Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hány hónap szülési szabadság...

Hány hónap szülési szabadság az, ami még nem roppantja meg komolyabban a karriert?

Figyelt kérdés

Néhány hónapja kerültem egy nagyon jó munkahelyre, támogató főnökkel. Szeptemberben kezdek tanulmányi szerződéssel egy két éves szakmai képzést, utána 1-2 éven belül várható szakmai pozíció - ha addig elégedettek velem, elképzelhető, hogy már a végzéssel egyidejűleg.


Azonban szeretnék gyereket és bár a férjem mindenben teljes mértékig támogat, szülni nem tud helyettem.

A családi támogatás teljes, nagyszülők már fenik a körmüket az unokára, férj vállalja, hogy amint kell, átveszi és otthon marad gyesen/gyeden, akárhogy is hívják.


A főnökömről emberileg csak jót tudok mondani, szakmailag pedig maximalista.


A kérdés az, hogy mennyi távollét férne bele anélkül, hogy veszélyeztessem az előmentelemet?

Hacsak orvosi indok nem lesz, a szülés előtt 1-2 héttel mennék csak szabadságra - illetve nem tudom, meddig érdemes otthon maradni a fentiek tükrében.


2013. jan. 23. 19:13
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ezt így előre nem lehet megmondani. Ha elmész szülni, nyilván pótolni fognak, és ha vele meg vannak elégedve, akkor lehet, hogy 6 hónap múlva sem fogsz nekik kelleni. Ha meg korrektek, akkor 3 év után is visszavesznek.

Karriert a gyerek után is tudsz építeni, szerintem ne így állj neki, legyen a gyerek a fontosabb.

Engem 5 év otthonlét után vettek fel egy céghez, elég jó beosztásba, és 2-szer annyi fizetést kapok, mint ahova nem vártak vissza...

Szóval nem mindenhol hátrány a gyermek, ha elég jó vagy.

2013. jan. 23. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én is így képzeltem, de kinyílt a méhszájam és 3 hónapig voltam kórházban, utána még 2 hónapig kellett pihennem, de gond nélkül visszavettek, igaz, én már 5 éve a cégnél dolgoztam. Meg kell beszélni a főnökkel, de várj addig, amíg biztos nem lesz a helyed. Mondjuk, ha 30 felett van, már nem igazán kéne halogatnod a dolgot...
2013. jan. 23. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

Én most nem értem, bár lehet csak a fáradtságnak tudhatom be


akkor szeptemberben még elkezded a képzést, tehát szeptembertől nézve még 2 évet dolgozol a baba előtt?


mert az idő alatt még sok minden történhet

2013. jan. 24. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Nem a képzést elkezdem, de azt elvileg a baba mellett is tudom végezni (kivéve, hogy pont vizsgaidőszakra esik a szülés, akkor nem tudom mi van, szülőszobáról elég nehéz vizsgázni menni).


Hogy érthetőbben leírjam: tanulmányi szerződés, két éves képzést kezdek szeptemberben. Ha május-június táján beadom a jelentkezést, egyúttal aláírok egy "képzési idő duplájára vonatkozó" szerződést. Ami azt jelenti, hogy szeptembertől számítva négy évig nem mondhatok fel, ha mégis, akkor vissza kell fizetnem a képzésem költségét a munkáltatónak.

A baba mellett tanulnék, bejárnék vizsgázni, csak ténylegesen dolgozni nem járnék. A tanulás menni fog, mert kapából 3 emberre rá tudom bízni a leendő babát, ha épp a könyvek felett ülök.


Egyelőre ami megvan: a képzési költségvetésben jóváhagyták az összeget a nevemre, a főnököm is támogatja, tehát hacsak nem történik vis maior néhány hónapon belül, a tanulmányi szerződést május-június magasságában írnám alá.


Jelenleg a "gyártási folyamat" zajlik, majd a biológia dönti el, hogy mikor fogok teherbe esni.


A cégnél jól bánnak a kismamákkal, eddig ahogy láttam, mindenkinek tartották a helyét.

Volt már egy értékelő beszélgetésünk, a főnököm azt mondta, hogy 99%-ban elégedett velem.

Ami kicsit aggaszt, hogy mivel asszisztensi munkakörben vagyok, nehéz mással pótolni a pozíciómat (helyettessel), valószínű, hogy felvesznek valakit határozott időre.


Aki szakmai pozícióban dolgozik, ott a többiek között szétdobják a munkáját, nem vesznek fel ahelyére mást.


A jelenlegi nagy-nagy főnök ( a főnököm főnöke) támogatja és védi a kismamákat. Ha őt neadjisten leváltanák (bár erre nem mutat semmi), akkor az őt követő szemléletén múlik már.

2013. márc. 2. 09:08
 5/5 anonim ***** válasza:

Én is azt hittem, hogy a munkahelyemen támogatják a kismamákat. Minden rendezvényen ott voltam, a GYED alatt is. Fél évvel előre jeleztem, hogy mikor megyek vissza. Azt mondták visszavárnak. Aztán konkrétan, amikor menni akartam, azt mondták, hogy válság van, nem kell ember. Én voltam a cég történetében az első kismama, akit nem vettek vissza. És nem azért, mert nem voltak velem megelégedve (ja, nálunk volt közben főnökváltás, pedig én sem számítottam rá.) Tanulmányi szerződésem is volt, de az csak a munkáltatót védi, téged nem. Nekik csak az a kötelességük, hogy fizessék a tandíjat, másra nem kötelezi őket.

Szóval a mai világban nem tudhatod, hogy mire számíthatsz. Pláne, ha ilyen szerződést írnak alá veled, azt jelenti, hogy hosszú távon számítanak rád. Nem fog nekik jólesni, ha te meg elmész babázni, ne várj tőlük semmit, szerintem.

2013. márc. 2. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!