ról esetleg Romsy-ról? Csak mert mindhárman megennék reggelire az általad emlegetett dicső játékosokat. Mellesleg mind hárman bőven millió felett járnak.


Egyébként meg ha nem csak a szádat tépnéd egy olyan dologról amihez annyira értesz mint én a Matyó hímzéshez hanem néha szakmai fórumokat és blogokat is olvasnál akkor tudnád, hogy jelenleg közel 30 magyar pókeres él Thaiföldön. Szóval Thaiföldről meg ennyit.

Pl.:

[link]


Mind a két hozzáröfögésed mellőz mindenféle kompetenciát és hozzáértést! Csak okoskodás egy olyan témáról amiről már fél füllel hallottál és azt hiszed majd Te megmondod a tutit.

2013. jan. 20. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

6 évig játszottam NL50 SH-t, 9 asztalon napi sok órát, és ugyanúgy olvastam a pókerblogokat, high stakes kézelemzéseket, online pókeredzések miegymás, mint most te. Mint írtam több barátom is csinálta/csinálja mégmost is. Szóval nem tudom mennyire vagy kompetensebb mint én. Nem lehet hogy ezzel az óriási vehemenciával csak takargatsz valamit? Nem csak NL20 az a 200?:) De nem akarok offolni, inkább válaszolnék a kérdezőnek.


Mint fentebb látható, fröcsögő barátunk példája mutatja, a pókeresek 99%-a álomvilágban él. Nem ismeri be a veszteségeket magának. Körülötte forog a nagy pénz, a sok mézesmadzag, neki meg mindig pechszériája van. Mire becsúszik egyegy nagyobb nyeremény vagy szerencsésebb nap, már előre elvesztette a kétszeresét, de ha téma valahol, a nyereményt meséli, a kudarcot nem vállalja. Bárkit megkérdezel mindig mindenki plusszban van. Holott kimutatható, hogy az játékosok 5%-a van plusszban, a többi fizet. Viszont az urbánus legendák csak a plusszról szólnak. Te kb az ezeregyedik urbánus legenda vagy nekem, érdekes módon mindegyik elhal a bizonyításkor. Úgyhogy azt javaslom ne lövöldözzünk itt vaktában, kérünk egy nicknevet, pókertermet, letöltünk pár high stakes pakkot és megnézünk pár kezet amit az illető játszik 10000 dollásos asztalon. Addig csak szájkarate az egész, hogy ki kit enne meg, meg kinek a leírását olvastad, és hiszed azt, hogy baromi okos lettél tőle. (amúgy Bala nagy mellélövés, még azelőtt ismertem mielőtt elkezdett pókerezni egy másik platformról, de ennek sincs jelentősége)


Szóval tényeket! Addig nekem csak urbánus legenda marad.

2013. jan. 21. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Fogadjunk, hogy a PokerStrategy-n "nevelkedtél":)

Szeretjük a PokerStategy fiukat. Az oldal jó marketingje elhiteti velük, hogy tudnak játszani. Közben meg....


Pl ez mit jelent?:)))

"letöltünk pár high stakes pakkot"


Mi az a high stakes pakk?:))


Talán először megtanulhatnál poker "nyelven" beszélni meg megismerhetnéd a szakkifejezéseket. Azután oszd az észt.

2013. jan. 21. 09:16
 9/10 anonim ***** válasza:
48%

Ja hogy én tanuljam meg az alapfogalmakat, de nem is tudok miről beszélek?:)


Jó, látom én lettem a hiteltelen, hát akkor kezdj bele, és ne felejts el képet küldeni a tájföldi villádról. Sok szerencsét.:)

2013. jan. 21. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
messziről jött ember...
2013. febr. 27. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!